EUROVISION 2007-ПЕСЕН N01-ЕЛИЦА И СТОЯН!ВСИЧКИ ЗАЕДНО!

  • 12 119
  • 435
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 959
При мен не се отваря сайта

# 406
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
При мен не се отваря сайта

Прати ми го приятелка, която живее в Лондон,  би трябвало да се отваря и при теб  newsm78

Ето я иначе същата страница, от която е цитата, на днес.бг е:

 http://www.dnes.bg/article.php?id=36238

# 407
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
"Общо взето гласуването беше подчинено на добросъседски отношения и емигрантски общности. Всички бивши съветски републики даваха точки за Русия, балканските страни - една за друга, а нашите емигранти в Испания се погрижиха Елица и Стоян да получат 10 точки"  Flutter Hug

Това е чиста проба демагогия, Сърбия, Украйна и Русия получиха точки от почти всички държави. Колко българи има в Испания, защото 10т означава, че 60-70% от гласуващите са предпочели нашата песен, не е ли нормално да сме се харесали на испанците newsm78, защото 12т от Гърция със сигурност са си от гърците, които харесаха песента ни.

Ето гласуването по държави

# 408
  • Мнения: 4 700
Получиха точки от всякъде, За6тото навсякъде иz Европа живеят сърби, руснаци (рускоговоря6ти) и турци. Не мога да повярвам, че Украйна си спечели второ място zа6тото песента им бе6е хубава.  Sick  Naughty Това е най голямото докаzателство zа добросъседски отно6ения и емигрантски общности. Тук (Германия) като иzлеzна само турски, руски или сръбски чувам. Май германците са най малко.  hahaha 

# 409
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Абе истината според мен, е 4е със собствени сили Елица и Стоян успяха да се класират в 4елната 5-ца. Нито сме толкова многобройни като руснаците, нито като Югословените. и Германия има много от на6ите, ама не ни дадоха много то4ки.
Ей затова им се кефя на Елица и Стоян- БРАВО!!! smile3501

# 410
  • Мнения: 4 700
Току 6то каzаха по немската телевиzия, че единствените zападни страни в десятката били Гърция и, zабележете, Турция  #Crazy

А един друг каzа, че това било под всякаква критика, начинът на гласуване трябвало да се промени. Не можело то така целият иzточен блок да се поддържа. Това не било муzика.  #2gunfire  #2gunfire Като zнам с каква песен бяха германците  Sick

Браво на на6ите.  Peace Догодина направо на финала.

# 411
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Миналата година като спечели Финландия, не беше проблем гласуването Wink. За съжаление така сме устроени хората, собствените си неуспехи ги прехвърляме на другите.

Точно гледам по новините за Евровизия, казаха че певицата от Сърбия била племенница на Милошевич.

Последна редакция: нд, 13 май 2007, 19:49 от Тeopr

# 412
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Сега погледнах точките на Холандия  и доста се очудих за кои страни са гласували хората тук / с изключение на точките за Германия и Турция /. Има много голямо значение и кой как коментира песните. Нашият един коментатор е страшно известен и голяма част от холандците са му фенове. За предаването му трябва да чакаш с години, за да се сдобиеш с билети. За всички , без Украйна, песни, за които той каза нещо хубаво има точки.  А за Украйна. След Финландия миналата година, нищо не ме очудва, като вот. Чакам да има истинско жури и тогава страстите ще се уталожат. 

# 413
  • Мнения: 907
Тук комeнтаторът каза на полуфинала, че Елица са я търсили много по google, но явно не било заради певческите и способности  Close. В жълтата преса това са коментарите:

Hektische Rhythmen von Trommeln und Electro-Sounds mit verqueren Vocals – als Soundtrack für eine Verfolgungsjagd durchaus geeignet.

Ein Rätsel, wie Elitsa mit dieser Jammer-Ethno-Nummer den Final-Einzug schaffte.

Пишеше някъде и как лошата балканска музика била печелила, но без да уточняват - май всички изт. европейци  ги обобщиха с това  Sick.
За съжаление не успях да ги гледам нашите на финала и не знам как го е изкоментирал чичото. Но по време на класирането не обели и дума.

Дори от 2000 когато участват вече почти всички изт. европейски страни, победителите се редуват - досега спечелили изт европейци са само Естония, Украйна и сега Сърбия  Thinking. Преди нямахме никакво участие, а изт. евр. страни са все пак по-многобройни. Та не разбирам какво се пенят сега да се цепят изт. и западни. За участие на жури съм по-съгласна, така е било всъщност преди.

# 414
  • Мнения: 1 299
Дори от 2000 когато участват вече почти всички изт. европейски страни, победителите се редуват - досега спечелили изт европейци са само Естония, Украйна и сега Сърбия  Thinking. Преди нямахме никакво участие, а изт. евр. страни са все пак по-многобройни. Та не разбирам какво се пенят сега да се цепят изт. и западни. За участие на жури съм по-съгласна, така е било всъщност преди.
Ако не се лъжа е така:
2006 - Финландия
2005 - Гърция
2004 - Украйна
2003 - Турция

# 415
  • Мнения: 907

Ако не се лъжа е така:
2006 - Финландия
2005 - Гърция
2004 - Украйна
2003 - Турция

2002 Литва - тях ги пропуснах
2001 Естония
2000 Дания
1999 Швеция
1998 Израел
1997 UK
1996 Ирландия
1995 Норвегия
1994 Ирландия
1993 Ирландия
1992 Ирландия !
1991 Швеция

До 92 само Югославия участва от изт. евр. страни. Даже сега намирам, че северните страни са прекалено силно застъпени. Защо да не се разделим на север и юг Simple Smile

# 416
  • Мнения: 1 363
Не съм съгласна с Вечерница. Елица е била певица в Мистерията, а както знаем случайни хора там не пеят. Песента е страхотна, заредена с много енергия.
Съгласна съм с Марица, очаквах да получим гласове от Израел и останах тотално разочарована.

Сърбите не гласуваха за нас, или много малко точки ни дадоха, както и турците, а ние колко им дадохме и на двете Close

Много ме зарадваха Гърците и испанците. Като знам Гърците как много много не ни обичат. Или поне това е впечатление с което съм останала.  Радвам се, че и ние им дадохме 12 точки.
На мен гърците много ми харесаха. Украинската песен беше ужасна.
Според  мен нашите сами си спечелиха 5то място без съседски връзки и намеси.  Peace

# 417
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
И аз не съм съгласна с Вечерница. По скоро грузинката с маниера на пеене наподобява Бьорк. Мисля ,че нашата песен няма нищо общо. Линк към грузинската песен: http://www.youtube.com/watch?v=dDSYlRCXQLY

# 418
  • Мнения: 638
Momи4ета,къде мога да намеря аудио и видео на песните от Топ10 на Евровизия или поне на 5_та?
Благодаря ,предварително! Simple Smile

# 419
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Сесилия това е " Вода"
: http://www.vbox7.com/play:5796ad6b.

Общи условия

Активация на акаунт