Вадене на мъдрец...

  • 1 055 258
  • 3 855
  •   1
Отговори
# 570
  • Русе
  • Мнения: 5 353
.♥.Петя.♥. извадих си два мъдреца като твоя - поникнали, но развалени - болката преборих с аналгин и вечерта с чаша вино Simple Smile, бирата също върши работа. Не съм пила антибиотик - следи температурата, но е възможно да е просто следствие на това, че все пак им аш рана в устата. Би трябвало утре вече да го няма този дискомфорт.

# 571
  • София
  • Мнения: 5 570
Благодаря ви много за споделените позиции!  Hug

Оказва се, че наистина е от това, че все пак е рана и организма се активизира. Температурата снощи вечерта ми беше 37.1, а днес вече нямам. Надявам се, че ще се възстановя бързо и леко.  Praynig Praynig Praynig

При вас колко време след манипулацията напълно ви зарастна мястото?

# 572
  • Русе
  • Мнения: 5 353
Може би след около 2 седмици, но самия венец като костна структура се оформя след изваждането на 3-я месец.

# 573
  • София
  • Мнения: 795
според мен времето зависи от конкретния случай и организъм..няма универсален период!
Все пак от ретинирал до ретинирал мъдрец разлики много, както и от поникнал до здрав и развален, до засегнати нерви и стопена кост...

При мен беше здрав, ретинирал, без засегната кост, нерв или кътника (под който се намираше) и джоба (така наречената дупка във венеца) изчезна на 2рия месец...

# 574
  • Мнения: 61
И аэ сега съм с "мъдри" проблеми. Ще споделя своя опит.
Доволна съм от хирурга,който преди няколко дни ми иэвади горен ляв мъдрец - оперативно. Интервенцията ми струваше 280 лв. София,клиника "Медстом", д-р Али Хаджийски. Страхотен е , имам му доверие ,доволна съм. Мъдрецът ми беше иэцяло пораснал под венеца,обърнат на 180 градуса ,бутащ съседите си... хммм  Simple Smile Операцията ми продължи около час и половина - два. Мъката дойде после. Вече 3 дни кучешки болки ,огромен оток... днес ходих на контролен преглед. Всичко ми е наред  Simple Smile Така че, не се притеснявайте ,ако след операцията ви боли много. И болките , и отоците са съвсем нормални след подобна интервенция. Нормално е и да не можете да си миете эъбките - жабуркайте с дентална вода.  Simple Smile Докторът ми каэа,че 48-я час след операцията е най-критичен. След това вече би трябвало постепенно отокът да спада и болката да намалява.
3а пушачите (и аэ имах такива ядове  Laughing) : Не е добре да се пуши няколко часа непосредствено след операцията. Днес на контролния ми каэаха,че мога да си пафкам колкото ми душа иска ,стига да се чувствам добре. Не може да се инфектира от това.  Simple Smile
Ххххххх, това е от мен.    bouquet

# 575
  • Мнения: 4
Не съм активна във форума, по скоро съм наблюдател, особено напоследък, когато разбрах, че имам ретиниран зъб.
Как разбрах? Падна ми пломба и отидох да ми я запълнят (на 6ти долен ляв), оказа се че имам кариес на 7ми. Когато зъболекарят ми отваряше зъбите (с упойка) изпитвах болка. А вечерта след интервенцията също изпитвах големи болки. Зъболекарят беше решил да ми ги запълни само с лекарство и да се върна да ми ги довърши.
Когато се върнах му казах, че имам големи болки, при което той пак започна да ме преглежда. След упойката изпитвах големи голки в 7ми зъб. Зъболекарят реши, че няма да ми затвори 7ми зъб, само 6ти и че трябва да си направя снимка.
Е от снимката стана ясно - имах ретиниран зъб! Изпаднах в ужас.
Всчико това става в рамките на 7-8 дена. на 8мия ден си направих снимката, на 9тия ми я видя и ми каза диагнозата и на 10тия вече бях оперирана (вчера, 06.07.2011).
Това което мога да кажа е:
1 - Операцията не е приятна, няма болка защото си под местна упойка, неприятно е защото усешаш миризмата на коста си докато я режат, има много кръв и се усеща натиск.
2 - След операцията има подуване, но това е нормално, все пак им интервенция! Има и болки, като мисля, че и това е нормално предвид това което преживяваш.
3 Важно е, ако имате проблем да го отстраните, защото когато ми правиха операцията освен мъдрецът, който трябваше да се махне ми откриха и ОГРОМНА КИСТА. Наистина голяма. Освен това този зъб беше причинил възпаление на 7ми зъб, и възпаление на лимфните възли!
 Е, сега  дори не са минали 24 часа от операцията, надявам се всичко от тук насетне да се развие благополучно за мен. На мен конци няма да ми махат, защото ме зашиха с разградими. Заради упойката и махането на много кост ми се е схванала челюстта, но ме предупредиха, че това е нормално.

Защо споделям това с вас? Защото виждам, че има много страхливи, каквато съм и аз. Аз се напикавам само от миризмата на зъболекар, а като видях лицево челюстният хирург какви инструменти изкара просто устата ми трепереше и той ме накара да я затворя, защото няма да стане.
Най-важното е да се грижим за здравето си. Операцията за мен беше много скъпа 280 лева, които трябваше да отидат за почивките през лятото, но мисля, че това, че отървах от този ужас в устата си е най-важното! А и слава богу, че ми падна пломбата, иначе може би скоро нямаше да разбера нито за мъдреца, нито за кистата, колято беше голяма около 1 см. Наистина не съжалявам за бързото развитие на нещата, нито за цената, все пак здравето е най-важно! Дано от тук насетне да нямам проблем нито с операцията, нито със зъбите!

Последна редакция: чт, 07 юли 2011, 12:06 от rubberdubdub

# 576
  • София
  • Мнения: 3 760
Каква е вероятността при вадене на мъдрец да се засегне корена на съседния зъб?Извадиха ми долен мъдрец с операция преди 2 седмици и последния ми зъб е чувствителен към студено,освен това още не смея да ям на тази страна.И как може да се установи дали е засегнат въпросния корен?Може би със снимка?

# 577
  • Мнения: 8 962
Аз бях така след като ми извадиха горен мъдрец - отвори се голяма дупка, а не беше възможо да се шие и съседния ми зъб остана доста оголен към корена. Стоматологът ми твърдеше, че е нормално докато се позатвори дупката от ваденето съседния зъб да е по-чувствителен. При мен обаче се оказа, че с изваждането на мъдреца се е открил кариес, който е бил странично разположен на съседния зъб и от там ми е била чувствителността. Предполагам, че на снимка може да се види дали е увреден корена.

# 578
  • Мнения: 261
Искам да попитам нещо , във връзка с единият ми мъдрец , предполагам ходенето на зъболекар няма да ми се размине но просто искам да знам какво да очаквам.
Долен ляв , почти нацяло пробил вече  , като го гледам съвсем прав зъб , има още върху него малка част от венеца. От вчера страшна болка почна да ме мъчи , във венеца около и зад зъба. Червено е и се е надуло до там че трудно си отварям устата , боли ме като преглъщам , а като ям направо е ужас. Самият зъб отгоре като го гледам няма дупки кариеси и пр. , но аз не съм лекар разбира се. Предполагам , че нещо враства във венеца и го е възпалил , и сега знам ли го гной ли събира какво прави , но ще ме умори.
Какво се прави при възпален венец от мъдреца , не вярвам да ми вадят целия мъдрец ако е правилно избил? Ще ми цепват венеца ли, на някой правили ли са му нещо такова да сподели?

# 579
  • Мнения: 9 110
Палечка - доколкото може да се гадае, вероятно мъдрецът има трудности с пробиването, затова те боли (щом казваш, че е пробил почти) - мъжът ми имаше същите проблеми, и ги има, периодично. Когато му се случи, отива на зъболекар, правят му дренаж, ако се наложи леко цепват венеца. После вкъщи жабури с разни водички и така. Нито едно от тези неща не е болезнено (а той си е голям страхопъзльо) Simple Smile
Успех, и да ти мине бързо! Иди да те погледнат, няма какво да се мъчиш, ти си на финала вече Grinning

# 580
  • Мнения: 625
И аз пак в отбора! Ноември ми оперира долен десен 250 кинта. Цялата процедура трая 20 мин вкл и упойката. Послед болките бяха АДДДД! След 3 месеца ми извадиха сливиците, но сега като сравня болките мъдреца беше по-големия ад. Сега промивам другия долен ( показал се 1/3) защото има кариес и да не се пълни... Всяка божа вечер със спринцовка и игла промивки! Др. Едрев каза че зъба си заминава и няма да се отърва:) Сега събирам смелост и се надявам, че предния път беше възпален и затова боля така следоперативно, а сега като не се е обадил и го извадя положението ще е друго!:)) Мисля да си запазя час за понеделник. Човека каза, че чак толквоа като се притеснявам, да ми извика анестезиолог за пълна упойка, но ме притеснява, че преди 3 месеца вече имах една за сливиците...Абе чудо:) Страх ме е момичета и само вие може да ме разберете!

# 581
  • Мнения: 66
smiled, разбира се, че няма да те боли, като с първият зъб.
Само трябва да преодолееш страха си. Не му мисли много и не отлагай.

# 582
  • Мнения: 261
Само да кажа при мен какво стана , ходих на зъболекар (д-р Младен Камбов - просто никакви забележки ) , оказа се че венеца ми се е инфектирал и се е образувал един джоб пълен с гной и хранителни отпадъци. Това е защото около мъдреца  има прекалено много мека тъкан , в която той се врязва и я възпалява , има си име това , но много го запомних аз...  Направихме му почистване ( с упойка , от която ми изтръпна цялата лява половина на челюстта , бузата , устната и езика) , и каза човека , че според него може да се размина и без антибиотици , зависи как се развият нещата в следващите 2 дни. До тогава ще го промивам с лайка и ще пазя анти-пикантна диета , и има шанс болката и отока да си отшумят. Знам че сега болката няма да мине на момента. Самият зъб - мъдреца,  е 6 точки - здрав и прав слава Богу , молих се да не ми каже че е за вадене че.. Crazy Crazy Сега още ме държи упойката , и се чудя като отмине къ'в ли ще го ям.. #Puppy dog

Последна редакция: ср, 13 юли 2011, 19:10 от Палечка89

# 583
  • Мнения: 625
Такааа и аз да дам отчет Praynig Преди 5 часа Д-р Едрев( отново хиляди благодарности и като човек и като професионалист е номер 1)ми оперира мъдреца. Изобщо нямаше нищо общо с предния път:) Слава Богу! 1.Упойката - преди да забие иглата му казах да напръска с лидокаин, човека го направи. И до преди малко ме държа-5 часа.
 2. Самото вадене-предния път след ден имах синка на рамото, където ме е натискала сестрата, а сега даже не се наложи да ме докосне.
 3. Всичко стана мн мн бързо-5 мин:) и имам само един шев.
 Сега ям слдолед, изпих един аулин за всеки случай, нооо вече ще знам, че на зъболекар не се ходи с възпален зъб и в последния момент, а се следят зъбите постоянно! Защото после работата става мн мн по-зле! Ето и двата зъба са едни и същи с една и съща структура, с едни и същи скрити под венеца места, при един и същи хирург вадени Mr. Green,нооо единия го вадят докато е болезнен и възпален, а другя по-желание, преди да се е обадил драстично. Така, че момичета дерзайте и не чакайте да ви заболят, а ги следете редовно!

# 584
  • Мнения: 1 009
Положението е трагично, вадиха ми полегналия ми мъдрец около 2 часа, 4 шева и накрая ме пусна упойката, това беше вчера сутринта, днес не се издържа - подула съм се доста стабилно(зъбара каза, че е нормално), боли си нечовешки, пия антибиотик и аулин, слагам лед, но резултата никакъв. Някакви идеи? Мога ли да се жабуркам с дентална вода или е още рано?

Общи условия

Активация на акаунт