От кърменето се отслабвало - Да, ама Не

  • 1 956
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 157
аз с първото дете качих кг. докато кърмих
за съжаление сега е пак така - не отслабвам напротив дебелея
 #2gunfire

# 31
  • Мнения: 3 718

Да, има.  Wink
Тялото пази "запаси" около 6 месеца след раждането.
След 6-тия месец започва отслабването, което има връзка с кърменето и хормоните.
И, разбира се, ако се храниш все пак що-годе здравословно.  Wink

Кърменето гори около 500 калории дневно.

[/quote]

 newsm44 Урааа започва се, Алекс вече е на 6 месеца! Между другото, който иска да отслабне, ще му подаря моята количка. Тежи като танк и всяко качване на бордюра си е коремна преса плюс трениране на бицепс  Laughing

# 32
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Кърмила съм и двете си деца, второто още го кърмя. Килограмите с първото +12 ги свалих още в болницата, с второто имах +16кг, като на излизане от болницата имах само +2.
Не мисля, че ги свалям заради кърменето, но темата е интересна и ще следя.

# 33
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз кърмих 6 месеца. Незнам дали качих, но и не свалих нито кило след раждането.
Докато кърмех имах вълчи апетит и все бях жадна. А тялото ми трупа запаси от вода и подпухвам. Седмица след като напълно спрях да кърмя, вече не бях плондер.
Почти година след раждането започнах да се пъхам в старите си дрехи.
Имам приятелки които вече година кърмят и са кожа и кости.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Напълнях

# 35
  • София
  • Мнения: 315
Aз кърмех само 4м и за съжаление не съм забелязала да отслабвам CryДобре,че на почнах да напълнявам,а просто си запазих килограмите.След като спрях да кърмя започнах да си възвръщам килограмите от преди да забременея Laughing

# 36
Аз през бременноста си качих 10кг(64),с раждането бях 6 надолу(58).Като започнах да кърмя за 1 седмица станах 67(+9кг) #Cussing outПреди 3 седмици отбих малкия и вече съм 3 надолу.Дано продължавам в същия дух. Hug

# 37
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Напълнявам си даже. След раждането бях на следващият ден бях 50кг, седмица след изписването - 46 кг, сега съм 49 с тенденция увеличение. Ако продължава така ще си върна всичките килца в скоро време Crazy

# 38
  • София
  • Мнения: 368
Кърмя си и не отслабвам ...  Sad Не смея да пазя диети сега, но като спра да кърмя Влади ще се подложа на някакъв по-строг режим, защото имам едни 5 кг. че и повече  Stop дето май не са ми необходими  Laughing

# 39
  • Мнения: 264
И аз съм от "изключенията" - ник"во смъкване нито първия път нито втория, с разходки и без, все тая. Единствено втория път като вече патила, се ограничавам със сладкото и сега резултата е "само" 4 кг отгоре, а не 8 както преди. Преди кърмих година и през цялото време бях 62кг, при 54кг преди забременяването, сега съм 58кг. а смятам да кърмя дъъъълго.... Mr. Green пък идва лятооооо  Crazy и морееее  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 5 401
След раждането свалих 6 кг, но постепенно не само, че си ги върнах, но и добавих още няколко.. ей, така, да си имам!  Laughing Но определено кърменето нямаше нищо общо, понеже всеки ден маах пици на парчета, сандвичи и други кофти храни. Като се храниш на крак и на бързо, няма начин да заслабнеш, освен умствено, мисля.  newsm78  Wink

Когато малчо беше на 4 месеца, направи АБКМ и се подложих на много зверска диета. Така почнах старателно да избирам храните и лека-полека почнах да отслабвам. Сега ходя на антицелулитен масаж, отново внимавам как се храня и продължавам да слабея. Не съм спряла да кърмя и скоро не възнамерявам.

Да, има.  Wink
Тялото пази "запаси" около 6 месеца след раждането.
След 6-тия месец започва отслабването, което има връзка с кърменето и хормоните.
И, разбира се, ако се храниш все пак що-годе здравословно.  Wink


Така е!  newsm10

# 41
  • Мнения: 435
Аз кърмя от 3 месеца и половина. Върнах си килограмите от преди раждането и съм на път да стана скелет. Ям 2-но повече от обикновено.  Shocked

# 42
  • Мнения: 2 700
Раждала съм два пъти. Първият път не кърмих и не свалих нито килограм. Вторият път кърмих и след като спрях да кърмя свалих без диети абсолютно всички натрупани килограми. Със сигурност всичко е индивидуално, но не се отчайвай - може да си като мен Peace

# 43
Ммммм ДА!  newsm78 Това, което споделяте, звучи обнадеждаващо!  Wink Знаех, че с кърменето се изгарят около 500 калории дневно, но не си личи по нищо. Бях започнала да си мисля, че не трябва да ям много, за да може организма да ги взима от натрупаните запаси... От друга страна обаче, нали трябва да осигурявам различни полезни вещества на бебо чрез кърмата, а тях ги няма в запасите, имам предвид витамини, минерали и т.н. Тоест трябва да ям разнообразна храна... И се получава един омагьосан кръг... А положението е отчайващо... Преди да родя бях 110 кг. Шест човека трябваше да ме свалят от орепационната маса (родих със секцио). В момента съм 100 кг.  Embarassed Вярно, че съм 184 см висока, но то не пречи да изглеждам дебела  Embarassed На вкичкото отгоре имах усложнения при операцията и все още не ми се позволяват никакви физически натоварвания!  Sad А МНОГО искам да се върна към предишните си 75-80 кг. Явно ще трябва да потрая още някой друг месец в името на доброто здраве на моя син!
Благодаря на всичко, които споделиха опита си и успех в борбата с килата!  Simple Smile

# 44
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Не си изключение! Наблюдава се при доста кърмещи! Имам такива примери около мен - сестра ми, познати, но общо взето след година си възвърнаха всичките линията.

Общи условия

Активация на акаунт