Толерантни ли сме към чуждите деца

  • 2 653
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 154
Определено се стремя да бъда толерантна към чуждите деца. Но ако те по някаква причина засташат/заплашат, бутнат, ударят и др./ моето дете, определено не съм толерантна и не си премълчавам нищо. Защо да комплексирам моето дете за сметка на чуждите, чиито майки гледат и не реагират на поведението на децата си. Не смятам, че като отстъпя в по-гореописаните ситуации ще изглеждам по-умна или интелигентна, не виждам логика. Но ако моето дете се държи, да го кажем например-лошо, веднага му правя забелжка или си тръгваме за да не пречим на другите деца да си играят. Това за мен е толерантност.

# 46
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз,обикновено взимам детето и напускам площадката,защото ако вляза в спор ще се ядосам и ще ми се развали деня,а от това губи пак моето дете. Отвличам вниманието на детенцето си с нещо друго и продължавам... Наистина простака е непобедим...
Е добре де да оставим простаците да определят правилата ли? Площадката е на всички деца. Трябва ли твоето дете да се чувства губещо, защото майката на друго не е възпитана? Thinking Следващият път твоето дете само ще отстъпи пред по-нахаканото Naughty

# 47
  • Мнения: 2 039
И аз,обикновено взимам детето и напускам площадката,защото ако вляза в спор ще се ядосам и ще ми се развали деня,а от това губи пак моето дете. Отвличам вниманието на детенцето си с нещо друго и продължавам... Наистина простака е непобедим...
Е добре де да оставим простаците да определят правилата ли? Площадката е на всички деца. Трябва ли твоето дете да се чувства губещо, защото майката на друго не е възпитана? Thinking Следващият път твоето дете само ще отстъпи пред по-нахаканото Naughty

Абсолютно подкрепям  Peace Как може някой си да се осмелява да определя кой къде ще играе,при условие,че става дума за обществено място,градинка,която е направена за всички деца  #Cussing out Няма да си замълча,скандалджийка съм  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Но пак казвам,виновни са възпитателите,не децата  Naughty

# 48
  • Мнения: 1 726
Към децата съм толерантна(стига да не застрашават моето дете),но към възрастните не съм.

# 49
  • Мнения: 1 881
Определено мога да кажа за себе си, че съм толерантна спрямо децата, но....към лоши постъпки на възрастни към моето дете - не! Преди броени дни ми се случи следното. Обикалях магазини с детето и не бях подготвена за пясъчник, случи се, че минахме през детска площадка с такъв, но която беше близка приятелка с дечицата й спряхме за малко. Моето дете се заигра с играчките им, но явно е взела й чуждо гребло, защото се появи една баба, хвана детето ми за едната ръка и започна да й дъпра играчката от ръцете. Детето ме гледаше уплашено, не знаеше какво става...... Позеленях, казах й веднага да й пусне ръчичката, не съм знаела, че играчката е чужда/имам предвид не на приятелското дете/.  Помолих я, ако иска нещо от детето ми, да се обърне към мен, не да се саморазправя с него! Вежливо й обясних, че публичните площадки едва ли са подходящи за нея и внучето й, щом за нея това е проблем. Събра си нещата, също така вандалски дърпайки ги от ръцете на приятелското дете и си тръгнаха!

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 22:11 от Небесна

# 50
Толерантна съм към чуждите деца, но на тази бабка и е бедна фантазията какво щеше да и се случи ако беше попаднала на мен!!!!!Не понасям простотията! Горкото и внуче, което слуша и попива нейните думи. Смятам, че тя не заслужава толеранса да си тръгна , за сметка на моето дете.Защо  да даваме шанса на такива да превземат градинките и да нямат елементарни човешки комуникации????Тоя бабка нямаше да стъпи повече в градинката!!!!А още по-лошо е ,че детето започва така да се чувства силно, А утре?????Гаменче #2gunfire

# 51
  • Мнения: 457
да толерантна съм към чуждите деца ,но в конкретния случай не бих била ,разбира се няма да започна направо с разправия ,но не бих си и тръгнала с разплаканото ми дете.
да разкажа и аз една случка която протече пред очите ми. качих се в автобуса за вкъщи и седнах ,след малко две момченца се качват с раници по големи от тях(бяха сами) настаниха се и те с/у мен.след тях се качва  една баба и направо каза на едното да става ,обаче то отказа и се обърна на другата страна тогава бабата започна нарочно да го бута ,да го натиска ,но детето си седи ,тогава бабата  с всичка сила така го настъпи по крачето ,че то извика. направо на мен ми идеше да стана и да и врътна една.
ох какво да правим вместо да дават възрастните пример то какво стана.разбира се не всички са такива.

