лактозна непоносимост, абкм или какво???????

  • 8 404
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 153
Пак аз да подосаждам и да се пооплача.  Cry
Откакто сме на нашия още по-спартански хранителен режим, нещата значително се пооправиха откъм колики, слуз, разстройство и продължителен нощен рев... Обачееее ... сега новата мода при Йочи е да се дави - винаги когато се храни; понякога, когато не се храни и няма видима причина да го прави (?!); когато спи... Нерядко се стига до повръщане. Прави и едни странни муцки - все едно иска да си издуха нослето - но в него няма секрет, който да мога да почистя (пробвам упорито няколко пъти дневно - физ. р-р спрей, помпи, клечки - нъцки). Често и си почества нослето, все едно й се спи, но случаят не е такъв. Забелязвам я, че нерядко спи с отворени уста и й е трудно да диша нормално. Тъкмо затова и толкова често се буди нощем (миниму 4-5 пъти не за хранене в най-спокойните ни нощи) - стряска се, че ще се задуши, проплаква, вдишва през устата, успокоява се и заспива. Всичко ми е много странно....  newsm78
Пуснах търсачката и съм на път да повярвам, че е някаква задна хронична хрема на алергична основа, която й пречи да диша, да се храни, дави я и я дразни. В понеделник сме на УНГ. Все пак, ако някой е минал вече по тоя път, ще съм му благодарна, ако сподели опит. Мерси! Hug

Ние имаме същия проблем от няколко дни! Тези дни ще ходим на УНГ. Педиатърата ми каза, че сме с тесни носни кухини. Но аз за всеки случай ще заведа бебчо на лекар. Преди не ми се е будил нощем да плаче, но носът му доста хърка. Нямаме сополи само си хъркаме. Педиатърката ми каза да не търся "под вола теле" щото ако го заведа на УНГ щели да кажат, че е развил алергия и да му дадат куп лекарства Shocked
От друга страна май ни расте зъбче, та според мен е от това. Не знам, надявам се да разбера и да се окаже най-безобидното. Пожелавам същото и на теб!
Ако ми кажат нещо различно ще ти пиша.
Поздравявам от тук Sneji_73, знам, че тя ще прочете това!  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 695
Момичета, позволявам си да повдигна темата, макар и стара, защото точно вие може да ми дадете идея какво да правя. Моето бебче от около месец също ака зелено и слузесто. Аз бях две седмици само на ориз, картофи, месо и хляб  (бебето е само на кърма), но нямаше ефект. Микробиологията в две лаборатории изолира Клебсиела pneumoniae, резистентна към всички АБ, които могат да се дават на малко бебе.  Повлиява се леко от лактобактериите Ентеросан, но като ги спрем проблемът се връща... Гастроентероложката, за която се споменава по-горе във вашата тема, изписа Линекс, Креон, Биогая, Зиртек и Гентамицин през устата. Даваме Линекс, Креон, и Биогая след консултация с още трима лекари (моето GP, педиатърката на беба и неонатоложка от АГ). Четох и тук, че при клебсиела може  да не се дава антибиотик, а да се търси начин да се нормализира чревната микрофлора. Педиатърката ми започна да говори за лечебно мляко, мъжът ми иска да захранваме преди 6ти месец, защото из форума четохме, че понякога със захранването слузта изчезва. Въпросите ми към вас са:
Имате ли опит с тази бактерия, как я излекувахте? Колко време трябва да давам ензимния препарат и лактобактериите, за да разбера дали има или няма ефект от тях? Кога да се съглася на АБ лечение? забравих да спомена, че детето си наддава чудесно, над килограм на месец, а също и че е лекувана с АБ дълго време (12 дни) след раждането. 
Да продължавам ли с диетата?
Да захраня ли по-рано и с какво?
Благодаря ви много!

# 32
  • Мнения: 8 242
И ние имахме подобен проблем..
След като си полежахме за спорта в болница 10тина дни и никой не устоанови защо ака зелено, слузесто и с жилки кръв, го заведох дребния на класически хомеопат и всичко се реши за по-малко от месец.
Това е за мен най-доброто за толкова малко бебе. АБ не бих дала в никакъв случай, дори и след направена антибиогарама..
Не се мотай повече по лекари.. Като видях как ми ползват дедето за опитно зайче и ПРОБВАТ лекарства, за да видят кое щему подейства и значи от това е болно  Shocked Просто си го грабнах и се самоизписах..
Диетата е ОК, и аз съм я пазила.. но няма да реши проблема..
Наистина пробвай с хомеопатия. Няма да съжаляваш  Peace

# 33
  • Мнения: 695
Ох, минавало ми е през главата, но моето бебче беше с много сериозни проблеми при раждането, затова не смея да правя нищо, което не е одобрено от неонатоложката й. Пък и хомеопатията ми е тъмна Индия, а и си нямам и идея как стоят нещата с хомеопатите във Варна. Трудно ми е да им се доверя, не познавам никой, който да води детето си на хомеопат, още повече проблемно дете като моето... Но пак ще помисля. Опитвам се да си поставя някаква времева рамка, когато ще реша, че предписаните лекарства не действат и ще търся инфо за хомеопати...

# 34
  • Мнения: 8 242
Лошото в случая е, че колкото повече обременяваш детето с лекарства, независимо какви и колко и дали действат или не, хомеопатията ще проработи малко по-тромаво.. докато се изчисти организма  Rolling Eyes
Лично на мен лекарите много мипаднаха в очите.. А и като чета постоянно за какви ли не лекарски грешки.. и как стават все повече  Tired
Стискам палци да се оправи мъничето  Praynig

Само да питам - да са ви слагали скоро ДТК?

# 35
  • Мнения: 695
Само да питам - да са ви слагали скоро ДТК?
Не, слагали сме само първи и втори прием на ваксина против хепатит Б. Другите сме ги отложили уж докато оправим проблема с червата.

# 36
  • Мнения: 8 242
Защото нашите проблеми почнаха някъде след поставянето на ДТКто и продължиха докато мина около месец след 3тия прием..
Не знам дали е съвпадение .. или не ама  Rolling Eyes
От хомеопатката знам, че всеки израз на организма, по един или друг начин, около 30-40 дни след ваксина се смята за реакция на организма ..

# 37
  • Мнения: 1 984
Така...да се отчета какво стана при нас след посещението на доц. Ковачева.
Въпреки че заради написаните във форумите неща, отидох на този преглед меко казано резервирана, се оказа, че жената е страхотен специалист и безкрайно любезна. Първо пулучих куп комлименти за кърменето и въобще всичко, което съм чела и знам. Направи обстоен преглед на детето, като не пропусна нито екземите (въпреки че едва се забелязват - полагам много грижи за тях), нито един обрив по челюстите (явно от зъбките)...нищо. Видя микробиологичните изследвания, свали ни фамилна анамнеза за обремененост за алергии и въобще около 40 мин. се занимава с нас. Изслуша цялата ни одисея и в крайна сметка постави диагноза абкм. Прегледа ми дневника как се храним, внесе някои дребни корекции, като наблегна на факта, че кърмата за деня на беба трябва да е поне 2/3 от общата храна, което много ме зарадва. Личи си, че е в час с по-новите тенденции за храненето на децата и въобще не ми е противоречала за нещата, на които държа. Предписа доста медикаменти, обърна внимание, че са силни и се изписват на бебета по изключение, но при нас се налага, тъй като имаме бавно растящи, трудно пробиващи зъби, в резултат на което правим такива остри алергични кризи (Снежи, оказа се права! Peace). За няма и два дни се справихме с разстройството и слузта с назначеното лечение и то до степен, че бебка се запече. Обадих й се по телефона, даде друго лечение и отново за около 2 дни детето започна да се изхожда нормално, веднъж дневно и дори по едно и също време, което ни улеснява й да го слагаме на гърне. Коликите значително намаляха и поплаква само за около 30 мин. нощем, но постепенно утихват, струва ми се. Ще пием лекарствата по схема още 3 дни и после ще видим как ще е без тях. Засега нещата са направо брилянтни, а аз си поотспах, Слава Богу. Дори ми даде кремче за дупето, че от запек, разстройство, пак запек й беше станало страшна картина. Оправя се и то лека-полека. Много съм щастлива, направо не мога да повярвам. И най-важното мога да продължа да си кърмя без да се чудя аз ли съм виновна, че детето ми страда.
Благодаря ви и на всички вас за подкрепата!   bouquet
какво всъщност предписа?

# 38
  • Мнения: 1 984
Момичета, позволявам си да повдигна темата, макар и стара, защото точно вие може да ми дадете идея какво да правя. Моето бебче от около месец също ака зелено и слузесто. Аз бях две седмици само на ориз, картофи, месо и хляб  (бебето е само на кърма), но нямаше ефект. Микробиологията в две лаборатории изолира Клебсиела pneumoniae, резистентна към всички АБ, които могат да се дават на малко бебе.  Повлиява се леко от лактобактериите Ентеросан, но като ги спрем проблемът се връща... Гастроентероложката, за която се споменава по-горе във вашата тема, изписа Линекс, Креон, Биогая, Зиртек и Гентамицин през устата. Даваме Линекс, Креон, и Биогая след консултация с още трима лекари (моето GP, педиатърката на беба и неонатоложка от АГ). Четох и тук, че при клебсиела може  да не се дава антибиотик, а да се търси начин да се нормализира чревната микрофлора. Педиатърката ми започна да говори за лечебно мляко, мъжът ми иска да захранваме преди 6ти месец, защото из форума четохме, че понякога със захранването слузта изчезва. Въпросите ми към вас са:
Имате ли опит с тази бактерия, как я излекувахте? Колко време трябва да давам ензимния препарат и лактобактериите, за да разбера дали има или няма ефект от тях? Кога да се съглася на АБ лечение? забравих да спомена, че детето си наддава чудесно, над килограм на месец, а също и че е лекувана с АБ дълго време (12 дни) след раждането. 
Да продължавам ли с диетата?
Да захраня ли по-рано и с какво?
Благодаря ви много!
лечението е безобразно. ако е чувствителна само към гентамицин направете нужното да го слагате венозно. диетата е без значение.

# 39
  • Мнения: 695
лечението е безобразно. ако е чувствителна само към гентамицин направете нужното да го слагате венозно. диетата е без значение.
Не, не е чувствителна към гентамицин, резистентна е. Чувствителна е към нaлидиксова киселина и ceftazidin, които не са подходящи за бебе на 3 месеца. Лекарите ми обясниха, че прилаган през устата, гентамицинът действа запичащо, не като АБ, та затова било добре да се даде. Но не го давам, тъй като и пробиотиците би трябвало да се справят с разстойството... Чудя се има ли смисъл въобще давам Креон, след като е нарушена чревната флора... необходим ли е този ензимен препарат въобще....

# 40
  • Мнения: 1 081
Йоанна, а при Миглена Георгиева ходи ли? Виждам че си от Варна, тук тя е най-добрата гастроентероложка. Но въпреки това не се замисля да изписва химии, както и по-ранно захранване от 6ти месец...За моето дете беше изписала какво ли не, но аз му спестих Креон-а, давах само АЦ Зимес, и спазвах диетата. Но проблемът се повтори, и ходих на хомеопат-ако не помогне, със сигурност няма да навреди-нищо не губиш като го заведеш детето-тук има доста добри-Кремена Хаджиева, проф. Хлебаров, ако те интересуват-питай на лични, ще ти дам координати.  Но бъди убедена, че лечението с АБ и всякакви други химии си дава отражение, за съжаление. Децат, лекувани от рано с АБ, в последствие буквално за всеки сопол ги пият. А такива,като моето-на хомеопатия, преборват гнойни ангини за 2 дена само със "сладките топченца".
 
Успех ви желая:)  Hug

# 41
  • Мнения: 695
Йоанна, а при Миглена Георгиева ходи ли? Виждам че си от Варна, тук тя е най-добрата гастроентероложка. Но въпреки това не се замисля да изписва химии, както и по-ранно захранване от 6ти месец...
Да, точно при нея ходихме и тя ни изписа едновременно ензими, пробиотици и анти-алергичен препарат... а когато се изолира Клебсиела дори не се сети да ми каже да не давам анти-алергичния, а вместо това ни назначи и гентамицин, към който бактерията е резистентна... Не съм възхитена, меко казано. До вчера давах Креон, сега мисля да го заменя с капки Колиеф, те поне са за бебчета и доколкото разбирам съдържат лактаза. Микробиоложката от ХЕИ ми каза, че понякога при недостиг на лактаза се изолира Клебсиела в изпражненията...
desiteam, моля прати ми координати на тези хомеопати... След две-три седмици ако нямаме подобрение ще се обърна и към тях, предполагам... 

# 42
  • Мнения: 1 984
лечението е безобразно. ако е чувствителна само към гентамицин направете нужното да го слагате венозно. диетата е без значение.
Не, не е чувствителна към гентамицин, резистентна е. Чувствителна е към нaлидиксова киселина и ceftazidin, които не са подходящи за бебе на 3 месеца. Лекарите ми обясниха, че прилаган през устата, гентамицинът действа запичащо, не като АБ, та затова било добре да се даде. Но не го давам, тъй като и пробиотиците би трябвало да се справят с разстойството... Чудя се има ли смисъл въобще давам Креон, след като е нарушена чревната флора... необходим ли е този ензимен препарат въобще....
гентамицинът НЕ деиства запичащо. и НЕ се прилага през устата... цефтазидин - може венозно.
НЕ е нарушена чревната флора. детето е болно от много опасна бактерия. лекува се с интензивна терапия. няма никакъв смисъл да давате креон - дори бих казал е опасно. ако ст. загора ви е наблизо - бих ви препратил при др. кичукова.

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 22:16 от tonev

# 43
  • Мнения: 8 242
ако ст. загора ви е наблизо - бих ви препратил при др. кичукова.

Варна едва ли е много близо до Ст. Загора  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 1 984
ако ст. загора ви е наблизо - бих ви препратил при др. кичукова.

Варна едва ли е много близо до Ст. Загора  Rolling Eyes
а когато най- най - специалистката им дава опасни съвети къде да я пратя? или може би софия е по близко?

Общи условия

Активация на акаунт