проблем с даването на вода

  • 1 015
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 214
Всички мами до тук са ти дали чудесни съвети. И моето слънчице е на 7.5 месеца и не иска да пие вода, но за сега нямаме проблем (пу-пу). Искам да ти обърна внимание на нещо, което ми разказа моя приятелка. Предварително те съветвам все пак да провериш тази информация. Реших да я споделя, защото е някаква насока. Та нейното детенце също имало силни болки в коремчето след даване на вода. Консултирали се с педиатър и тя им обяснила, че има много редки случай на непоносимост към чешмяната вода (вероятно поради веществата, използвани за пречистването й) и ги посъветвала да използват подходяща минерална - трапезна или изоврна! Не знам ти каква водичка даваш на дъщеричката ти, но поне не пречи да опиташ и това. Предполагам, че поне не би навредило.
Здравей...мерси много за съвета...Тук може и да се окажеш права като ида на консултация по следващата седмица ще споделя това с педито или пък да взема да и се обадя утре newsm78...и ще видиме какво ще правиме

# 16
  • Мнения: 3 760
Моята беба пропи вода след 10-ти месец! Миналото лято бяхме на море - тя беше осем месечна и беше САМО на кърма! При това не ми е висяла нон-стоп на цицата. Сучеше доста често, но не непрекъснато. През останалото време беше като пумпал  Laughing  А и пишкаше и акаше както си трябва...

Щом водата й причинява дискомфорт представи си какво ще направят киселините в сокчетата!  Shocked

# 17
  • Мнения: 134
Като става дума за водата - скоро гледах едно предаване, където обясниха, че Световната здравна организация не препоръчва на деца до 6 месеца да се дава каквато и да е минерализирана вода /дори и слабо минерализирана/, и показаха вода на Девин с розов етикет /която май се води изворна и на етикета специално се препоръчва за кърмачета/ като пример за неморална реклама. Може би все пак е най-добре да се дава преварена /ако изобщо се дава някаква, аз избягвам/.

# 18
  • Мнения: 351
Като става дума за водата - скоро гледах едно предаване, където обясниха, че Световната здравна организация не препоръчва на деца до 6 месеца да се дава каквато и да е минерализирана вода /дори и слабо минерализирана/, и показаха вода на Девин с розов етикет /която май се води изворна и на етикета специално се препоръчва за кърмачета/ като пример за неморална реклама. Може би все пак е най-добре да се дава преварена /ако изобщо се дава някаква, аз избягвам/.
Напълно подкрепям newsm10 . Особено за толкова малко дете...
 Моят син наскоро пропи вода, а нашето педи каза, че е задължително да му давам още на първата консултация. Даже беше потресана, че има майки, които умишлено не дават на децата си вода Grinning

Общи условия

Активация на акаунт