От кърменето се отслабвало - Да, ама Не

  • 1 957
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 896
Аз следя темата с интерес и искам да попитам с какво точно се храните?
Ако кърменето изразходва 500 калории на ден, може би е важно колко калории се приемат.
Спомням си, че една приятелка скоро се оплакваше, че пълнее от кърмене, а се хранеше с какво ли не - ядеше огромни количества ядки за стимулиране на кърмата, пиеше боза на поразия, това домашни мусаки, запечени картофи, тлъсти меса... То само ядките й даваха предостатъчен запас от калории за деня, всичко друго идваше в излишък и се трупаше по нея.

Затова ми е интересно, спазвате ли някакъв специален режим, който помага за кърмата?




Единственият режим, който помага за кърмата, е бебето да суче здравата. Всякакви други бабини рецепти като лук, локум, боза и т.н. нямат доказан ефект и не са задължителни.
Първите седмица-две след раждането ми се гадеше и почти нищо не ядох, въпреки това се обливах в кърма. После почнах да кльопам за двама, защото ми се ядеше, а не целенасочено заради кърмата. Никога обаче не съм яла определена храна, за да имам кърма. Е, не ядях чипс и други боклуци, но просто защото никога не съм ги яла и не ги обичам.
Не мисля, че е необходимо да се яде нещо определено за кърмата. Само да се кърми.
Синът ми е на 2 г. и 4 месеца, още суче по малко за протокола.

# 61
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз не знам дали съм свалила, по-скоро не съм. Лоено топче съм  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 1 117
С първото отслабнах след като спрях да кърмя. Не бях качила през бременността повече от 15 кг.
Сега си имам да свалям около 8 кг . и не виждам скоро да стане , макар ,че се движа постоянно , изкачам едни огромни баири с количката , ям нормално , да не казвам и съвсем ограничено и подбрано , кърма имам , но скоро на вейка не ще да заприличам Confused

# 63
  • Мнения: 617
При всеки е различно. За мен още не мога да определя дали от кърмене свалям килограми или от ежедневието  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт