Синдром на Даун - 2 тема

  • 63 443
  • 792
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 1 426
Гриин Дриим, снимките са разкошни, а дечицата и двечките са прекрасни, ама много са хубави.
За съжаление нямам време за повече писане в момента, че съм затънала в работа.
Пооформи ми се външният вид на сайта, все още само на моя компютър, така че засега все още не мога да показвам, но ще разказвам другата седмица.

# 781
  • Мнения: 1 588
Здравейте всички!

Чета редовно новините ви, разглеждаме снимките ви (Хриси веднага сяда до мен, като види, че разглеждам снимки на компютъра) и много се радваме на всички хубави неща, които ви се случват Simple Smile

Ето и малко новини от нас - макар че всички в къщи сме болни от грип, продължаваме подвизите на полето на пъзелите. Всяка сутрин и всяка вечер Хриси подрежда по 8 или 9 пъзела (повечето пъзели реди сама, 2 дървени китайски пъзела с малко моя помощ и един от 20 елемента с много помощ). Най-важното е, че й е интересно и сама си ги иска и сяда да си ги реди Simple Smile Някои пъзели ги реди многократно, по различни начини, с проби и грешки, но четох, че това е много полезно, понеже така свиква с различните форми на частите, как да борави с тях и как да подхожда към самото подреждане.

Ето две филмчета, които съм качила в интернет:

Това подреждане е от вчера (пъзелът е на Ларсен с 10 части):
http://www.youtube.com/watch?v=hpf7IlgRnFk

Днес вече подреждаме същия пъзел без замисляне, даже от време на време хвърляме поглед и към филмчето на телевизора:
http://www.youtube.com/watch?v=GdhuTC1Pgkw

Между другото, ако ви е интересно, ето сайтът на пъзелите Ларсен:
http://www.larsen.no/

Целувки от нас  Hug

# 782
  • София
  • Мнения: 981
Здравейте,тези дни нямах много възможност да се включвам,защото ми се запали главата.Криси вече е ученичка и се започнаха едни домашни.едни учебници  Shocked още не мога да се оправя.А Васи днес беше за пръв път на детска градина.Толкова ми беше притеснено тези дни,че щях да се пръсна и когато се качихме в групата  започна да ми трепери гласа - почти нищо не можах да обясня на госпожата.Като дойде директорката, хвана Васи за ръчичка и влязоха вътре,тогава вече не издържах.Мислех че съм желязна,но явно не съм - така се разревах,че започнах да хълцам.Директорката ме прегърна и започна да ме успокоява.Към 10 ч. и се обадих каза че всичко е наред,Васи е закусила сама,пели са песнички,пързаляла се е на пързалката,имало е театър и нея са я качили на сцената - пляскала с ръчички,смяла се е ,танцувала.Като отидох да я взема към 12.30 ч. ми казаха че много бързо ще се приспособи,но децата в групата са 29 и на  госпожата сама и е трудно,днес е имало някаква леля която се е грижила само за Васи(на обед я е хранила и през цялото време е ходила след нея),но за другите дни не се знае.Въпреки това ме убедиха,че ще направят всичко възможно да я интегрират.За сега ще ходим понеделник,сряда и петък от 8.30 до 12.30ч.
Това е за сега.Много целувки на всички   love001 newsm51  love001

# 783
поздрави на всички мами

# 784
  • Мнения: 423
Здравейте, и от нас. Ние сме от един слънчев югозападен край на България. Допреди 1 година когато не се появи едно малко облаче с № 21. Сега той е на една година на 10.09.празнувахме ч.р.д свиквайки с мисълта че той е малко по нестандартен. Слънцето изгря отново в душите ни . Въпреки ,че съм гледана на 3D  и фетално ехокардиография и уверенията "на великата и добра" Др.имитрова :2: и д-р Спасов, че всичко е ок, а се оказа, че не е така. Ходих от глезотия , а  не че сме имали съмнения за някакъв проблем за нещо от този род, защото не съм рисков фактор имаме по-голям батко на 4г. и 9м. Оказа, че "добрата д-р Димитрова" за нас не е въобще добра, а е направо зла.Но всичко е минало важното е че той е един сладкиш. Затова ви моля за малко информация и съдействие. Включете ни и нас към сдружението и ако мога да помогна с нещо винаги и по всяко време на денонощието.
Въпреки че съм на Вие с компютъра засега Асега малко инфо. Какво мислите за клиниката на Др. Чавдаров, работят ли с  деца със СД и как може да влезем в контак с тях. Моят Слънчо може да седи сам но не може да се задържи прав не повече от 5 сек. Работиха рехабилитатори с него ноявно нямат нужния подход. Защото той е с добър мускулен тонус и има върху какво да се работи и аз като всяка майка искам най доброто. Ако има по добро пишете , информирайте ме моля. Praynig Въпреки , че най доброто понякога се оказва, че не е толкова добро/като др. Димитрова/.
     Благодаря Предварително

