Имали ли сред вас такива, които са женени за чужденеци и живеят в България?

  • 5 478
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 2 133
От тази година лични карти на чужденци от ЕС не издават. Вашата важи до края на валидността на паспорта. Но когато изтече паспорта ги заменят с тези картончета. Мъжът ми искаше да я поднови, но не разрешиха.

# 106
  • Мнения: 2 388
явно това е нещо ново. нашата карта важи до началото на следващата година. не знам,мила. ама довечера ще го питам и пак ще пиша

# 107
  • Мнения: 1 866
malina шашна ме с тези картончета. И мъжът ми има лична карта, но за постоянно пребиваващ чужденец, с ЕГН даже. Като моята карта, само дето пише за постоянно пребиваващ чужденец. Важи му до след доста години. И паспорта му също е валиден май до 2012. А на това картонче твоят мъж има ли ЕГН? Вече нищо не разбирам...

# 108
  • Мнения: 2 388
Верно ли има ЕГН  newsm78 Това е номер, само за родените в БГ. Как така са му дали....нещо си се объркала. Да не е ЛНЧ

# 109

Защо женените за чужденци живеят в  България, вярно, тук са роднини, приятели, но специално за западна Европа, всичко е по -добре осигорено, като започнем с медицинското обслужване и тн.
И аз искам с роднините си да бъда, но как да причиня това на детето, като дори една ваксина не може да подсигури държавата - Пентаксим-сестра ми се видя в чудо

# 110
  • Мнения: 2 388

Защо женените за чужденци живеят в  България, вярно, тук са роднини, приятели, но специално за западна Европа, всичко е по -добре осигорено, като започнем с медицинското обслужване и тн.
И аз искам с роднините си да бъда, но как да причиня това на детето, като дори една ваксина не може да подсигури държавата - Пентаксим-сестра ми се видя в чудо

Честно да ти кажа и аз и мъжът ми искаме да си отгледаме децата тук, пък после ще видим. Тук е по-добре за деца - някак си по-спокойно е. Вярно е, че всичко си купуваме - ако не от тук, от вън, но....не знам. На нас ни е добре тук

# 111
  • Мнения: 1 866
mama jojo ЕГН е със сигурност, няма лъжа, няма измама. Специално и през общината мина и там му издадоха ЕГН.  ЛНЧ имаше преди това, като беше временно пребиваващ. Като стана постоянно пребиваваш му дадоха ЕГН на мястото на ЛНЧ-то.

Ние също се решихме да дойдем тук, поне докато децата са по-малки. Има проблеми, но и във Франция също има, само че от друг род. За 9 години там се убедих, че никъде не е лесно. А за Пентаксима аз в България не съм имала проблем. Отидох в аптеката и си го купих. Медицинското обслужване във Франция е добро, но ела да видиш като ти трябва спешно някакъв специалист какво става. Не искам да се сещам за гинеколог как съм ревала да ме приеме по спешност. А в Бърза помощ съм чакала по цели нощи. Там се чака например за очен лекар вече по 6 месеца!!!! Представяте ли си? А за гинеколог поне 1 месец - преди 3 години. Сега етърва ми каза, че чакала 2 месеца последно. На мен тук когато ми скимне и си ходя при който си искам специалист - и с направление, и без. Така че всичко е относително...

# 112
  • Варна
  • Мнения: 2 133
lala, на мъжът ми паспортът изтичаше в началото на 2007 и затова и личната му карта изтече. Явно твоят мъж ще си запази личната карта до 2012 - нямате проблем! Иначе, да, моят също си има ЕГН и т.н., но интересното е, че в момента то не е вписано в никакъв документ, който той да представи - нито с печат в подновения му паспорт, нито на това картонче  Simple Smile Веселба... не знам къде ще му потрябва, не са го спирали полицаи, но личните карти си бяха много добро решение. Не си разнасяш паспорта, по разните институции минаваш по общия ред - както другите БГ граждани с ЛК.

А на въпроса защо сме тук, а не в чужбина - бих обяснила, но ще стане дълго - сигурна съм, че всеки си има свои причини къде да живее... мога само да цитирам lala:
...всичко е относително...

# 113
Здравейте,
много благодаря за полезната информация. Изчетох всичко внимателно и вече съм по подготвена. На въпроса на "Гост", защо избираме България, напълно съм съгласна с казаното от вас. Нямам още деца, но със сигурност искаме тук да ги отгледаме. Най-вече искам в БГ детска градина. В неговата държава децата не ги гледат и учат на нищо, а само ги оставят да си играят и нищо!!! Моите родители са по всеотдайни и повече ще помагат! С лекари в чужбина съм се сблъсквала и толкова трябваше да чакам за прегледа, че състоянието ми се влоши, прибрах се едвам в БГ и тук ми оказаха помощ и всичко беше наред. Може да имат по-добри специалисти, но докато стигна до тях... ужас... Навсякъде си има плюсове и минуси...човек преценя сам.

# 114
  • Мнения: 1 299

Защо женените за чужденци живеят в  България, вярно, тук са роднини, приятели, но специално за западна Европа, всичко е по -добре осигорено, като започнем с медицинското обслужване и тн.И аз искам с роднините си да бъда, но как да причиня това на детето, като дори една ваксина не може да подсигури държавата - Пентаксим-сестра ми се видя в чудо

Тия дни бая изчетох отностно здравните услуги в чужбина, а и още ми държи един мой неприятен случай с чужбински лекари... Sick
Човек сам си преценя...не мисля, че "причиниш" нещо лошо на детето си, ако израстне в България... Все пак всички ние сме израстнали тук  Peace

Общи условия

Активация на акаунт