Имате ли домашни помощници?

  • 7 722
  • 140
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 184
Цитат
Какво излиза, че всички които имат чистачка си кръстосват краката и се правят на примадони, докато някой се трепе за тях

Дори и така да е - аз не виждам нищо лошо човек да си има своето свободно време и почивка. Сега на много работни ли ще се правим какво ли...не виждам защо трябва да се скапвам и трепя, при положение, че хората предлагат услуга, плащаш и заминаваш. Не виждам нищо лошо - аз също изказвам лично мнение Peace
Взе ми думите от устата  newsm10.
Освен това помагам и на момичето. Тя е оставила семейство и деца в държавата си да дойде да заработи някой реял. Защо да не съм аз тази, която ще й го дам  Grinning.

# 91
  • Мнения: 27 524
Не.
Здрава съм, не ме мързи и нямам излишни пари, за да се глезя чак дотам  Grinning

# 92
  • Мнения: 6 167
тези услуги само за  'работещи мами'  ли са   Mr. Green
съвсем изпаднах от петолинието с моите мераци за домашна помощница  Joy

# 93
  • Мнения: 664
Аз няма да се включа в спора за и против помощничките, който има възможност защо да не си улесни живота..няма нужда от оправдания. Но ми направи неприятно впечатление надменното отношение в някои постинги към тези презряни представителки на женското (предимно) съсловие...сякаш те са втора категория хора.
Преди години работех като au pair, но жената ме експлоатираше яко за домашен труд, като се сърдеше и ме ругаеше за недостатъчната ми бързина и според нея накачествената ми работа, като ви чета и точно такъв тип "господарки" си представям Sick
Не визирам всички, разбира се!

# 94
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Аз няма да се включа в спора за и против помощничките, който има възможност защо да не си улесни живота..няма нужда от оправдания. Но ми направи неприятно впечатление надменното отношение в някои постинги към тези презряни представителки на женското (предимно) съсловие...сякаш те са втора категория хора.
Преди години работех като au pair, но жената ме експлоатираше яко за домашен труд, като се сърдеше и ме ругаеше за недостатъчната ми бързина и според нея накачествената ми работа, като ви чета и точно такъв тип "господарки" си представям Sick
Не визирам всички, разбира се!

зна4и, да ти кажа, винаги тръгвам с много добро отноШение, абсолЮтно наравно. смятам тази работа наравно с всяка друга, ниЩо унизително не виждам.
оба4е не понасям да ми се подиграват зад гърба, все пак плаЩам за неЩо. не ходя да проверявам след нея, не и броя минутите на кафе и телефон, но при положение, 4е 4исти в петък и вместо в събота да съм свободна, трябва да върШа неЩа, които съм възложила на нея Shocked
и на вси4кото отгоре ми е кофти да и кажа да не идва, заЩото знам, 4е има нужда от тези пари Rolling Eyes. но в понеделник Ще трябва да приклЮ4а, няма на4ин.

(пп.миналата седмица е изгладила, използвайки дезодоранта ми на мястото на те4ността за лесно гладене  Twisted Evil)

# 95
  • Мнения: 545

(пп.миналата седмица е изгладила, използвайки дезодоранта ми на мястото на те4ността за лесно гладене  Twisted Evil)

 Mr. Green Mr. Green Joy
радвай се, можеше да бъде някой скъп парфюм!  
Joy Mr. Green Joy

# 96
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

(пп.миналата седмица е изгладила, използвайки дезодоранта ми на мястото на те4ността за лесно гладене  Twisted Evil)

 Mr. Green Mr. Green Joy
радвай се, можеше да бъде някой скъп парфюм!  
Joy Mr. Green Joy

и аз това си помислих  Laughing

# 97
  • Мнения: 6 167
аня, спорът не е замислен като за и против.
а дали имате. колко стурват.. такива неща.
а разни изказвания в стил 'чичо томовата колиба' ги отминавам. сиромашия.

