За културата на шофиращите

  • 4 332
  • 125
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 603
Не мога да си изкривя душата и да не похваля един шофьор днес.
Случаят:
Бутам количката с чавето по една тясна уличка, като половината от тясната уличка е в ремонт. Насреща ми паркиран върху платното (едната лента вече е заета от ремонта и насипаната пръст) един Голф 3 с варненска регистрация. Та той, заел цялата лента, а освен това на тротоара трап, дълбок 1 метър (пак поради въпросния ремонт).Тъкмо ми идваха златни думи в устата (от рода на "Във Варна не ви ли учат как да паркирате?" и от 1 магазин излизат двама мъже и единия казва: "О, извинете, въобще не сме съобразили как сме спряли." Качиха се и тръгнаха веднага, за да може да мина аз.
Напълниха ми душата тези момчета.
bowuu

# 106
  • Мнения: 3 323
Ами, това е проблема - че не са съобразили... Те като че ли, сега чак видяли, че улицата е в ремонт! То правила си има, ама няма кой да ги спазва! И пак да кажа - двустранно е! Пешеходеца си вика - що да ида на пътеката, като магазина ми е точно отсреща! Пък до там са цели...20 метра! Чакай ще прибегам аз, пък те шофьорите ще ме пазят!

# 107
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Добре, мацки, ясно е, че които от нас карат коли, са перфектни (никви кофички кисело мляко по противника!), които са пешеходци, пешеходят много внимателно и прочее...

Кажете ми друго и не съвсем по темата: към кого мога да се обърна за стадо идиоти, напаркирали се по тротоара като да им е бащиния? Това пред една община тук, 90% от колите са на общинарите.

# 108
  • Мнения: 488
Добре, мацки, ясно е, че които от нас карат коли, са перфектни (никви кофички кисело мляко по противника!), които са пешеходци, пешеходят много внимателно и прочее...

Кажете ми друго и не съвсем по темата: към кого мога да се обърна за стадо идиоти, напаркирали се по тротоара като да им е бащиния? Това пред една община тук, 90% от колите са на общинарите.

Хм, към арменския поп  Mr. Green
Общинарите са всемогъщи, дори и джедаите не го вдигат пред тях Hug

# 109
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Хм, към арменския поп  Mr. Green
Общинарите са всемогъщи, дори и джедаите не го вдигат пред тях Hug
Те тея конкретно са хептен келеши... иска ми се да им направя мръсТно просто - не ми трябва оня тротоар.

# 110
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Хм, ами не отговаря ли Общинска полиция за това? Май нямаш шанс, Бу, намери си другаде да правиш мръсТно. Ама не тук Mr. Green

# 111
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Хм, ами не отговаря ли Общинска полиция за това?
Тъй ли? Къде да я търся?
На теория и паяците мога да викна...ама само на теория.

# 112
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Общинска полиция отговаря на номер 032-630-777

# 113
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
032/62 23 87 за Кършияка. Наковладих ги, Де Ваня мерси, отивам да видя ще има ли мерки, както обещаха.

# 114
  • Мнения: 488
хъхъхъ, ей сега ще видиш ти мерки, паяка с една синя мъничка симпатична количка как се отдалечава  Laughing

# 115
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
хъхъхъ, ей сега ще видиш ти мерки, паяка с една синя мъничка симпатична количка как се отдалечава  Laughing

 Joy Joy Joy
Сакън, нека поне да почерпи, пък тогава да я отнесат...

# 116
  • Мнения: 920
Боцни им гумичките.

# 117
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Аз съм паркирана както си требе Crossing Arms
Впрочем от общината веднъж ми бяха местили колата (Трабанта) с паяк (божем се имат с Общинска охрана) на отсрещния тротоар, че им била паркирана отпред и не можело така (щото улицата е бащиния, нали Tired пидирази) и после щях да ги размитам, ама с вербална комуникация само си останахме... Това - като се има предвид, че на мен тази улица все пак ми е до задния двор на блока, т.е. имам право да си паркирам там колкото си искам. Отдавна сме във необявена война с тях.

Вкратце дотук: обадих се на общинска охрана. Слязох долу да зяпам (предрешавайки се на обикновен случаен пешеходец). След 3 минути дойде Охраната. Спряха (аз се присламчих да чувам) и почнаха да оглеждат...
'Сигурно е оня бус' и се провикнаха към строежа - 'на кого е буса?'
'Ще го махнем след малко'.
'На кого са другите коли?'
'На общината!'
'Е, ми какъв е тогава проблема?! Някой се е обадил за спрели коли пред общината, а щом са на общината...'
Тука аз вече се намесих, разбира се - след толкова усилия щеше да е жалко да си тръгнат ей така...
Поканих младежа да мине по тротоара - дело абцелютно невъзможно - ни на верев, ни никак - място просто няма. И му казах още, да си представи как кара 60-сантиметрова детска количка по същия тротоар... и казах също, че аз съм се обадила (да се чудят общинарите сега коя е тази коза, дето ги главоболи!)...
После ще се върна да видя какво са направили и има ли ефект. Ако няма - пак ще се обаждам. Амаха.
Да се възцари справедливост!  Crossing Arms

# 118
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Т'ва не знам как да го направя посред бял ден и буквално под прозорците на общинарите... но видях оня ден кола с надраскана боя: 'ГАРАЖ'  и си помислих, че ако шофьорът е видял надрасканото веднага пред самия гараж под въпрос, е помлял драскащия, защитаващ толкова брутално гаража си...

# 119
  • Мнения: 488
Давай Бу!!! newsm18 newsm18 newsm18
Ние сме с теб!
Ако може после към Централна община да дойдеш, и там да възцариш справедливост!

Общи условия

Активация на акаунт