Вадене на мъдрец...

  • 1 053 016
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Sofia
  • Мнения: 1 764
Аз пия АБ от деня, в който ми извадиха мъдрецът. Принципно се чувствам добре, така си мисля, щом не опирам до болкоуспокояващи. Довечера и аз съм при хирурга и ще изяснявам нещата. Възможно ли е, си мисля, да бъде от засегнат нерв така да ми изтръпват зъбите?  Rolling Eyes Все още не мога да дъвча добре и ме боли ченето в тази страна, където ми е ваден мъдрецът.

Нормално е да те боли и да ти е изтръпнало мястото, това си е голям натиск все пак. Не искам да те плаша, но дъвченето ще ти е проблем известно време, устата също няма да можеш да си отваряш изцяло. В рамките на 1 месец от операцията всичко ще отшуми.
Но ти си разпитай твоя хирург подробно каквото те притеснява.

# 1 171
  • Мнения: 1
Здравейте! Споделям мъката с мъдреците! Имам си ги 4-те! Все още не са ме заболяли, но усещам че би било добре скоро да ги извадя, тъй като ми създават проблеми на съседните зъби.
Бихте ли ми препоръчали стоматолог-хирург в Пловдив, който да работи и с нормални цени? Благодаря!

# 1 172
  • София
  • Мнения: 1 546
Искам да попитам някой след ваденето на мъдрец дали го е боляло ченето? От вчера а вече и днес осезателно ме боли ченето и то от двете страни.  Rolling Eyes При сглобката на горното и долното чене. Ама и аз как го обясних...  Whistling

# 1 173
  • Мнения: 0
Искам да попитам някой след ваденето на мъдрец дали го е боляло ченето? От вчера а вече и днес осезателно ме боли ченето и то от двете страни.  Rolling Eyes При сглобката на горното и долното чене. Ама и аз как го обясних...  Whistling


Постоянно.. то това е болката, която направо е изнервяща. От дясно ченето постоянна болка, която отива на горе към ухото Tired

# 1 174
  • Мнения: 1
Здравейте!Скоро ми предстои и на мен да ми извадят ретиниран мъдрец.Пратиха ме във Варна при доктор Леонидов.Четох много добри отзиви.Искам да попитам някой знае ли колко взема ориентировъчно за тази манипулация?Разбрах,че на частно взема 250 лв,но аз не мисля да ходя на частно Confused  Wink

# 1 175
  • Мнения: 1
Също така искам да попитам и какви са антибиотиците които се изписват попринцип ? Simple Smile

# 1 176
  • Мнения: 8 952
Защо те интересуват антибиотиците? Докторът ще реши дали изобщо има нужда. По принцип изписват по-леки. Аз мисля, че пих Оспамокс след моята операция на ретинирал мъдрец.

# 1 177
  • София
  • Мнения: 599
Антибиотик се изписва при вадене на зъби на хора,например болни с диабет или други заболявания,които водят до бавно зарастване на раните.При нормална екстракция и здрави хора не е хубаво да се пият антибиотици.
Ще дам един пример за вредата от антибиотици за всяко едно нещо-Ако помните депутата от БСП,който почина от Пневмония-напълно е възможно,африканче,което никога не е  пило антибиотици в Африка,да е болно от същото заболяване,и ако му изпишат антибиотик-ад се орпави бързо,ние обаче,като пием за всичко антибиотици-когато наистина имаме нужда от тях-се оказва,,че не действат,защото сме резистентни:)

# 1 178
  • Мнения: 7
Аз за скромния си житейски опит от 21 години ,успях да извадя за сега 3 мъдреца.
Та значи първият го вадих ,в един частен кабинет в София(въпреки че бях със здравна книжка и казаха ,че работят с касата)  ми взеха около 100 лв ,но понеже ми беше първи мъдрец и беше и ретинирал и ме болеше ужасно много ,много се зарадвах ,когато веднага ме приеха и веднага го изкараха ,без да правят снимка и тн .В крайна сметка нямах проблеми ,но до колкото разбрах е задължително да се направи снимка да се видят самите корени на зъба и тн .
Следващият мъдрец го вадих в "Първа частна стоматология "  във Варна ,той пак беше ретинирал ,със здравна каза ми взеха 30-31 лв + снимка на самия зъб.
За последният мъдрец се обърнах към мой приятел студент по дентална медицина в МУ-София ,та да ви кажа останах изключително доволна !Мога да кажа ,че за мъдреците ,не се позволява на студентите да ги вадят ,вадят ги в болнична обстановка стоматолози с поне няколко години опит ,всичко е стерилно ,коректно и на обща стойност от 10тина лева ,като не си мислете ,че понеже е евтино е под всякаква критика ,напротив ! След като ми изкараха мъдреца после 2 пъти ме викаха на нещо като контролен преглед ,да видят дали нямам възпаления и тн! Simple Smile Та искам само да кажа ,това че ще дадеш 200 лв ,не озн ,че ще поучиш най-добрите грижи !

# 1 179
  • Мнения: 1
Е как без антибиотик бе хора!? Това са отворени рани в устата. Вече два ретинирали горни мъдреца извадих - и двата пъти без антибиотик не може! Не го започвам предварително, а веднага след ваденето. Първия път пих Аугментин, но няма смисъл чак за него - много е силен. Втория път - Дуомокс. Бузите, според мен отичат, заради опъването с куката по време на операцията и после много болят.
Всеки път вдигам температура - поне 37.5 за ден-два. Оток - най-изразен на втория и третия ден след ваденето.
Може би ако се почне антибиотика ден преди операцията, би могло да не се вдига температура - ама чак пък толкова.... С температура и без - все си боли, а после си смъди поне месец.

# 1 180
  • Мнения: 1
Да попитам някой знае ли координати на доктор Леонидов?В интернет пише болница "Света Ана ", но в последствие разбрах, че не е там Simple Smile

# 1 181
  • Мнения: 1
И аз съм на мнение че трябва да прецени лекаря, но все пак както казахте това не е шега има и много случаи на инфекция след различни оперативни интервенции.  Wink

# 1 182
  • София
  • Мнения: 1 546
Аз примерно пих АБ даже 10 дни по препоръка на лекаря. След като ми махна конците, прецени и ми каза да го пия по-дълго. Simple Smile 

# 1 183
  • Мнения: 1
Къде се намира тази Първа частна стоматология във Варна?Може ли да ми дадете адрес и телефон,защото в google не намирам нищо!!! Cry

# 1 184
  • Мнения: 8 952
Зависи от ваденето - доколко е било травмиращо. Аз пих АБ два пъти за два мъдреца, защото ми ги вадиха по около два часа всеки. Долния още докато го вадиха, лимфните ми възли на шията се подуха. Той беше с операция, де.

А днес ми извадиха кътник. Седми горен. Работата продължи няколко минути и се надявам, че няма да е нужен АБ.

Общи условия

Активация на акаунт