имаме една позната, която реши, че след като е завършила университет да чисти е по-изгодния вариант за момента.
няма шефове, има няколко клиента, влиза, чисти, излиза... няма отговорности, няма стреса , който би имала в един офис, например...заплащането е по-високо, ако имаш достатъчно клиенти... имаш свободно време, всеки следобед лятото е на басейна, не е зад решетките на някой офис. има си гадже и са все напред-назад. има позитиви такава работа, стига да си наясно дали това искаш, за колко време и дали можеш да си позволиш това време. мисля, че толкова добре тръгнаха тези услуги, че сега са повече хора даже. но повечето хора сякаш предпочитат да наемат на черно, по-евтино е, и естествено по-некачествена е работата. а да не можеш пък да се разбереш с някоя жена, или тя да не може да чете етикетите на препаратите...  Sick

# 98
  • Мнения: 3 388
Лени, а какви са цените в Италия, имаш ли представа? За фирма и на частно?

Аз съвсем сериозно си мисля да заформя една такава фирмена услуга. Дал има нужда от нещо специално?  newsm78

# 99
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
аня, спорът не е замислен като за и против.
а дали имате. колко стурват.. такива неща.
а разни изказвания в стил 'чичо томовата колиба' ги отминавам. сиромашия.

имаме една позната, която реши, че след като е завършила университет да чисти е по-изгодния вариант за момента.
няма шефове, има няколко клиента, влиза, чисти, излиза... няма отговорности, няма стреса , който би имала в един офис, например...заплащането е по-високо, ако имаш достатъчно клиенти... имаш свободно време, всеки следобед лятото е на басейна, не е зад решетките на някой офис. има си гадже и са все напред-назад. има позитиви такава работа, стига да си наясно дали това искаш, за колко време и дали можеш да си позволиш това време. мисля, че толкова добре тръгнаха тези услуги, че сега са повече хора даже. но повечето хора сякаш предпочитат да наемат на черно, по-евтино е, и естествено по-некачествена е работата. а да не можеш пък да се разбереш с някоя жена, или тя да не може да чете етикетите на препаратите...  Sick

ми да, тя не може да ги 4ете, сложила съм и етикети на албански  Mr. Green
оба4е, не съм я накарала насила да идва да 4исти, тя си е пуснала обява, 4е върШи такава работа. да не съм вра4ка, 4е да знам какво може и какво не. в на4алото ми беШе мъ4но за нея и си викам, добре, Ще я нау4а. след 3 месеца се предавам, жената не става за тая работа, толкоз.

# 100
  • Мнения: 907
ми да, тя не може да ги 4ете, сложила съм и етикети на албански  Mr. Green

 Thinking Как го правиш този номер, къде дават такива етикети.

# 101
  • Мнения: 2 427
Ааааа НЕ!Такова нещо никъде не съм казала!Подчертайте изречението където казвам че не съм съгласна с това ДРУГИТЕ!!!,особенно работещите да имат домашна помощница!
Именно за това дебело наблегнах на Лично и в моят случай!!!
Не търсете под вола теле!
Думите примадона и с кръстосани крака съм ги използвала за себе си,не за останалите.Аз съм много директен човек,ако исках да го кажа ,бъдете сигурни че щях да го направя!
Айде пак да обясня че тук всички се нахвърлихте върху мен:съпруга ми бачка като луд,аз си стоя в къщи и нищо не правя.Да,гледам детето,ама какво от това,не е казано че човек като има дете,то трябва да му е в ръцете 24 часа,за да не излезе така че не му обръщаш внимание.Е като си играе или спи,какво да правя аз?!Ми чистя естествено.Сега остана и да тръгна да измислям оправдания и да се обяснявам защо не съм с помощница...защото когато написах че нямам всички почнаха да ме цитират-ако искате да ме изкарате кривата,ок....няма проблем,но поне не четете между редовете и не си вадете изводи без доводи.
Феям,описах ти живота си преди затова за да ти обясня че съм свикнала на налягания и сега с Фло на който чистотата и реда са му абсолютно безразлични намирам много повече време от време оно.В началото след раждането на Тедо беше ужас,но сега,имайки в предвид колко често вися във форума,явно ми остава време...
Вяра,ако се върнеш на първия ми постинг,който цитираш и след това видиш своя коментар за паркета и ВЦ то,аз оставам с впечатлението че по скоро ти намекваш че си пренебрегвам детето и че ти не би го направила...Е т'ва не е ли грубо:
"Толкова е хубаво да има някой, който да ти свърши домашната работа. Никак не ми е странно. Смятам че детето ми има повече нужда от мен от паркета или тоалетната ми и предпочитам да платя на някой да ми измие паркета и тоалетната, но да имам повече време за детето си."
Както и да е,няма значение,нека съм отново гаднярката аз Peace...

# 102
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ми да, тя не може да ги 4ете, сложила съм и етикети на албански  Mr. Green

 Thinking Как го правиш този номер, къде дават такива етикети.

автомати4ен превода4 на един сайт  Rolling Eyes Laughing плЮс, за да не сбъркам, консултация с гадже на колега (много готина мацка, бай дъ уей)

# 103
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ааааа НЕ!Такова нещо никъде не съм казала!Подчертайте изречението където казвам че не съм съгласна с това ДРУГИТЕ!!!,особенно работещите да имат домашна помощница!
Именно за това дебело наблегнах на Лично и в моят случай!!!
Не търсете под вола теле!
Думите примадона и с кръстосани крака съм ги използвала за себе си,не за останалите.Аз съм много директен човек,ако исках да го кажа ,бъдете сигурни че щях да го направя!
Айде пак да обясня че тук всички се нахвърлихте върху мен:съпруга ми бачка като луд,аз си стоя в къщи и нищо не правя.Да,гледам детето,ама какво от това,не е казано че човек като има дете,то трябва да му е в ръцете 24 часа,за да не излезе така че не му обръщаш внимание.Е като си играе или спи,какво да правя аз?!Ми чистя естествено.Сега остана и да тръгна да измислям оправдания и да се обяснявам защо не съм с помощница...защото когато написах че нямам всички почнаха да ме цитират-ако искате да ме изкарате кривата,ок....няма проблем,но поне не четете между редовете и не си вадете изводи без доводи.
Феям,описах ти живота си преди затова за да ти обясня че съм свикнала на налягания и сега с Фло на който чистотата и реда са му абсолютно безразлични намирам много повече време от време оно.В началото след раждането на Тедо беше ужас,но сега,имайки в предвид колко често вися във форума,явно ми остава време...
Вяра,ако се върнеш на първия ми постинг,който цитираш и след това видиш своя коментар за паркета и ВЦ то,аз оставам с впечатлението че по скоро ти намекваш че си пренебрегвам детето и че ти не би го направила...Е т'ва не е ли грубо:
"Толкова е хубаво да има някой, който да ти свърши домашната работа. Никак не ми е странно. Смятам че детето ми има повече нужда от мен от паркета или тоалетната ми и предпочитам да платя на някой да ми измие паркета и тоалетната, но да имам повече време за детето си."
Както и да е,няма значение,нека съм отново гаднярката аз Peace...


Влади, уважавам свободното мнение на всеки... на мързели като мен и на който предпо4ита да блъска сам Mr. Green

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 16:00 от feiam

# 104
  • Мнения: 6 167
Лени, а какви са цените в Италия, имаш ли представа? За фирма и на частно?

Аз съвсем сериозно си мисля да заформя една такава фирмена услуга. Дал има нужда от нещо специално?  newsm78

В Италия не знам, но в началото съм написала колко струва при нас - на частно 8-10 , фирма не по-малко от 13.
на час. Като имаш предвид, че тук повечето къщи са големи.... 5-6 часа със сигурност работи...

Общи условия

Активация на акаунт