Вадене на мъдрец...

  • 1 053 560
  • 3 850
  •   2
Отговори
# 585
  • Русе
  • Мнения: 5 351
 здр ако можеш да си отвориш достатъчно устата пробвай с вода, ама може повече да се раздразни раната-търпение му е майката

# 586
  • София
  • Мнения: 795
Положението е трагично, вадиха ми полегналия ми мъдрец около 2 часа, 4 шева и накрая ме пусна упойката, това беше вчера сутринта, днес не се издържа - подула съм се доста стабилно(зъбара каза, че е нормално), боли си нечовешки, пия антибиотик и аулин, слагам лед, но резултата никакъв. Някакви идеи? Мога ли да се жабуркам с дентална вода или е още рано?

Леда е от полза само в първите 30 минути, за да намали подуването след операцията.
Аулина е забранен в Европа...незнам защо още се продава и има хора, които го пият. Пробвай с ДИАЛГИН 1000 -> мен ме държи  8 4аса!
Има дентални вода за след хирургични интервенции. Има такива на CURASEPT, но са по 15 лева.
Не яж топли храни и напитки, и не си дръж бузата с ръка. Общо взето не се опитвай да топлиш мястото, за да не предизвикаш сама инфекция.
Ако имаш кръв не я плюй. Тя като се съсири спира кървенето.
Друго май не се сещам. Дано мине по-бързо  Hug

# 587
  • Мнения: 1
 Май месец 2009г. ми извадиха мъдрец чрез операция във военна болница.Сложиха ми 2 упойки (тъй като едната ме отпусна) ,обаче 2-та упойка е засегнала нерва на езика ми.Чувствам езика ми като камък ,нямам усет за вкус - ужас.Зъболекарите казаха ,че може да мине с времето ,а може и да не се оправи.80% от езика ми е засегнат.Чак днес (16.08),когато отидохме на зъбар реших да попитам (и преди съм питала,но безуспешно).Тя каза ,че хората се оправяли след извършване на около 10 процедури с лазер (за нагряване на езика) . Днес направихме 1-вата ,но се чудя дали помага и има ли някой същия проблем ? Моля пишете  newsm17
Днес (17.08) ми направиха пломба на единия мъдрец тъй като след проблема с езика не искам да ми го вадят пак.Също се чудя до кога ще издържи без болка и има ли начин да не се извади ?

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 10:42 от hrisi33

# 588
  • Мнения: 1 008
Днес бях на контролен преглед, на който зъболекаря ми каза, че съм се подула по учебник и това е положението, нищо че ме оперираха понеделник сутринта, дентална вода от утре, а до утре ще си търпя нечовешките мъки  Simple Smile. Отока започна да поспада, но си ме боли. А и се чудя, не трябваше ли някаква промивка да направи този човек? Каза в петък пак да отида да ме види, то със същия успех може да ме види всеки   Thinking

# 589
  • Мнения: 20
Според мен поставянето на лед за по-дълго действа. След двете операции на ретиниралите мъдреци държах лед целия ден след операцията до заспиване и на втория около 4 часа привечер, че тогава най-много се подува и се вдига температура. Много леко се поду лицето.

Никаква болка нямах, следях за температурата, прием на кокстрал, свалих няколко комедии , с  лед на лицето и много сладолед.  Беше малка ваканция направо.  Crazy  Други мъдреци нямам. Засега. Съжалявам, че от страх не ги извадих по-рано.

# 590
  • Мнения: 1 178
Здравейте!  Hug

Можете ли да ми препоръчате хирург в София, който използва лазер?  Rolling Eyes

# 591
  • Мнения: 69
Мен ми вадиха преди 2 седмици мъдреците,
бях на хирург и беше кошмар.
Сложиха ми тампони и ме зашиха, тампоните останаха вътре.
7 дена по-късно ми махнаха конците, махнаха тампоните и ми сложиха нови,
Сега 7 дена по-късно ще ходя и тези тампони да ми махат.
Имам чувството, че зъболекарката ми прави процедури, които са ненужни за повече пари.

# 592
  • София
  • Мнения: 795
Тези тампони са дренажи, които спомагат за махането на съсиреците и хранителните остатъци от дупката/раната! По добре с тях, по мое лично мнение!
Не разбирам защо вместо да попитате лекаря си за какво служат нещата, веднага ги отписвате като "за да ми вземат парите".....

# 593
  • Мнения: 69
Тези тампони са дренажи, които спомагат за махането на съсиреците и хранителните остатъци от дупката/раната! По добре с тях, по мое лично мнение!
Не разбирам защо вместо да попитате лекаря си за какво служат нещата, веднага ги отписвате като "за да ми вземат парите".....
ами защото за втори път ми ги слага, питах я, но нищо не ми обясни,
за това и подпалих. Две седмици съм с дренажи, нямам нито болки, нито кой знае какви дупки.
Като дъвча дъфка и от тези дренажи излизат едни конци и ми се оплитат в дъфката.
Отврат.

# 594
  • София
  • Мнения: 20 128
Май месец 2009г. ми извадиха мъдрец чрез операция във военна болница.Сложиха ми 2 упойки (тъй като едната ме отпусна) ,обаче 2-та упойка е засегнала нерва на езика ми.Чувствам езика ми като камък ,нямам усет за вкус - ужас.Зъболекарите казаха ,че може да мине с времето ,а може и да не се оправи.80% от езика ми е засегнат.Чак днес (16.08),когато отидохме на зъбар реших да попитам (и преди съм питала,но безуспешно).Тя каза ,че хората се оправяли след извършване на около 10 процедури с лазер (за нагряване на езика) . Днес направихме 1-вата ,но се чудя дали помага и има ли някой същия проблем ? Моля пишете  newsm17



Аз имам същия проблем от почти месец - чувствам езика си като изгорен и нямам никакъв вкус. Моят зъболекар каза, че било нормално и щяло да отшуми за месец, но в нета прочетох ужасни неща и изобщо не му вярвам.
Моля те, пиши как се развива при теб проблема - има ли подобрение след нагревките/физиотерапията?
Чудя се дали на своя глава да не направя един курс и аз или да изчакам. Притеснявам се да не се влошат нещата с течение на времето, въпреки че като се замисля - накъде повече?!

П.П.: В съседната тема има съфорумка със същия проблем, но явно рядко пише.

# 595
  • Мнения: 16
Ей сега да ви разкажа аз- сега току що пих аналгин- след опити да запазим ТАЯ Гад - мъдрец при което болките станаха още по ужасни - се решихме да гу махаме. Така и така заболекарката жената при която единствено сядам под машинката - почна да го вади мъчи се мъчи се не може
/МОИТЕ КОСТИ са много здрави МЪЖ лицево чулюстен с грамаданска ръка колкото лицето ми с 300
зора ми е вадил такъв преди/
Та мъчи се жената 55 минути на почивчици неще и неще и ми вика не може - на хирург утивай веднага часът е още 17:55 Качвам се на колата слизам до тоя хирург- с мисълта че имам само 60 лева и не знам ше ми стигнат ли обаче надута съм устата ми има кръв боли ме.... отивам 18:01
Човека е с работно време до 19:00 Сливен д-р Бояджиев - оказва се на табелата има още 2 ма 3 ма бояджиеви звъня - НИКОЙ .
Хората си тръгнали въпреки че имат работно време до 19:00! Боли ме виждам един комшия техен той ме праща при Баща им ....Бояджиев Качвам се на колата отивам - работно време до 18:30 - поглеждм сега е 18:14 ЗВЪНААААААААА АМА МНОГО има звънец отиващ някъде нагоре дето живее тоя доктор- НЯМА НИКОЙ
има там на близо един дето взима майка си и баща си тоя до СЪБИНАТА там до химическото  обаче решавам СРАМ НЕ СРАМ влизам и питам колко ще ми вземеш имам само 60 много ме боли той е полу изваден - и така напирам аз на вратата  - ЙОК МАМА работно време до 19:00 часът е 18:23 пак напирам няма даже звънец няма - пише МОЛЯ НЕ ТРОПАЙТЕ ПО ВРАТА Докторът си има работно време!!!!!!! Има си ама нъцки! - 3 кабинета никой не си спазва работното време ...
И сега упойката взе да ме пуска - ще умра ви казвам срам не срам 30 годишна пастърма съм със сълзи рева в момента
Тая кост с тоя размърдан зъб вътре цялата ми буза надута кръвчица - изобщо картинка Аз рева и ровя в нета за спешен зъболекар хирург в Сливен - ама няма.
Намерих на един от тия първите Бояджиеви телефона звъня му той БИЛ В ЧУЖБИНА
да съм се убадила в работното време брат му щял дами го извади
Е МИ ДАААА АМА БРАТ ТИ като има работно време до 19 а пък аз бях там в 18:01 нямаше абсолютно никой Той мълчи ми викам му тъй и тъй вече съм се свързала - тоя зъб може ли да изкара до утре упойката ме пуска и тва боли невероятно - той ми вика МОЖЕ ДА ИЗКАРА ЩЕ ПИЕТЕ ОБЕЗБОЛЯВАЩИ - ТО ВИЕ НЯМАТЕ И ДРУГ ИЗБОР
еми ..................И ДЪРЖАВА И СИСТЕМА И ВСИЧКО!!!!!
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
И забележете имам НЕпрекъснати здравно осигурителни права Grinning
ХА ХА ХА   а даже нямам личен зъболекар и каквото и да е там и си плащам частно - и отивам А НЯМА НИКОЙ който да си спазва даже работното време не дай си боже да потърсиш някой по спещност

А АЗ УТРЕ СЪМ НА РАБОТА С РАЗКАЛТЕН ЗЪБ С НЕЧОВЕШКИ БОЛКИ 3 ОСТАНАЛИ АНАЛГИНА!
И ДАЙ БОЖЕ УТРЕ КАТО ОТИДА В ОКАЗАНОТО ВРЕМЕ 8:30 да има някой от тия дето да може да го извади

Последна редакция: вт, 13 сеп 2011, 20:15 от cvetomira

# 596
  • Мнения: 158
ох с тия мъдреци е нечовешка болка.искрено се надявам да ти оправят зъба веднага.и на мен в пловдив ми искаха 150лв да ми го извадят,но се прибрах в чирпан и там за 40лв,но се отървах от тази гадина.сега ми никне друг и като гледам пак на там ще отиват нещата.

