Младост или Люлин?

  • 9 070
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
Люлин с две ръце.

# 16
  • Мнения: 1 427
И аз съм за Младост! Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 603
Люлин.

Дори след време мисля пак там да се преместя.
Разбира се - зависи къде в Младост,  къкде в Люлин или пък къде в центъра-то във всеки квартал има гадни местенца.
Защото: удобен транспорт, място за паркиране, магазини всякакви и много, училища и детски градини / на две крачки и без да се налага да пресичаш булеварди/, чист въздух, все още има зеленина и градинки...

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Другото- придвижването от Младост до центъра ми беше ад,

не забравяй, че метрото идва и в Младост. Само, че Витоша няма да се премести скоро до Люлин.  Wink
Абе гадост си е в Люлин от време оно.  Sick ... няма какво да си говорим  Stop

# 19
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз съм за Люлин и съм напълно съгласна с Никол.

Мнението за Люлин ... просто не знам защо хората си живеят с някакви спомени от преди 20 год.
Например имам братовчед(живеещ в Младост), който преди около 15 год е ходил в Люлин видял е някаква разкопана улица и неосветена и сега не можеш да го убедиш, че не е така ooooh!
 
Докато живеех в Люлин имах всичко под ръка, удобно, не е крайно далеч от центъра(въпреки всеобщото мнение) - по новият булевард или с метрото е доста близо. 


# 20
  • Мнения: 227
Благодаря за мненията, момичета! Явно, че и двата квартала си имат и + и - , наистина ще ги пообиколим.
Лошото е, че вече навсякъде го има  проблема със задръстването и местата за паркиране...

Благодаря ви!   bouquet

# 21
  • Мнения: 46 534
не забравяй, че метрото идва и в Младост. Само, че Витоша няма да се премести скоро до Люлин.  Wink
Абе гадост си е в Люлин от време оно.  Sick ... няма какво да си говорим  Stop

Идва Peace Но Младост пак си остава на майната си  Tired
Витоша по никакъв начин не ми помагаше, докато живеех в там  Rolling Eyes 

В Люлин е било гадно едно време, нямам как, по-нов квартал е, докато се стигне до приемлива инфраструктура, иска време, Младост е минал през същото, но нали говорим за сега, не за тогава, когато е създаден квартала  Simple Smile

Иначе всеки може да каже "Това е гадно"  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 8 999

Идва Peace Но Младост пак си остава на майната си  Tired
Витоша по никакъв начин не ми помагаше, докато живеех в там  Rolling Eyes 

В Люлин е било гадно едно време, нямам как, по-нов квартал е, докато се стигне до приемлива инфраструктура, иска време, Младост е минал през същото, но нали говорим за сега, не за тогава, когато е създаден квартала  Simple Smile

Иначе всеки може да каже "Това е гадно"  Mr. Green

Никол, подкрепям мнението ти. Не съм живяла в нито един от двата квартала, била съм само гост там, но като ме поканят в Младост, събирам по една седмица кураж, за да се втурна в това пътешествие. В Люлин ходя доста по-често и с по-голямо удоволствие /с кола съм и стигам до местата, които ме интересуват, за 10 мин. Наистина е много уреден квартал. А пък и планина си има, нищо че не е Витоша.

# 23
  • Мнения: 1 426
Като ни бутнаха къщата преди години, ни пратиха на оборотни - мене в Люлин, сестра ми в Младост. И сега ако ни питаш - аз ще кажа Люлин, тя ще каже Младост. Но то много зависи къде ти е блока - близо ли ти е до пазар, спирка, детска градина, училище. На някой от булевардите ли е или е по-навътре сред блокове и тревни площи. Оценявай от такава гледна точка.

# 24
  • Мнения: 474
На мен все ми се струва, че в Люлин чалгата е доста повече от в Младост. Не искам да засягам никого, просто такова усещане имам. И в двата квартала ходя само на гости, но като че ли ако аз избирам ще се насоча директно към Младост. От друга страна бих избрала Люлин заради метрото, защото бих настоявала детето ми да учи в центъра, а в този случай транспорта е много важен.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 952
Люлин е много по-комуникативен от Младост. Каквито удобства има в единия - такива има и в другия. Същото важи и за неудобствата  Laughing, свързани с този тип квартали.
Относително ниски са цените в кварталите от центъра напът към Люлин - Св. Троица, Зап. парк, Красна поляна. Лично аз ако съм пред дилема Младост или Люлин, бих избрала някой от кварталите в западната част на града, които са по-близо до центъра, много са комуникативни, понякога почти на пешеходно разстояние и на практика цените им са по средата между Младост и Люлин  Wink
Гледай да имаш подръка това, което ще ти трябва в следващите 10-тина години - дали ще са градини, дали ще е лесно паркиране, дали ще са добри училища, дали ще е бързо придвижване до работните ви места - според ситауцията при вас.

# 26
  • Мнения: 46 534
На мен все ми се струва, че в Люлин чалгата е доста повече от в Младост ...

 Joy Не ми е направило впечатление до сега  Laughing

Но градските легенди край нямат Mr. Green
Когато купувахме, наши приятели от Младост ни "светнаха", че Младост е квартала на металистите, а Люлин на рапърите

# 27
  • Мнения: 4 965
...
Относително ниски са цените в кварталите от центъра напът към Люлин - Св. Троица, Зап. парк, Красна поляна. Лично аз ако съм пред дилема Младост или Люлин, бих избрала някой от кварталите в западната част на града, които са по-близо до центъра, много са комуникативни, понякога почти на пешеходно разстояние ...
...
Гледай да имаш подръка това, което ще ти трябва в следващите 10-тина години - дали ще са градини, дали ще е лесно паркиране, дали ще са добри училища, дали ще е бързо придвижване до работните ви места - според ситауцията при вас.

Много точно. Само дето вече доста хора мислят така и цените буквално скачат ежеседмично в тези квартали (нашият апартамент в Илинден за няма и 2 г. увеличи почти двойно цената си - имам предвид колко вървят апартаментите в нашия блок).
Но за мен те са оптимален вариант - нямаш многото хора, коли и шум на центъра, а си буквално на 20 мин. ходене пеша от него. Имаш достъп до всяка точка от София. Наоколо има поне 4-5 от големите хранителни магазини, Арена е на 1 крачка, метрото спира на 1 пряка от вкъщи, има много паркове и градинки - задължително при наличие на деца и т.н. Детските градини и училищата не са проблем.
Добавям също - Гевгелийски, Илинден, Разсадника, Захарна фабрика - от западните.
От Източните квартали - подобни условия има Гео Милев, но тази част около пазара само, но пак пътуването е трудно (май по-добро от метрото аз лично не виждам).

# 28
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Лично на мен не ми харесват и двата - Люлин ми се вижда депресарски и мнооого далеч, а Младост е пренаселено и мнооого се строи в момента  ooooh! Ама от двете избирам по-малкото зло, т.е. Младост Thinking
Иначе препоръчвам южните квартали  Peace

# 29
  • Мнения: 1 063
Младост! Peace Подходящ е за майки с бебета, така се изрази моя приятелка, която живее в Младост. А това е много важно!
Само, че мнението ми за Цариградско шосе - все едно съм тръгнала за Пловдив. Това е недостатъка за сега.
Люлин - там съм гостувала и с метро и без метро, никога не бих препоръчала. Но това си е мое мнение.

Общи условия

Активация на акаунт