Правилно ли е?

  • 3 752
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 999
yosarian, как ги изолират, че нещо не схванах?  newsm78

В нашата градина също имаше варицела тази зима... Започна от преди Нова Година, а Дариа се разболя последна през Февруари. Преди нея приятелчето й Ясен беше болно и учителките й изобщо не се учудиха, че и тя се е заразила, даже си отдъхнаха "Ето и последния се разболя - свърши."
През цялото време на вратата имаше табела, "карантина заради варицела", но аз много не схванах в какво се изразява тя... Thinking

# 76
  • Мнения: 5 468
И какво й даваш? Аз 1 месец не давах нищо освен вит. С, лимони с мед и от време на време Нурофен на Гери, защото беше със запушен нос и личеше, че нещо е хремава..., но не мина. Просто не мина, а стана по-зле. Но и сега - 7 ден пие антибиотика, ако не е и 8-ми вече и носа й пак не е да диша чисто и свободно... Правиха й гърлен и носов секрет - чиста е, няма нищо.

Носни кърпички. Как може да даваш АБ при положение, че нищо не се знае. Трябва да й направят антибиограма/ май така се казваше/, но смисълът е на какво реагира.  Давала съм капки за нос с АБ ефект.
В тежки случаи.
 
Почиствай нослето с помпичка, ако не може сама. И физиологичен разтвор.
ooooh! Гоцке, почваш да ме дразниш с това си мнение. Да я лекувам с носни кърпички или какво...?
Сега ще ти кажа, какво стана, преди да пие антибиотика. Направиха й гърлен и носов секрет. Казаха, че е чиста - няма й нищо. Антибиограмата отдолу - празна. Нищо не е подчертано. Питах защо не е направена. Отговориха ми, че когато не са открити никакви бактерии не правят антибиограма. Това е! Аз какво трябваше да кажа? Ама не - във форума ми казаха, че трябва да направите, има-няма, трябва!!!
Гърлото кръв зачервено, температура - няма. През нощта пищи, каза че я боли ухото. Водихме я в 3 ч. в ИСУЛ. ИЗписаха ни капки за нос и Тандум Верде за гърлото. Мина за 1-2 седмици. После пак същото - събота сутрин, тя не иска да става - реве, че я боли главата и ухото, носа й потече отвсякъде.
И аз какво? Да й купя носни кърпички ли? Да бъда "мъжка" майка...
Натоварихме се и в Полимед. Две докторки я прегледаха, изписаха й антибиотика, казаха, че детето не е добре, симптомите - силно зачервено гърло, болки в ушите (а малкото твърди, че я боли главата), кашлица... (тук аз трябваше да кажа - Няма да го давам, аз знам по-добре!!). Почнахме да го даваме. На другия ден - същите оплаквания. Пак минавайки през Полимед ни пратиха в  ИСУЛ, с направление за хоспитализация. Докторът от там, каза да продължим антибиотика, дори да изпие второ шише, защото с едно няма да се оправи. Каза от 5 мл да вдигнем дозата на 7 мл, но тук вече не го послушах и си продължих на 5 мл. Каза, че ако не сме давали антибиотик, инфекцията в ушите е щяла да стане по-страшна. Не сме били още за болница. Изписа й капки за уши Отипакс, до вечерта не я боляха вече.

Големи професори се навъртат тука, по-добри специалисти от докторите в ИСУЛ и Пирогов взети заедно. Но ако тяхното дете се тръшне да реве цяла нощ и да твърди, че го боли главата, какво ли ще направят? Ей, хора, имате късмет просто, че имате деца, които не са ви правили такива изправяния на коси, това е.
В никакъв случай не съм почитател на антибиотика, в никакъв случай детето ми не го изнежвам..., дори ми се карат оттук-оттам, че не съм го обличала като хората..., но това е - факт - хване ли го болежка, не минава от самосебе си. Иначе 1 месец я чаках да й мине "хремата", но не мина. Задълба и стигна до отит.

Промивки с физ. разтвор й правим всяка вечер, даваме й сок от изцедени лимони с мед, аз я водя през деня на разходки да тича, да диша "чист" въздух и да играе с други деца, баща й като се върне от работа я води в Западния парк да играе пак и да диша въздух. Не я държа под похлупак изобщо, изобщо..., но това е положението.

# 77
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
yosarian, как ги изолират, че нещо не схванах?  newsm78

Ми как- боледуват си в къщи за целия период на т. нар. карантина. В другите държави децата си ходят варицелени на градина и ясла. Че и изобщо си ходят болни. Мисълта ми е, че няма смисъл да стоят в къщи и да се влачи карантина с месеци- също непонятна за мен, но е някакво изискване на ХЕИ.

# 78
  • Мнения: 46 565
София ходи гола и боса по плочките, пие студено, яде сладолед, контактува с болни и не боледува, но ако беше тръгнала на ясла, сега нямаше да е така.

Хайде сега, не може да си сигурна как щеше да е ако беше ...

Права си за това, но не познавам дете на нейната възраст, което да ходи на ясла и нито веднъж да не е пило антибиотик или да не е боледувало.

Проблемът е, че нещата се натрупват, като изкарат едно леко вирусче, после прихващат всичко, което им попадне и като в групата име 2-3 болни деца, ето ти веднага ново боледуване, ако се уцелят да са по-сериозни, детето се разбива и си остава болнаво. Особено пък, ако не е лекувано като хората и е минало през усложнения.

Затова си мисля, че едно здраво дете на 3 г., ще боледува по-малко в градината, отколко е друго, което през последните 2 години е било нон стоп болно, ама ... ще видим септември  Wink

# 79
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Никол това са неща, които ги говорим непрекъснато, но да повторя- дали ще е сега, в градината или в училище детето ще се сблъска с обществото и бацилите му.  Дъщеря ми тръгна на ясла на година и осем месеца. Сега година по късно за втори път пие антибиотик и в двата случая за нещо, което не е пипнала в яслата.

# 80
  • Мнения: 920
Големи професори се навъртат тука, по-добри специалисти от докторите в ИСУЛ и Пирогов взети заедно. Но ако тяхното дете се тръшне да реве цяла нощ и да твърди, че го боли главата, какво ли ще направят? Ей, хора, имате късмет просто, че имате деца, които не са ви правили такива изправяния на коси, това е.

Не съм голям професор, но в много случаи съм се противопоставяла на докторски мнения. 

# 81
  • Мнения: 46 565
yosarian, така е, но когато тъкмо се е позакрепило детето, не е нужно да е в контакт с болни, това имам предвид Peace

В яслата до нас, всички майки реват, че децата им са затворени по цял ден вътре Tired тя София и сега се сблъсква, защото след ясла ги водят да си играят на площадката, но не е все едно дали ще прекара 8 часа в затворено помещение с болни деца или ще си играят на открито.

# 82
  • Мнения: X
 Ню,защо се обясняваш толкова? Mr. Green
То е ясно,че всеки си държи на своето.
Аз по-нагоре споделих,но явно мен никой не ме зачете Joy
Радвам се,че успях да  спестя на сина ми, многото лекарства и последвали хронични заболявания.И то заради пазенето от болни деца.Вече не го пазя чак толкова.Голям е.След първи клас децата боледуват значително по-малко.Спестих му много болести,нарушен имунитет,заради тях,както и тровенето с лекарства.И при нас ако му протечеше носа,на другия ден вече е с температура.Всяко дете е различно.Не виждам смисъл да се укоряват майки,които се вталясват.Всеки сам си знае какво му е детето когато е болно.
На тези майки,които спорят,че хрема минава само с носна кърпичка и физиологичен разтвор им пожелавам, все така да им минава.С две думи: да са им  живи и здрави дечицата,дано никога не им се наложи да разберат какво и е било на Ню и на такива като нея.  bouquet
Но нека да не упрекват. Stop

# 83
  • Мнения: 5 468
Ню,защо се обясняваш толкова? Mr. Green
Верно че много взех да се обяснявам newsm78.
Просто ми се ще да убедя някои хора, че не гледам под полупак детето си, защото обикновено в такива теми, се казва, че изнежваме децата, че не им даваме имуностимулатори, че много им треперим..., а не е точно така. Вирусът си е вирус и което дете се сблъска с него, сигурно 90% го прихваща.

# 84
  • Мнения: 920
Ню,защо се обясняваш толкова? Mr. Green
Верно че много взех да се обяснявам newsm78.
Просто ми се ще да убедя някои хора, че не гледам под полупак детето си, защото обикновено в такива теми, се казва, че изнежваме децата, че не им даваме имуностимулатори, че много им треперим..., а не е точно така. Вирусът си е вирус и което дете се сблъска с него, сигурно 90% го прихваща.

Явно моите не са войнствени натури.  Как така 1 дете се сблъсква , а друго - не. И вирусът си се разхожда навсякъде.

# 85
  • Мнения: 4 629
Като вдигне висока температура на него самият не му се излиза и играе - за това не го и водя. Но с кашлица, сополи и в случаите, когато е бил на антибиотици сме излизали. Не го считам за престъпление някакво  Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 5 468
Явно моите не са войнствени натури.  Как така 1 дете се сблъсква , а друго - не.
Ами аз ти казах по-рано - радвай се, че твоите не са войнствени натури, но пък не отричай, че иам и войнствени Peace.
Айде мир, че си много заядлива тюююю...

# 87
  • Мнения: 920
Явно моите не са войнствени натури.  Как така 1 дете се сблъсква , а друго - не.
Ами аз ти казах по-рано - радвай се, че твоите не са войнствени натури, но пък не отричай, че иам и войнствени Peace.
Айде мир, че си много заядлива тюююю...

Ти пък си идеална, тютююю. На! Моите пият газирано, ядат вредни храни.

# 88
  • Мнения: 5 468
Ти пък си идеална, тютююю. На! Моите пият газирано, ядат вредни храни.
Благодаря за комплимента..., но чак пък идеална Embarassed, благодаря много, но не съм Joy.

И моето е пило газирано Stuck Out Tongue Winking Eye, само че се мръщи и не му харесва. Да няма да му го изливам с фуния в гърлото, за да му го калявам? А вредни храни - дал Бог.

# 89
  • Мнения: 2 891
Признавам, не четох постовете ви. Аз искам да се оплача от майките, които, когато видят болно дте на площадката пищят, но когато тяхното е болно, нямат желание да го "лишат" от социални контакти.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт