Секцио или по естествен път бихте искали да родите и защо?

  • 27 139
  • 513
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
Исках нормално, но се наложи планово секцио. Възстанових се много бързо и нямах никакви болки. Следващия път (ако има), нямам нищо против пак да е секцио Wink

# 16
  • Мнения: 1 428
Родих секцио и не съм се замисляла дори за миг за нормално раждане.Изпитвам ужас само като си помисля колко боли , а така със секцио не изпитах никаква болка нито по време на операцията ,нито след това.Слагаха ми 2 дни обезболяващи и се чувствах много добре.На третия ден вече тичах из отделението.А етърва ми ,коята ражда нормално е крещяла като побъркана от болка 4 часа и после един месец не можеше да седне заради епизотомията.
Не искам да те агитирам да раждаш секцио ,но лично за мен това е единствената алтернатива,не бих рискувала нормално.При положение,че звездите и лекарските деца си плащат и раждат секцио, значи нормалното раждане не е чак толкова безопасно, а пък си и боли.

# 17
  • Мнения: 1 183
Родих нормално с епидурална упойка и изобщо не съжалявам и другия път дай боже пак така ще постъпя  Peace

# 18
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Нормално си исках и така съм раждала и двата пъти, без интервенции и упойки в хода на раждането. Природата си е измислила начина и подсигурява стотици дребни на пръв поглед, но изключително важни неща чрез процеса на раждане и при изгонването, както и в първите часове след раждането - и исках децата ми да получат всичко, което им е нужно. Отделно лично за себе си смятам, че масивна коремна операция без причина е опасно и рисковано начинание, че и болезнено в добавка и бих си го спестила, щом съм в състояние.
И съвсем емоционалните причини - аз съм го носила това бебе, аз ще го родя. Това си е моя задача и е едно от най-смислените неща, които съм правила. Щастлива съм, че съм го изживяла пълноценно, че е плод на моите усилия, че не беше замъглено от упойки, а съм го изживяла остро, наситено и изумително, както би трябвало да е за всички Hug
  202uu

Нормално раждане без упойки (природата си го е определила) е   първия подарък който майката прави на бебето!   

# 19
  • Мнения: 994
По естествен път.
Защо - защото е естествено.
Раждала съм и секцио и вагинално и имам база за сравнение.

# 20
  • Мнения: 27 524
Естествено, разбира се. Винаги така съм искала и така родих. Изключвам медицинските показания за секцио.
Защото... то само си казва - естествено   Simple Smile Другото е издевателство над природата.
Никога не бих се съгласила на секцио без реалните нужди за това. Секциото е коремна операция, която не е безобидна. Всяко отваряне на коремната стена завинаги унищожава нормалната флора на организма. Един "отворен" човек никога не е същият. Преминаването на бебето през родовия канал си има своето важно значение.
Имам акъл в главата си и достатъчно съм чела, за да родя нормално.
В западните страни секциото по желание, без медицински показания за това, е забранено.

# 21
  • Мнения: 617
Родих естествено, така бих раждала и втория път, ако има такъв, разбира се. Laughing


 Peace и аз така

# 22
  • Мнения: 2 891
Естествено, но с епидурална. Как я исках тази упойка, ама...

# 23
  • Мнения: 46 516
Секцио, защото ме е страх от последиците от нормалното (като смъкване на органи и др. подобни) и защото повечето гинеколожки и акушерки раждат така, въпреки това отидох да раждам нормално.
После се наложи секцио и много му се радвах Blush

# 24
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Родих естествено, така бих раждала и втория път, ако има такъв, разбира се. Laughing


 Peace и аз така
Peace и аз така искам да родя.Дано няма усложнения.

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Родих естествено, без упойка и ако има втори път пак бих искала да родя така. Болезнено е, но тръпката на живото предаване си заслужава. Никога няма да забравя първия миг, в който видях съкровището си.

# 26
  • Мнения: 2 663
Родих естествено без упойка, защото така исках и живот и здраве пак така ще раждам.
При мен нямаше болка почти никаква,не знам какво е болезнена контракция камо ли викове и т.н., родих за нула време, но както някой каза всичко е индивидуално.
Защо искам да родя по естествен път?Ами точно защото е ЕСТЕСТВЕНО, защото така трябва да бъде и най-вече защото искам още от първите секунди да съм с детето си.

# 27
  • Мнения: 5 391
Нормално, разбира се.
Така родих синът си, така искам да родя и другото си бебе.
Мисълта за секцио ме ужасява, до последно от това се страхувах, защото от 5-те момичета, които родихме, само аз не бях срязана Confused

# 28
  • София
  • Мнения: 843
Ако имам избор бих родила секцио.  Не съм чула  дете на лекар да е раждала нормално, а  и родните ни "звезди" и те не са се излагали да раждат нормално! Та не виждам смисъл да се причиниш болка ако може  да избираш!
 То и преди 100 години са вадили зъби без упойки, защото било нормално - а сега защо не ги вадят така?!

# 29
  • Мнения: 1 924
Е , ясно е, че правото на избор си е на майката.
Някои не държат на болка или ги е страх.

Общи условия

Активация на акаунт