Кога въведохте свинското и агнешкото месо ?

  • 2 733
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 532
В едно от най-специализираните млека за бебета с малабсорбционни синдроми има свински протеини - Прегомин.

Нетлъстото свинско е по-леко месо от агнешкото.

вярно е, че има разнопосочна информация за дали свинското е алерген. Вярно е, че има животни дето ги тъпчат с какво ли не.

Моето дете беше с АБКМ и първото месо, което въведох беше пуешкото, после свинското, после заешкото. Пилешкото последно, щото тия бройлери не са много читави. Агнешко е яла като доста по-голяма и то от агне на фурна, пюрета с агнешко отказваше с погнуса, миришеха на хлорна вар.

Хипоалергенният ред, който аз знам е: пуешко, заешко, пилешко, нетлъсто свинско. Напоследък взех да се замислям за нетлъсто патешко, което би било добър заместител на червеното телешко месо, което е крави протеин.

Ако едно дете е здраво, според мен ще си хапва добре всякакъв месен протеин, стига да се въвежда бавно и да е от добро месо.

Дробчета може, но по много малко, че или запичат или подрискват, ако дойдат вповече - бебовците май много им харесва вкуса на дробчето.

# 16
  • Мнения: 3 760
Телешкото е алерген!
Свинското не е (като месо), но в много държави тъпчат свинете с какво ли не (как звучи  Laughing) - главно хормони, антибиотици, трупно брашно... У нас все още е едно от най-чистите меса (за съжаление пилешкото го окепазиха отдавна) . А също и от най-нетлъстите  Party
Агнешкото рядко може да алергизира. По принцип се води по-тежко месо (по някакви общи схеми), но в България е по-чисто и безопасно за употреба от пилешкото.
Заешко, пуешко.... След годинката агнешко, пилешко и свинско... Това е един разумен порядък при условие, че детето не е предразпложено към алергии. Иначе не знам  Thinking

# 17
  • Мнения: 3 423
sneji_73 да патешкото не е алерген Hug

# 18
  • Мнения: 532
Благодаря ти за уточнението  Hug

Общи условия

Активация на акаунт