Присъствах на подобен случай. направих забележка на бабката. тя ми изсъска грозни думи и аз я сграбчих за успокоение на детето. Не се гордея, но я изблъсках здравата от детето. Тя го беше почти налегнала. Оная се развика за полиция, ама хората не реагираха, защото видяха че е луда.  Хора, забелязвате ли че бабите основно са тези, които са озлобените и създават скандалите! Колко лоши бабки съм срещала.....не е за вярване. И те внуци имат, а са толкова озлобени!

# 52
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Мисля, че и с разговор и без разговор, с извинение, но с простаци човек не може да се разбере.В такъв случай смятам е по - добре, дори детето ми да е ощетено да си тръгнем отколкото да попива негативизма и лошото възпитание на някой си...Ае, да не е само една градинка.Ще намерим друга Grinning

# 53
  • Мнения: 450
Мисля, че и с разговор и без разговор, с извинение, но с простаци човек не може да се разбере.В такъв случай смятам е по - добре, дори детето ми да е ощетено да си тръгнем отколкото да попива негативизма и лошото възпитание на някой си...Ае, да не е само една градинка.Ще намерим друга Grinning

Точно казано  bouquet

# 54
  • Мнения: 1 640
Към наглата баба не бих била толерантна.Ще й кажа с гневен тон каквото имам за казване и ще напусна бързо мястото,т.е.,няма да я изслушам какво ще ми отговори.Сигурна съм,че не желая да чуя нищо от нагла тарикатка.
  С извинение към пишещите във форума баби,ще кажа,че съм съгласна със  SV/на първа стр. е постът/-много често бабите са в основата на конфликтите по площадките,защото имат абсурдна представа за възпитание.Е,естествено, има и нормални,интелигентни,благородни баби,които уважават не само своето,но и чуждите деца.
  Простащината,тарикатщината се разпространяват като плевелите-бързо  и безкрайно.

# 55
  • Мнения: 5 539
Много съм толерантна. От години сме по детските площадки с дъщеря ми и смея да твърдя, че съм намерила подходящото поведение за такъв тип взаимоотношения.
Както съм казвала и друг път, в известен смисъл гледам на всички деца все едно са мои, или все едно съм учителка в детската градина. Когато Ева играе с някое дете се стремя да поддържам мира, а не на всяка цена да браня и защитавам моята дъщеря. Но ако другото дете стане агресивно, не се притеснявам да му направя забележка или дори да му се скарам леко. Децата имат развито чувство за справедливост, влияят се от убедителни думи и разбират.
Същото обаче рядко важи за възрастните Confused И аз съм на мнение, че повечето проблеми се създават от бабите, а не от майките, които придружават децата. Има много прости и невъзпитани възрастни жени, за жалост. Не че няма и такива майки, но бабите са повече.
В такъв случай не пропускам да обърна внимание на моето дете, че и възрастните могат да бъдат груби, лоши и невъзпитани.
Така се получава двоен ефект - хем възпитавам детето си, хем казвам на възрастния какво мисля за неговото поведение Peace

# 56
  • Мнения: 1 555
За съжаление останаха много малко възпитаните хора !!!  И после се питаме всъщност защо децата са лоши още от малки, еми ето защо !!!  Naughty

# 57
  • София
  • Мнения: 7 036
По-толерантна съм към чуждите деца, отколкото към синът ми. Но в никакъв случай не мога да премълча простотията, която ми демонстрира придружителят на чуждото дете, а ако по някакъв начин пък детето ми е ощетено без никаква вина, е не бих оставила нещата така. И смятам, че е добре човек да взима мерки веднага, защото "простакът" ще остане с пълното убеждение, че е прав (не че е гаранция, че иначе ще има промяна, но все пак е надежда), а от друга страна, моето дете ще приеме, че правилният вариант е да отстъпва пред наглостта и простотията. В днешно време, когато тези две качества заемат основно място в живота, мисля, че не трябва да ги приемаме като ежедневие, а да се борим с тях.

Общи условия

Активация на акаунт