# 785
  • Мнения: 2 232
Добре дошла evita72 .Да ви е жив и здрав малкият слънчо и винаги грее  в душите ви.
Ние сме ходили в клиниката на Чавдаров и да работят с нашите деца докато им отпускат такава субсидия, иначе по ЗК имате право на 1 седмица в месеца или пък платено в краен случай..Мога да ти дам тел. за връзка, където да се обадите и запишете час за Педиатър или Невролог и да ви обяснят какъв талон ви трябва.Имат и хотел към клиниката за хора от страната където могат да преспиват докато тече курса ви, най- добре там ще ви покажат какви упражнения трябва да се правят.Ето телефоните на клиниката:02/8281869; 02/8284881.
Как се казва  юнака? Simple Smile
 mama any - браво на Васи, дано и занапред продължава така  bouquet
Мария - Хриси направо е невероятна Hug

# 786
  • Мнения: 423
Благодаря за инф.Казва се Климент.И точно като името си е мил и добронамерен.Дано и всички хора са точно такива с нашите деса.АМИН ДАЙ БОЖЕ.

# 787
  • Мнения: 2 242
Добре дошла evita72 ! Да сте живи и здрави. Ние сме малко далеч от вас - точно на другия край на България. Deja vu вече ти е писала за клиниката на Чавдаров, но ако имате възможност намерете и друг рехабилитатор по-близо до вас, който практикува Войта. Така резултатите ще са по-добри.
Успех и пиши когато можеш. Като се научиш ще ни пуснеш и снимки на Климент Simple Smile нали?

# 788
  • Мнения: 1 588
Добре дошла на evita72!

Днес ми е ден на хубави изненади... Ако знаете какво чух преди малко да казва Хриси... Аз си работя нещо на компютъра в хола, а тя стои пред огледалото в коридора и повтаря: "Огидао - огидайце... огидао - огидайце"... и така десетина пъти... За първи път я чувам... наистина това казва...  Peace

# 789
  • Мнения: 604
Мария, прекрасна новина  Hug Hug Hug Толкова ме зарадва, нацелувай Хриси и от мен!
Евита  Hug, и аз чакам с нетърпение да зърна макар и виртуално Слънчицето с пркрасното име-Климент  Heart Eyes
Мамо Ани, успех и много хубави новини да споделяш   bouquet

Поздрави на всички, целувки на мъничките сладури  Joy

# 790
  • Мнения: 604
П.П. Забравих да напиша нещо важно, за което чух на срещата за "Интеграция на родители" с Анет.

В Америка се обсъжда да извадят от списъка със заболяванията и трайните увреждания "Синдрома на Даун". Т.е. така хората с този синдром получават всички права и отговорности на останалите напълно способни, здрави хора и излизат от специалния статут. Според мен това има много плюсове, но и минуси. Чудесно е, че всъщност това е едно признание за равнопоставеност и признаване на възможностите за пълноценна изява и развитие, но степента на увреждане е толкова индивидуална и слагането под общ знаменател на всички, би ги изправило пред невъзможно изпитание.

Това за нашата страна не стои изобщо на дневен ред, просто исках да споделя  Hug

# 791
  • Мнения: 1 426
Мария, Хриси сигурно е слушала приказката за Снежанка? И виж, нали е момиченце, това я е впечатлило!   Grinning
Те всичките деца са ни хубави, де, та не знам, огледалцето сигурно доста ще се затрудни какво да отговори, ако трябва да избере едно само  Laughing
Грийн Дрийм, това за Америка може и да е постижение, но тука при нашата борба за оцеляване постижение е, че е включен в списъка със заболяванията и трайните увреждания... 

# 792
  • Мнения: 1 588
Мария, Хриси сигурно е слушала приказката за Снежанка? И виж, нали е момиченце, това я е впечатлило!   Grinning
Те всичките деца са ни хубави, де, та не знам, огледалцето сигурно доста ще се затрудни какво да отговори, ако трябва да избере едно само  Laughing

Наистина имаме филмчето на Дисни за Снежанка Simple Smile И да, огледалото е много важен елемент от обкръжението за Хриси... Току ходи да се гледа на него, ако е облечена с нещо ново, или ако се реши с гребена, или пък стои пред него и прави физиономии или говори, или пее... Доста влияят и заниманията пред огледало при логопедката...

Общи условия

Активация на акаунт