Намирате ли време за готвене и хапване?

  • 2 438
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 159
Като беше по-малка беба имах доста повечко време.
За готвене не остава време, но за хапване няма как, ако не ям кърмата ми никаква я няма, а сега ми е важна.

# 46
  • Мнения: 291
намирам време за чистене и за гладене, за хапване - ако има кой да ми сложи, за себе си - рядко, а за готвенето дума не може да става

# 47
  • Мнения: 1 691
Добре че има кой да готви вкъщи - на мен ми се случва много рядко, откакто родих, а през първите три месеца - хич. Сега все още има дни (вече по-рядко обаче), в които, за да ям, ми се налага да стоя до креватчето на хлапето и да правя физиономии с пълна уста или пък да седна на дивана, той да суче от мен, а аз да хапвам над главата му. 

# 48
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Мен моето бебче ме беше побъркало през първите месеци от живота си - будене по няколко пъти на нощ, недоспиване...По стечение на обстоятелствата баба ми се разболя по това време - имаше проблеми с ходенето и я взех при мен да я гледам.Как съм изкарала първите 4 месеца само аз си знам - спане на пресекулки, готвене, чистене,пазаруване,разходки с бебчо,почти постоянно помагах и на баба ми с всичко(включително  съм я мъкнала в тоалетната, защото горката, едвам стъпваше)...А приятеля ми работеше извън страната, майка ми доста далече, та нямаше на кой да разчитам особено.Бях и родила със секцио, та да не вдигам излишно тежко, освен баба ми, до магазина ходех по няколко пъти на ден, за да успея да си накупя каквото ми трябваше...
Килограмите се стопиха неусетно, просто рядко ми оставаше време дори да поседна да хапна.След това обаче Laughing приятеля ми си дойде, майка ми по същото време, баба ми се беше пооправила и се отдадох на заслужена почивка, която продължава и досега Laughing
Готвенето ми е хоби и дори сега с малкия си се мотаем заедно в кухнята,помага ми - разхвърля всичко де що види, помага ми с украсата на ястията - забива струкчета магданоз отгоре или реди зеленчуци за гарнитура...  chef Много е приятно  bouquet

# 49
  • Мнения: 423
И при мен горе-долу е така. Успявам да се организирам но има и моменти в които немога нищо да свърша за цял ден. Гледам да готвя повечето пъти, но има дни, в които просто неуспявам. И аз отслабнах много даже сега съм по-слаба, отколкото преди да родя!!!! Но е така с бебоци какво да ги правим, колкото и да ми е нервно и изморено само като гушна дъщеря ми и я видя усмихната забравям за всичко, колкото и банално да звучи. Така че не се притеснявай, гледай си детето и да не си свършила другата работа не е толкова от голямо значение, а с времето ще видиш че сама ще си организираш нещата така че да ти остава време за всичко!

# 50
  • Мнения: 1 174
Мисля че още максимум месец и ще "влезеш в релси". Освен ако не си по-бавничка по принцип. И аз в началото имах проблем с организацията, но с врмето всичко си стана както трябва.
Успех!

И при мен така беше, след пълното си възстановяване от раждането много бързо се организирах и си разпределих времето.Нямаше как да не стане, защото нямаше и на кой да разчитам, освен на себе си.
През деня се занимавах с беба, а вечер, когато заспи, си готвех за следващия ден.
Чистенето ми е любима домакинска работа и си го върша междувременно.

Успех и от мен! Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 3 688
първите месеци  майка ми много помагаше и после нещата постепенно се нормализираха.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 079
И на мен ми беше невъзможно да правя каквото и да било, извън бебока...  Crazy
Добре, че имаше кой да ми помага, че иначе...  Embarassed

# 53
  • Мнения: 888
За себе си време не намирам само! #Cussing out Всичко останали са добре гледани! Heart Eyes

# 54
Все още не намирам.Моя син го научих да не може без мене и сега му бера дерта.Опитвам се да си свърша работата когато заспи.Т.е 1 час през деня и вечер след като заспи(затова и немога да се наспя).Но какво да се прави няма да ядем ще пазим талия... GrinningТрябва да сме хубави мами. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт