По-малкото зло

  • 6 693
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 506
Може би не всички деца ги понасят чак така..

Не всички деца ги понасят така и точно в това е проблемът. Те ако всички получаваха такива незабавни реакции, които майката да може директно да свърже с ваксината, отдавна щеше да се е вдигнал повече шум. Но някои деца ги понасят по-леко, което естествено не значи, че няма други последици при тях, но...
При нас имаше очевидна разлика между двете деца - синът ми преживяваше тежко всяка ваксина, след това по месец беше в ужасно настроение, не ядеше, не спеше, боледуваше и т.н. Малката доста по-леко понесе малкото ваксини, които е "пробвала", преди да се откажа от тази "услуга".

# 46
  • Мнения: 341
Да, така е.
Аз съм на мнение, че въпреки проблемите със здравословното състояние, е по-добре организмът да е реактивен, отколкото да има скрито действие. При много дечица проблемите са завоалирани къде от по-слабата реакция, къде от незнанието на родителите какво да наблюдават. Впоследствие при някакъв инцидент могат да се отключат.. и няма да се сетиш дори откъде ти е дошло. Или вземи например даването профилактично на антипиретици след ваксиниране - как ще разбере майката, че детето и има проблем??!! Потиска се симптоматиката, значи вече няма проблем. Заравяме си главата в пясъка..

Коварна е ниската реактивност - не винаги липсата не реакция означава, че няма проблем. Даже напротив - това означава, че човек не е готов да се справи с болестта, и също колко слаб е организма му.

# 47
Интересно! Първо ако си купиш ваксина, какъв номер ще проверяват в компютърната система на ЗК? Второ детските градини нямат парола за да влязат в тази система! здравната каса и детската градина са напълно отделни администрации няма как да ползват една база данни! Но дори и да е така, а не е  - като си купиш ваксина можеш да използваш номера и да не я слагаш на детето! А представяте ли си ако правят проверки за партидния номер на всяка ваксина на всяко дете - ехе-е-е числеността на персонала в НЗОК трябва да е доста повече!  Ние доста отложихме ваксинирането на сина ни, поради факта, че имаше непрекъснато 37,2-37,5 температура. Не сме минавали на комисия, въпреки закъснението от 1 година. И никой не е глобил нито нас, нито педиатърката. Предполагам, че тя зае кой картони да показва ... Така май взех да ставам прекалено подробна. След месец ми изтичат всички възможни отпуски и се наложи да почваме и завършваме ваксините, педиатърката ми даде картона без да сме завършили последите две реимунизации, но ги вписа. Разбира се след уговорки, че ще ги направим....  Дано да намериш подходящ лекар и разбиране! Успех!   

# 48
  • Мнения: 4 150
Лионка,много мерси zа полеzната информация. Grinning

# 49
  • Мнения: 2 673
така "по график и по списък" преди години в училищните стоматологични кабинети давахме ОТЧЕТ за свършената месечна работа. И ПОЗНАЙТЕ!!!

БЯХМЕ ДЛЪЖНИ ДА СМЕ ИЗПЪЛНИЛИ ПЛАНА, т.е - ПРИМЕРНО 50 кариеса, 50 пулпита,  10 периодонтита. ...ДА, ама като няма пулпити толкова...КАК ДА ГИ НАПРАВИМ??? за да "сме си свършили работата", може би трябваше да умъртвяваме живи зъби ShockedЗъболекарката с която работех, най-редовно се караше със завеждащата Детско отделение, защото НЕ СИ БЯХМЕ ИЗПЪЛНИЛИ "плана" ooooh!

Аз също имам подобна дилема. Страх ме е да потърся "гъвкав " педиатър, просто защото може да не се установи евентуален проблем навреме, просто защото "документирано" детето ще бъде имунизирано. Предпочитам да подпиша ОТКАЗ от имунизация\макар че кво от това, ...\???

Детето ми е с алергия, какви документи трябва да представя??? пред въпросната комисия и значи ли това, че НИКОГА НЯМА ДА бъде имунизирано, или просто ще отложим ...Само коклюшната компонента ли не се поставя?? а Полиото??не е ли също толкова опасно?

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
I,
доколко е сигурно, че цитираните от теб заболявания на детото ти, са именно следствие на ваксинацията?
Имаш ли доказателство?

# 51
  • Мнения: 1 559
I,
доколко е сигурно, че цитираните от теб заболявания на детото ти, са именно следствие на ваксинацията?
Имаш ли доказателство?

"Акаунтът е замразен по желание на потребителя."
И. няма как да ти отговори. Но ако не беше напълно убедена, че детенцето й е пострадало именно след ваксини (а не след нещо друго, случайно съвпадащо с поставянето на ваксините), не би го казала.

# 52
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Илиана_М, чета бре... не съм с дефект в очите.

Аз питам, има ли сигурно доказателство, а не просто убеденост? Има разлика.

# 53
  • Мнения: 1 559
Не знам какво по-сигурно доказателство от убедеността на една майка - тя е тази, която е най-близо до детето си и която го познава най-добре.
Жалко, че няма как И. да ти отговори. И без това не е нужно да ровим в раните й и да я връщаме към кошмара, които само тя си знае как е преживяла.

# 54
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Илиана_М, правиш се, че не ме разбираш, но нейсе.
Весел ден Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 559
Предполагам, че това, което се очакваше от И., е да се разрови в кашона с изследванията и медицински да обоснове твърдението си, че детенцето й е пострадало от ваксини. Ами който иска, да вярва. Аз знам, че не става дума за някаква гола и сляпа убеденост, нито за субективно тълкуване на фактите (тип "понеже сме против ваксините, все те са ни виновни"). Да й е здраво детенцето, пък другото е минало! Simple Smile
Весел ден и на теб! Simple Smile

# 56
  • Мнения: 4 150
Раzбира се,че може да се докаже.Но определено е трудно.

Последна редакция: ср, 25 юли 2007, 22:20 от Vache

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Сега видях темата...Децата ми са с АД от раждането си / първите обриви се появиха на 2- 3 ден след раждането/, никой лекар "не знае" кое го е отключило, нямам конкретни доказателства, но го свързвам с ваксините, поставени в родилното...сложени са им всички задължителни ваксини до момента..., след всяка са вдигали температура и ВИНАГИ СА СЕ ОБРИВАЛИ, дори в момента да са нямали обриви, или обривите са се засилвали. Според джипито това е нормална реакция от ваксините и т.н. newsm78....Сега я сменихме, но тъй като не можах да намеря " гъвкав" педиатър, се записахме просто при друга.. newsm78.не знам още мнението й относно ваксините, то не върви от първия ден да питаш такива неща.. Simple Smile.Предстои ни проба "Манту" при отрицателна- БЦЖ, полио и ДТ - на 7 год., не искам да ги слагам и да пробвам кво ще стане, разбрах, че нямаме шанс при комисия...ще отлагаме и междувременно продължавам да търся "гъвкав" педиатър в Пловдив /ако с новото джипи не се получи до го сменим/. Моля, ако някой разполага с инфо. Praynig...пишете на лични. Благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт