Интересно ми е?

  • 2 344
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 195
най ми прилича ,ч е ти се живее в Дриймленд...ама ако я намериш или чуеш за нея.. сподели с нас  Hug
На кой ли не му се живее в Дриймленд.
Аз искам в Невърленд...при Питър Пан и Хук  Peace

Внимавай да не те изненада Джако отнякъде  Whistling

# 46
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Дали е скучно в подредена държава:
Да, опрделено всяко нещо си има цена и цената на реда, тишината и спокойствието е липсата на доза спонтанни емоции. Аз лично съм готова да плащам тази цена. Особено в този етап от живота ми - с малко дете. Нали има една китайска мъдрост: пази Боже да живееш в интересни времена. Ето няколко примера:

не можеш да имаш парти с музика след 20,00 часа, без да предупредиш съседите

не можеш да консумираш бира и алкохолни напитки навън- например на пикник край езеро

няма летни /открити/ нощни барове и дискотеки на плажа, заради шума
не можеш да се печеш по монокини, прашки или предизвикателен бански- за мен все тая, но за мъжете сигурно не е така  Laughing

не може да пушиш дори в бар, дискотека /освен на специално място, но да си напускаш масата и да ходиш дотам през тълпата не си струва/. Не пуша откакто от доста време, но преди обичах в компания да палвам цигарка с някой приятен коктейл, някой да ти даде огънче и такива ми ти дребни сладости за душата.

Не можеш да поливаш градинката си отпред къщата, когато решиш, има си определени дни. Отзад поне може, ако искаш да се въргаляш в кал

Затова канадците бягат в Мексико и прочие евтини и разгулни места, където да пият евтина бира, да викат, танцуват, псуват. Често се случва да попрекалят, да се сбият. Изпускат парата един вид...

Мъчно ли ми е за България- мъчно ми е, да мъчно ми е, че не вървят нещата. Мъчно ми е за близките и по- скоро един вид вина, че аз съм тук и животът си минава, а не могат да се радват на малката и нас. Преди ми беше мъчно конкретно за любимия ми град, улици, алеи, заведения. С времето това избледнява.

Дали намирам България променена- има промени, да, случват се нещата, които всички искат, но много бавно. Миналата година имах чувството, кацайки на летище Варна, че участвам във филм и пейзажът наоколо не е истина, а просто ужасни декори. Като постоях малко, се наместиха нещата.  Grinning

ай стига бе  Shocked. тия двете ме убиха. зна4и не можеШ да си седиШ с детето в градинката и да си пиеШ бири4ка?  Shocked

# 47
  • Мнения: 1 216

не можеш да консумираш бира и алкохолни напитки навън- например на пикник край езеро

няма летни /открити/ нощни барове и дискотеки на плажа, заради шума

 убиха. зна4и не можеШ да си седиШ с детето в градинката и да си пиеШ бири4ка?  Shocked


Вкъщи в двора може. В обществената градинка- не, тук на детските площадки дори цигари не се пушат, който му се пуши, заминава някъде надалеч  Grinning. Това е хубаво за мен, тук всички деца знаят какво е това пасивно пушене и вредите от него. Бира навън - на плажа например, по паркове и т.н не може. Обаче много хора пак пият. Не може да носиш алкохол в купето на колата си, вътре, трябва да е в багажника.

Заведения край морето и навън има. Но не може да танцуваш под звездите, да гърми музика. А, има едни корабчета, където се правят разни партита, обикалят крайбрежието.


# 48
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

не можеш да консумираш бира и алкохолни напитки навън- например на пикник край езеро

няма летни /открити/ нощни барове и дискотеки на плажа, заради шума

 убиха. зна4и не можеШ да си седиШ с детето в градинката и да си пиеШ бири4ка?  Shocked


Вкъщи в двора може. Не знам за коя градинка питаш, но тук на детските площадки, дори цигари не се пушат, който му се пуши, заминава някъде надалеч  Grinning. Това е хубаво за мен, тук всички деца знаят какво е това пасивно пушене и вредите от него. Бира навън - на плажа например, по паркове и т.н не може. Обаче много хора пак пият. Не може да носиш алкохол в купето на колата си, вътре, трябва да е в багажника.

Заведения край морето и навън има. Но не може да танцуваш под звездите, да гърми музика. А, има едни корабчета, където се правят разни партита, обикалят крайбрежието.




то4но за детските градинки говорех Rolling Eyes
за какво пасивно пуШене на открито може да се говори?

аа, няма да идвам на към там аз Twisted Evil

(пак добре, 4е поне в къЩи в двора може Wink)

# 49
  • Мнения: 1 216

то4но за детските градинки говорех Rolling Eyes
за какво пасивно пуШене на открито може да се говори?

аа, няма да идвам на към там аз Twisted Evil

(пак добре, 4е поне в къЩи в двора може Wink)

Има си и предимства, поне майките не духат дим върху децата в количките. Дори и да си пушач, то забравяш да пушиш.  Grinning

# 50
  • Мнения: 5 475
Скучно ли е да живееш в подредена държава /ако е подредена държавата , в която живееш/?
  newsm78 Не мисля,че Италия е много подредена.Така че изобщо не ми е скучно,напротив всеки път,когато трябва да свърша някаква работа съм подготвена с предварително обяснение на правата ми и евентуално принтиран закон ,където ги пише. Laughing

Ако нямаш с кого да говориш на български дали го забравяш и на какъв език мислиш?

Откакто има интернет не забравям,пиша тук във форума, говоря на Бг с приятелки в чата и по телефона,с дъщеря ми у дома .Но помня преди години,когато нямах такава ежедневна връзка с Бг ми се е случвало да бъркам ,или речта ми да тече в неправилен ред. Rolling Eyes
  Мисля на бг у дома,обикновено когато съм на вън или сред италианци ,мисля на италиански. Peace
  Случвало ми се е в просъница да промърморя нещо на Бг,сутрин обикновено мъжа ми ме пита за превод,а аз не помня нищо. Laughing  Rolling Eyes

Мъчно ли ти е за България?

Изобщо. Sunglasses
От години не живея там,единствено родителите ми са това,което ме кара да се връщам. Peace

# 51
Броненосец, вие като в секта живеете  Joy


# 52
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Броненосец, в Маями има танци под небето, музика навсякъде и не затварят в 2. Препоръчвам за ваканция сами!  Mr. Green

А за пушенето вече напълно се превъзпитах. Онази вечер за първи път от много време бяхме седнали на ресторант навън, в който се пуши (защото има много ресторанти с маси навън, където НЕ се пуши). Ами изпуших една кутия цигари. Ако трябваше да ставам и да ходя някъде, щях да съм изпушила 2. Така че за такива непушачи като мен, идеално е. Да не говорим, как мразех, дори и когато бях върла пушачка, колко гадно миришат дрехи, коса след едно излизане на място, където се пуши.

# 53
  • Мнения: 1 216
Броненосец, вие като в секта живеете  Joy

Е, това вече крайно мнение!  Grinning
Честно казано миналата година бях 4 месеца в България, накрая нямах търпение да си дойда тук на тихо, чисто и спокойно.

# 54
  • Мнения: 1 216
Броненосец, в Маями има танци под небето, музика навсякъде и не затварят в 2. Препоръчвам за ваканция сами!  Mr. Green

А за пушенето вече напълно се превъзпитах. Онази вечер за първи път от много време бяхме седнали на ресторант навън, в който се пуши (защото има много ресторанти с маси навън, където НЕ се пуши). Ами изпуших една кутия цигари. Ако трябваше да ставам и да ходя някъде, щях да съм изпушила 2. Така че за такива непушачи като мен, идеално е. Да не говорим, как мразех, дори и когато бях върла пушачка, колко гадно миришат дрехи, коса след едно излизане на място, където се пуши.


Това с цигарите е точно така. Да, има места, където може да се забавляваяш, във Вегас казват може да си носиш бирата по улиците. Но аз дори бира не пия, никак не ме бърка.

# 55
базикам те бе
но все пак пресилено ми се струва  ooooh!

# 56
  • Мнения: X
хубава темичка
Г-жа Броненосец, все едно си написала за шведско
толкова ми е добре в наше село, че не ми се мърда никъде

иначе изпитах носталгия само веднъж - първите 6 месеца в Дания, но първите 30 минути на летище София направиха и невъзможното да искам да се върна моментално обратно и добре, че бяха приятелите  и роднините около нас за да не се ядосвам, че си изкарахме там почивката

това се повтаря и сега всяко лято
слагам кепенците и не ми пука вече
аз не мога да оправя света

и нищо скучно няма в подредеността - правилата важат за всички, това е най-важното

искаш да си правиш кефа, моля, само ако не притесняваш тези около теб

иначе - кеф ти гори, планини, море, може с дни да не срещнеш човек

бюрокрация и безумия няма - как да не те кефи това
почти всичко става само по телефона или интернет, не се налага да кръстосваш целия град заради недомислиците на разни бели птици

а за забравянето на роден език - не виждам как ще стане във времето на интернет
иначе ние сме сами, с българи не контактуваме, няма такива в радиус от 300 км, та и избор нямаме
детето чете книги на български, чете си и българските учебници, знае нашата история

не ми е мъчно изобщо - за какво да ми е мъчно - за мръсотията ли? не остана несъсипано място, навсякъде боклуци, страната прилича на едно голямо бунище
за какво говорим, след като на село зълва ми си изхвърля боклука в реката, а синът и - опаковките от вафли на улицата, и после се оплакват че било мръсно
и така е навсякъде
аз не искам децата ми да растат на бунището
нито желая да чистя след другите
и там плащах високи данъци, съизмерими с тези тук - тук поне получавам нещо срещу тях

а тези романтични изблици - "много ми е мъчно" - много са ми смешни
за какво - за мръсотия, корупция, бюрокрация, мутри, мафии, закончета за наште хора, ужасни училища и болници, безумна образователна система, ужасен транспорт
има още много
всичко това го заменям за тази скука тук

лека и скучна вечер

Общи условия

Активация на акаунт