Правилно ли е?

  • 3 741
  • 97
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 15 222
Вчера като бяхме на площадката дойде една майка, детето и е болно с Т, силна кашлица, хрема и антибиотици, а тя го извежда сред други деца, които то може да зарази, без изобщо да предупреди, че е болно от грип, нормално ли е според вас?

Не. Не е нормално. Не е редно.
Но че има майки, които го правят-да, масово срещано е. Иначе трябва да се занимава сама с него, да го разхожда сама без компания, да се опитва тя да го развлича някак си...... пък така-ще се заиграе с хорските деца, докато тя изпуши 1-2-5-18 цигари и изпие колкото кафета може да понесе. Щот' нали и майката е човек. Много им здраве на другите деца. Така де-и те си имат майки- да се оправят.

# 91
  • Мнения: 636
Ами не е правилно. Аз пък издивявам като си водят децата кашлящи и сополиви на детска градина. И при това майките са облечени в анцузи- значи после ще си идат вкъщи #Cussing out Е не могат ли да си гледат болното дете щом не са на работа #2gunfire

# 92
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
.......
Проблемът е, че нещата се натрупват, като изкарат едно леко вирусче, после прихващат всичко, което им попадне и като в групата име 2-3 болни деца, ето ти веднага ново боледуване, ако се уцелят да са по-сериозни, детето се разбива и си остава болнаво. Особено пък, ако не е лекувано като хората и е минало през усложнения.

Затова си мисля, че едно здраво дете на 3 г., ще боледува по-малко в градината, отколко е друго, което през последните 2 години е било нон стоп болно, ама ... ще видим септември  Wink
Подкрепям Никол, защото точно така стана с моя син. На ясла не е ходил(само няколко неуспешни опита, но там не е боледувал). Тръгна на градина на 3 години. Първата година боледуваше често. От 4-тата си година се разредиха боледуванията и се закрепи. Вярно, че му давах имуностимуланти и го пазех при епидемии, като го спирах от градината, но все пак по-малко се разболяваше и до сега е така.

# 93
  • Мнения: 2 292
Натоварихме се и в Полимед. Две докторки я прегледаха, изписаха й антибиотика, казаха, че детето не е добре, симптомите - силно зачервено гърло, болки в ушите (а малкото твърди, че я боли главата), кашлица... (тук аз трябваше да кажа - Няма да го давам, аз знам по-добре!!). Почнахме да го даваме. На другия ден - същите оплаквания. Пак минавайки през Полимед ни пратиха в  ИСУЛ, с направление за хоспитализация. Докторът от там, каза да продължим антибиотика, дори да изпие второ шише, защото с едно няма да се оправи. Каза от 5 мл да вдигнем дозата на 7 мл, но тук вече не го послушах и си продължих на 5 мл. Каза, че ако не сме давали антибиотик, инфекцията в ушите е щяла да стане по-страшна.


инфекциите в ушите биват вирусни (болки в ушите и zачервяване в ухото). следстие от грипове, течащ нос и подобни. Лекуса се с обеzболяващи и капки zа уши. Има и бактериални инкеции, когато в течността, събрала се в ухото се раzвъдят бактерии. ХАрактериzира се с гъсто лепкаво течение от ушите и се лекува с антибиотици и капки zа уши ц обеzболяващи.

http://www.babyundfamilie.de/Schnell-nachgefragt-Wann-brauchen-K … 3KOANP045912.html


Не сме били още за болница. Изписа й капки за уши Отипакс, до вечерта не я боляха вече.



може би е трябвало да се иzпишат теzи капки още отначалото  newsm78

# 94
  • Мнения: 2 292

Проблемът е, че нещата се натрупват, като изкарат едно леко вирусче, после прихващат всичко, което им попадне и като в групата име 2-3 болни деца, ето ти веднага ново боледуване, ако се уцелят да са по-сериозни, детето се разбива и си остава болнаво. Особено пък, ако не е лекувано като хората и е минало през усложнения.


това се случва с определени деца с по слаба имунна система (наследственост или иzнежване  newsm78) . НЕ всички влачат всичко непрестанно, не се zаблуждавай. Теzи, които описваш са много малък процент.

# 95
  • Мнения: 46 520
... това се случва с определени деца с по слаба имунна система (наследственост или иzнежване  newsm78) . НЕ всички влачат всичко непрестанно, не се zаблуждавай. Теzи, които описваш са много малък процент.

Явно малкият % е съсредоточен около мен.

# 96
  • Мнения: 2 292
... това се случва с определени деца с по слаба имунна система (наследственост или иzнежване  newsm78) . НЕ всички влачат всичко непрестанно, не се zаблуждавай. Теzи, които описваш са много малък процент.

Явно малкият % е съсредоточен около мен.

лоша работа  Sad няма ли начин да се препоzиционираш  newsm78
не можеш да твърдиш, че 90% от децата ходещи на градина и ясла са нон стоп болни , все с отити , ангини и на антибиотици ... по колко деца е групата тогава дневно  newsm78

# 97
  • Мнения: 1 446
Не! И не го намирам за нормално.
Когато детето ми е болно с висока Т е толкова отпаднал , че не излизаме вън. Остатъчния ефект на сополи и кашлица ги прекарваме двамата заедно в дълги разходки и приказки. Гледам да е надалеч от други деца.
Детето ми е много болнаво и аз много често постъпвам като Ню.

Общи условия

Активация на акаунт