Секцио и помощ в отглеждането на дете

  • 2 051
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 242
Помагаха ми първите три дни. После се оказа, че повече ми пречат и сама си поех бебето. Ще се справиш Wink.

# 46
  • Мнения: 2 757

аз пък винаги съм се чудела какво толкова има по отглеждането на едно бебе, та да не ти остава време за нищо друго. Също съвсем искрено. Това, дето по цял ден трябва да му обръщаш внимание и не можеш да идеш до тоалетната,  си е жив фолклор за мен/изключвам наистина особено тежки случаи/.

И тогава винаги си мисля - а как се справят самотните майки и майките на близнаци? Щом те правят всичко успешно, защо останалите да не могат.

Фолклор е, защото навремето с тия тоалетни навън наистина не е имало как да оставиш бебе само и да идеш "по вънка"  Wink Ама аз съм си носела бебето с мен в тоалетната редовно. В началото беше лесно щото много спеше и имах време за себе си. А и като не спеше си беше с мен в слинга и не тежеше особено.  Е това нощно не спане беше най-големия проблем.  Ама после стана една хала с безброй претенции.  ooooh! Мен даже ме е по-страх как с голямото бебе ще се оправям. Той е лигоч и иска носене и тичане след него и ме разиграва и усещам как ще ме принуди да пренебрегвам малките.  Иначе само в 2 близначета предполагам ще е малко по-трудно отколкото с едно бебе. То и за малко бебе кво да ти помагат - като не могат да го кърмят... то това е най-голямата работа. Ама те тоя батко е много несгоден и проблемен  Close

# 47
  • Мнения: X
Точно така кураж ти трябва а не помощ, то обезумелия поглед идва най-вече от тази "помощ" мога да ти го демонстрирам ако искаш   smile3556

Значи отсега да направя графика на бабите - да дойдат да посготвят, да се отчетат, че са помагали и да ги пращам по живо и здраво. Онзи ден установихме с таткото, че сме развили двамата някаква самодостатъчност - като ни влезнат други хора вкъщи и ни развалят ритъма, се изнервяме зверски.  Laughing Laughing Laughing Пък и щом следродилната депресия се дължала в голяма степен на "помагащи", бързо ще го убедя да ги разкараме.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 011
а като не трябва да се вдига тежко кой ви е помагал през деня за количката - да я спуснете или качите по стълбите, като искате да излезета на разходка ?  newsm78
Ще ти кажа аз как се справям с доста тежката си комбинирана количка.Слизам така-гушвам бебето в едната ръка,другата ми ръка е посредата на дръжката/количката е с цяла дръжка/ и стъпало по стъпало лекичко я пускам надолу,много е лесно.Като слезнем по всички стъпала си слагам бебо в количката.Качването е по същия начин-вадя бебо и с едната ръка стъпало по стъпало издърпвам количката.Свиква се за няколко дни.Имам приятелка,която много се пази,бебето и е вече на 9 месеца и независимо от време и т.н. седи и чака пред стълбите да мине някой да и качи количката.
Сега си купих лятна количка с 2 дръжки и ми е много по-трудно с нея,даже мисля да я сменя с такава с една дръжка. Wink

# 49
  • Мнения: 3 425
а като не трябва да се вдига тежко кой ви е помагал през деня за количката - да я спуснете или качите по стълбите, като искате да излезета на разходка ?  newsm78

То не трябва,но като няма кой...вдигах първо долната част,после коша с бебето приведена -  5 стълби ...тежко,но иначе няма излизане т.е няма пазар и т.н. Peace

# 50
  • Мнения: 46 526
Свекърва ми остана първите няколко дена, но се грижеше основно за поддържането на домакинството, предпочитах аз да се занимавам с бебето, а не после да ме е страх да остана сама с него  Laughing

Количката не съм вдигала, карах стъпало по стъпало  Simple Smile

Не смятам, че ще имаш нужда от помощ, мен ме изписаха на 7-мия ден, а след 8-мия не усещах нищо Peace

# 51
  • Мнения: 5 103
Сама се оправях.
Количката си смъквах 1етаж и половина сама на 10тия ден Peace

# 52
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
а като не трябва да се вдига тежко кой ви е помагал през деня за количката - да я спуснете или качите по стълбите, като искате да излезета на разходка ?  newsm78

Аз пък я свалям по стълбите,като просто я бутам и придържам по-здравичко.Живея на третия етаж Crazy Не е много лесно и удобно,но все пак става Wink
Още към края на първата седмица се почувствах съвсем добре и в състояние да се грижа сама за всичко.Но бебето ми е много кротко.Засега Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт