лактозна непоносимост, абкм или какво???????

  • 8 407
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 277
аз само едно да попитам как разбирате, че са точно колики?
и някакви капки давате ли?

Коликите безпогрешно се различават от други страдания, защото поне при нас винаги са съпроводени с газове (които гастрото не чу  #2gunfire), свиване на крачетата към коремчето, което понякога приключва с обръщане и спане по корем (така, гърчейки се, се търкаля по цялата спалня, милото, та чак за нас с мъжи става тясно), често оригване, желание за по-пърхащо и продължително сукане (помага  й да се изпръцка, след което й поолеква за кратко поне)...
А капките са задължителни при нас, част от менюто на Йо, така да се каже. Производителят на САБ Симплекс, трябва да ни издаде златна потребителска карта за поне 50% намаление, защото колкото шишенца сме купили ние за 9-10 месеца, сигурно са купили всичките им останали клиенти за същия период. Давам ги редовно и по много - винаги двойна доза от 30 капки, иначе няма никакъв ефект. Педко ме успокои, че действат физиологично и няма проблем да се дават и по-продължително. Сега се сетих, че никога не съм споделяла с гатсроспециалист, че давам САБ и то по толкова много. Мерси, че ме подсети, ще го включа в списъка си за Ковачева.

Снежи, Слава Богу и оцет не консумирам, никакъв, не го считам за полезен. Виж друго открих, което ме потресе. Спомняш ли си, че те питах за инката дали е алергизиращ продукт, за да я пия вместо кафе, че съм голяма кафеджийка, направо наркоманка. И си я пиех. Ама като реших да разкарам и глутена от менюто, пак й погледнах съдържанието и се оказа, че не е само цикория, а цикория и ечемик (!)...и дотук с алтернативата на кафето... Е, сега вече ще си изпитвам волята..мога ли без намек за кафе или не...А?!  ooooh!

# 16
  • Мнения: 4 181
Питах те за капките, защото на много деца не им действат Саб Симплекс и другите капки , които се продават тук.
Но има страхотен ефект от Инфакол и Лефакс, защо не пробвате с тях ?

# 17
  • Мнения: 277
Питах те за капките, защото на много деца не им действат Саб Симплекс и другите капки , които се продават тук.
Но има страхотен ефект от Инфакол и Лефакс, защо не пробвате с тях ?

Като беше по-малка, ми донесоха 6 бр. Инфакол, но не забелязах да се влияе по-добре, отколкото от САБ-а. Проблемът ми е, че не търся временно решение - нещо, което ще успокои коремчето за тази или следващата нощ. Тия колики все са причинени от нещо. С него трябва да се преборя.  Tired

***

Само за протокола да кажа, че снощи пак не е спала, а от сутринта се е изходила поне 10тина пъти, от които първият (в нощния памперс) - само слуз. Бяхме при предишното гастро да види изследванията (плановете за Ковачева обаче остават) и си държи, че става въпрос за лактозна непоносимост (провокирана от прекарания вирус вероятно) и точно затова страданията са предимно нощем - времето, когато се кърмим (през деня не сме заедно за дълго и яде основно безмлечната оризова каша на Милупа или Ориз и рожкови на Нестле и наистина не плаче толкова, но го отдавах на това, че е любознателна и все има с какво да се разсейва....уф, не знам вече.... newsm78).

# 18
Здравейте,
Имам бебе на 1 месец и 12 дни. Още с изписване от родилния дом през нощта започна страхотно акане-направо вода. След 2 дни смекта и ALL 110 през хранене /веднъж кърма и веднъж ALL 110/, оризова вода и т.н. нещата се поуспокоиха за малко. След изследване на акито откриха Klebsiella oxitoca. Изчакахме самоочистване, но не бактерията си я имаше. Предписаха антибиотик, но са голямо ъжаление поради лекарска некомпетентност и неправилно разчитане на антибиограмата сме пили погрешен АБ. Пак носене на аки и пак бактерията. Започнахме добавка ош Milumil. На един месец независимо от дрискането бяхме качили близо 900гр. Но бебето откава да яде-бяхме стигнали до 100-110 мл и изведнъжс мъки и ревове по 40-60мл. Джи пи то реши, да пробваме мляко  Friso pep след последното воднисто дрискане и започнаха зелени акита меришещи лошо. Включихме Нормофлор минахме на Frisolac, но пак не яде. За седем дни е наддала 50гр.Сега от днес пак сме на ALL 110 . Пропуснах да напиша, че сме с много силни колики и къркурене на червата от самото раждане. Доктора каза , че червата и са като казан за ракия и да си направа консултация с гастоентеролог. Утре сам решила да посетим доц. Ковачева. Бебето иска да яде,но с първите глътки започва куренето и свиването на крачтата, реване и се храним само в просъница. За 24 часа ни се събират не повече от 450 мл мляко. Дайте съвети и споделете опит, защото съм много отчаяна. Днес имаме резултат от нова посявка на акито и имаме нормална флора-Echerichia coli.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 363
Здравейте,
Имам бебе на 1 месец и 12 дни. Още с изписване от родилния дом през нощта започна страхотно акане-направо вода. След 2 дни смекта и ALL 110 през хранене /веднъж кърма и веднъж ALL 110/, оризова вода и т.н. нещата се поуспокоиха за малко. След изследване на акито откриха Klebsiella oxitoca. Изчакахме самоочистване, но не бактерията си я имаше. Предписаха антибиотик, но са голямо ъжаление поради лекарска некомпетентност и неправилно разчитане на антибиограмата сме пили погрешен АБ. Пак носене на аки и пак бактерията. Започнахме добавка ош Milumil. На един месец независимо от дрискането бяхме качили близо 900гр. Но бебето откава да яде-бяхме стигнали до 100-110 мл и изведнъжс мъки и ревове по 40-60мл. Джи пи то реши, да пробваме мляко  Friso pep след последното воднисто дрискане и започнаха зелени акита меришещи лошо. Включихме Нормофлор минахме на Frisolac, но пак не яде. За седем дни е наддала 50гр.Сега от днес пак сме на ALL 110 . Пропуснах да напиша, че сме с много силни колики и къркурене на червата от самото раждане. Доктора каза , че червата и са като казан за ракия и да си направа консултация с гастоентеролог. Утре сам решила да посетим доц. Ковачева. Бебето иска да яде,но с първите глътки започва куренето и свиването на крачтата, реване и се храним само в просъница. За 24 часа ни се събират не повече от 450 мл мляко. Дайте съвети и споделете опит, защото съм много отчаяна. Днес имаме резултат от нова посявка на акито и имаме нормална флора-Echerichia coli.

много съжалявам за случващото се с вас. очевидно и докторът ви не си е на мястото, да ти кажа...
сменя млеката като фокусник, не изчаква време за резултат, не е наясно с ефекта им.
например - от Фризопеп е нормално да са зелени и лошо миришещи изпражненията. това е поради напълно разградения млечен белтък. но тоя доктор сигурно никога не е предписвал Фризопеп и не го знае това.
Нормофлор на толкова малко бебе не се дава.
Ешерихия коли в изпражненията на едномесечно бебе не е нормална флора!

изобщо... пълна каша. вървете бързо при добър гастроентеролог. само внимавайте да не попаднете при Желев.

# 20
То ясно, че е каша. Лошото е,че бебка страда от всичко това. Аз все повече мисля,че имаме лактозна непоносимост, защото ядохме All 110 до 6 май и нямахме проблеми и от 7 до днес не папкаме. А какво ви е мнението за Ковачева. Аз съм от провинцията и не мога да си позволя лукса утре да се лутам по клиниките с бебка. Във форума беше даден номер за връзка с Ковачева и аз се обадих там. Лактознота непоносимост израства ли се?
Благодаря

# 21
  • Мнения: 277
Така...да се отчета какво стана при нас след посещението на доц. Ковачева.
Въпреки че заради написаните във форумите неща, отидох на този преглед меко казано резервирана, се оказа, че жената е страхотен специалист и безкрайно любезна. Първо пулучих куп комлименти за кърменето и въобще всичко, което съм чела и знам. Направи обстоен преглед на детето, като не пропусна нито екземите (въпреки че едва се забелязват - полагам много грижи за тях), нито един обрив по челюстите (явно от зъбките)...нищо. Видя микробиологичните изследвания, свали ни фамилна анамнеза за обремененост за алергии и въобще около 40 мин. се занимава с нас. Изслуша цялата ни одисея и в крайна сметка постави диагноза абкм. Прегледа ми дневника как се храним, внесе някои дребни корекции, като наблегна на факта, че кърмата за деня на беба трябва да е поне 2/3 от общата храна, което много ме зарадва. Личи си, че е в час с по-новите тенденции за храненето на децата и въобще не ми е противоречала за нещата, на които държа. Предписа доста медикаменти, обърна внимание, че са силни и се изписват на бебета по изключение, но при нас се налага, тъй като имаме бавно растящи, трудно пробиващи зъби, в резултат на което правим такива остри алергични кризи (Снежи, оказа се права! Peace). За няма и два дни се справихме с разстройството и слузта с назначеното лечение и то до степен, че бебка се запече. Обадих й се по телефона, даде друго лечение и отново за около 2 дни детето започна да се изхожда нормално, веднъж дневно и дори по едно и също време, което ни улеснява й да го слагаме на гърне. Коликите значително намаляха и поплаква само за около 30 мин. нощем, но постепенно утихват, струва ми се. Ще пием лекарствата по схема още 3 дни и после ще видим как ще е без тях. Засега нещата са направо брилянтни, а аз си поотспах, Слава Богу. Дори ми даде кремче за дупето, че от запек, разстройство, пак запек й беше станало страшна картина. Оправя се и то лека-полека. Много съм щастлива, направо не мога да повярвам. И най-важното мога да продължа да си кърмя без да се чудя аз ли съм виновна, че детето ми страда.
Благодаря ви и на всички вас за подкрепата!   bouquet

# 22
  • Мнения: 5 401
БРАВО!!!!!!! Много се радвам за Йо и се надявам всички проблеми да останат зад гърба ти, мили Ивко! Ти си страхотна мама и Йо знае това!   bouquet

А пък да вземем и ние да отидем при Ковачева, щом като така подкрепяла кърмицата?!  newsm78

Лактознота непоносимост израства ли се?
Благодаря

Да, но всяко дете в различна възраст! Дано се оправи малката бебка!   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 6 363
радвам се, че с вас Ковачева се е отнесла така добре. явно е била в светла фаза.
нека да ти разкажа моят опит с нея, за да не излезе, че съм говорила празни приказки.

отидохме при нея с бебе на 2 месеца, наскоро диагностицирано от личния лекар с АБКМ заради обрив по лицето. отидохме не заради АБКМ (вече пиеше Фризопеп и обривът намаляваше), а защото пищеше и се превиваше при всяко хранене.

1. доцентката не си изми ръцете преди да прегледа бебето. сигурна съм в това, защото отвори вратата да изпрати предното дете, покани ни вътре и прегледът почна веднага.
2. прегледа го точно за 1 минута - попипа кожата и отсече - да, АБКМ е. дори не го преслуша със слушалка, а според личната лекарка в коремчето му беше революция от газове.
3. започна да ми чете досадно дълъг списък на храните, които аз не бива да ям докато кърмя. на въпроса ми защо все пак бебето пищи по време на хранене и се гърчи, защото заради това сме отишли при нея, отговорът беше свиване на рамене и абсолютно безразличие на лицето с думите - "ми може да е някакъв вирус"! викам - добре, ако е вирус, какво правим? отново свиване на рамене, физиономия на досада и отегчение - "ми... давайте му ентерол и му слагайте оризово брашно в млякото, ако получи диария"..... само да подчертая оризовото брашно за 2-месечно бебе....

отчаяни, взехме си бебето и обратно при джипито. жената пусна изследване на фекалии и се оказа, че бебето има патогенен щам на бактерията Ешерихия коли плюс много гадни гъбички. очевидно наследство от престоя му в неонатологията на Майчин дом. предписа антибиотично и антимикотично лечение и още на третия ден пищенето и гърченето престана.

толкова за великата доцентка Ковачева. пак казвам - може да сте извадили късмет да е имала проблясък, но за мен тая жена не струва.

# 24
  • Мнения: 532
Джам, много съжалявам, че така се е получило с вас.

Разбирам те болезнено добре, защото аз съм попадала не в една, а в няколко такива ситуации със светила лекари, стигали са и до низкото стъпало да ме квалифицират с определени думи, дори пред мъжа ми, затова, че ги обсипвам с въпроси и съм безумно притеснена за детенцето си, което се гърчи при хранене и нощем, аз не съм спала от месеци наред и т.н.

Този мъчителен бебешки период с низ от лекарски грешки ще го преодолеем трудно, но ще се справим, мила. Важното е да сме на ниво и да не губим трезва преценка, особено при "тъмните фази" на лекарите. Важното е, че малчетата сега са добре. Нека гледаме напред.  Heart Eyes Hug

пс: Иве, толкова се радвам за вас, вече ти писах, де  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 277
Джем, мила, съжалявам за случилото ви се. Или сме й хванали ден, или просто моят мъж е прав, създавам впечатление на човек, който не търпи възражения и, когато говоря с доводи, хората отсреща си траят. Не казвам, че и други не си така. Не искам да звучи нескромно. Просто мисля, че не й оставих много избор да ме съветва по отношение на храненето. Влязох при нея, категорично, но възпитано обясних, че държа да се отхвърли диагнозата лактозна непоносимост, за да продължа да кърмя до 2 г. според препоръките на СЗО. Наблегнах на нежеланието си да заместя изцяло хранене и т.н. Говорих й през цялото време, докато преглеждаше детето, и мисля, че тя просто по отношение на храненето нямаше какво повече да каже. За мен е важно, че явно предписа най-точното медикаментозно лечение, защото факт е: проблемите отшумяват. Даде ми и телефон, на който да я търся при нужда, какво повече да кажа...
Иначе истории като вашата из нета - колкото искаш, затова и аз бях резервирана, но имахме късмет, Слава Богу.
Надявам се да сте открили "вашият" лекар и да се оправяте.  Peace

Офф: мисля, че ти пишеше в темата на юлките 2006, така че си бременеехме заедно някога и поради някакъв сентимент от това ли, що ли, ми стана много мъчно за бебенцето ти. Искрено ви желая да се оправяте скоро!

# 26
  • Мнения: 277

...щом като така подкрепяла кърмицата?!  newsm78


Ох, Изко, аз да си призная не й оставих много избор, та така...

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 6 363
Иве, и аз не давам вид на човек, който си оставя магарето в калта, но просто тогава много бързо прецених, че от тази жена няма да получа нужното съдействие и затова махнах с ръка.
иначе, нещата с прословутата АБКМ при нас се стабилизираха много скоро след като започнахме с Фризопепа,  да чукна на дърво.

да, заедно бременеехме в юлската за 2006-та Simple Smile аз родих малко по-рано, та излезе юнче, но по дух сме си юлче Simple Smile
жалко, дето нямам хич време сега да пиша в отчетната темичка. ще следя как се развиват нещата при вас, ако имаш питанки по АБКМ въпросите - Снежи е майстор, аз съм кандидат-майстор на спорта, ще помагаме с каквото знаем.

  bouquet


# 28
  • Мнения: 1 081
IvelinaM, много се равам за вас! Каквато и да е докторката, важното е, че е помогнала на детенцето ти:)  Hug

# 29
  • Мнения: 277
Пак аз да подосаждам и да се пооплача.  Cry
Откакто сме на нашия още по-спартански хранителен режим, нещата значително се пооправиха откъм колики, слуз, разстройство и продължителен нощен рев... Обачееее ... сега новата мода при Йочи е да се дави - винаги когато се храни; понякога, когато не се храни и няма видима причина да го прави (?!); когато спи... Нерядко се стига до повръщане. Прави и едни странни муцки - все едно иска да си издуха нослето - но в него няма секрет, който да мога да почистя (пробвам упорито няколко пъти дневно - физ. р-р спрей, помпи, клечки - нъцки). Често и си почества нослето, все едно й се спи, но случаят не е такъв. Забелязвам я, че нерядко спи с отворени уста и й е трудно да диша нормално. Тъкмо затова и толкова често се буди нощем (миниму 4-5 пъти не за хранене в най-спокойните ни нощи) - стряска се, че ще се задуши, проплаква, вдишва през устата, успокоява се и заспива. Всичко ми е много странно....  newsm78
Пуснах търсачката и съм на път да повярвам, че е някаква задна хронична хрема на алергична основа, която й пречи да диша, да се храни, дави я и я дразни. В понеделник сме на УНГ. Все пак, ако някой е минал вече по тоя път, ще съм му благодарна, ако сподели опит. Мерси! Hug

Общи условия

Активация на акаунт