# 597
  • Мнения: 1 178
Cvetomira, ужасна история, стискам палци всичко да е наред при теб вече.  Praynig

# 598
  • Мнения: 16
Ето споделям: В СЛИВЕН единствения доктор за вадене на мъдреци - признавам доктор КОЛЕВ лицево-челюстният хирург взе ми 100 лева ама беше супер любезен внимателен нищо не ме буля и след упойката му не се чувствах като пихтия и даже не пих обезболяващи после. Единственият който се сети че трябва да пия антибиотици поради "естеството" на предното вадене. И преди ми е вадил 2 та мъдреца той. Шапка му свалям за отношението - обяснява търпеливо и не се държи като подобията на лекари при които ходих.
 А те са: Отивам сутринта при докторите Бояджиев/и/ до стария спортен. Дамата с влизането ми вика "вие ли сте говорили с мъжа ми... Ами той мъжа ми не може да знае ние в България как се въртим и кой е на смяна Съжалявам, че така ви се е случило но доктора ще дойде в 3 часа аз не съм хирург"  #Crazy При което аз повдигам много значително вежди щотот едвам съм изкарала нощта и хич не ми се чака до 3 следобед - и питаме къде е тоя доктор преди 3 часа да отиваме там ... тя ми вика че не знае Да съм си направила друга снимка на зъба  Joy  да се видело какво е останало. АЗ правя една физиономия на което тя ми отговаря с тон че как така без снимка и обяснявам  и аз че моя зъб не е счупен и не е ваден просто от опитите да се вади е разклатен и ме болят костите чак... еми съжалявала - в 3 часа да съм хапнела нещо до тогава Grinning Питам я аз колко струва ваденето - тя ми вика не знам тя касата не ги поема - МИ ХУБО ДЕ доло-горе аз мога да дойда и с 5 лева и с 10 лева ... да знам колко да си приготвя след 3 питания Доло-горе било над 50 лева зависело от зъба Simple Smile
Следващата спирка - Бисер Бояджиев от военната болница - вместо в 11 той идва в 11:20 Из зъби се на едно момиченце преди нас. Влизам аз държа си снимката в ръка и още преди да му кажа за какво идвам той ми маха с ръка и ми вика платете си таксата за прегледа. Еми хубаво де аз таксата ще си я платя - ама чуйте за какво идвам да ми кажете можете ли да го извадите зъба или не ..... ТО ТУКА Се плащало за такива зъби, вече не работели с касата ама преди били ама сега не и било скъпо / ГЛЕДАЙТЕ СЕГА ЗНАЧИ ПРОТИВОРЕЧИЕ -  едната казва касата не плаща такива зъби - другия вика с 2 думи че касата плаща - ама болницата не работела с касата за тия зъби/ И аз му се обяснявам че ще му платя да ми каже колко:
46 лева за многокоренов зъб вадене , 23 лева преглед, 12 лева упойка
ОБАЧЕ аз четох в Интернет че в тия 46 лева за екстракция на многокоренов зъб  - се включва и прегледа и упойката! КАКТО И ДА Е
Съгласявам се аз питам го къде се плаща Той ми вика тая работа днес не може да стане - защо - ми сестрата си тръгнала в 10 часа.... Ми в частния ви кабинет нали имате частен там не можем ли да го извадим - не знаел дали ще може да ме вмести в графика си да съм отидела утре ...
АБЕ АЛАНКООЛУ аз да не ти идвам с кариес - аз идвам с зъб който вече е пробван да се вади всичко ми е натъртено боли ме да не говорим за евентуално възпаление докато чакам И ПЛЮС ТУЙ  МУ ПЛАЩАМ дали на болницата или на него все тая НАЛИ НЕ РАБОТЕЛИ С КАСАТА..... хубаво излизам аз - ще се чака до 3 часа при първите Бояджиеви
До тогава проверяваме за един доктор Димитров май беше - до 5 то основно бил ходил в америка много добър ала бала нямало да ме върне - отивам - кабинета затворен до 19.09 - ееее вече направо ми идваше да си сложа главата под един камион
Слязохме при д-р Колев, който го нямаше но пък д-р Манолов каза че идва в 3 часа и струва ваденето 100 лева... Смятам смятам мисля мисля -дали пък не включват и 20 лева преглед и не знам си колко си упойка обаче в туй време колежките видяха д-р Колев на пътя спряха питаха го човека пита ами пихте ли антибиотик дадоха ли ви - НЕ, ами снимка - ДА ами ще го оправим след 2 часа елате. Какво да му мисля човека хем не се зъботеше, репчеше и така нататък ами плюс това ми е вадил и преди мъдреци с операция къде къде по лоши от тоя.     ОТИВАМ даже по рано бях там човека ми го извади. ОГРОМЕН зъб - колкото два кътника и на височина и на ширина!   Шапка му свалям на д-р Колев. Това се казва лекар и се държи като такъв и си тежи на мястото. Браво!

Последна редакция: пт, 16 сеп 2011, 09:21 от cvetomira

# 599
  • Мнения: 142
Мацки дайте отзиви какви са горе долу цените за вадене на мъдрец и в София къде сте вадили?

Случая при мен е непоникнал долен мъдрец, седи си във венеца като му се е подал единиято край само, боли ме от няколко дена, но не е нещо силно, само снощи пих аспирин и мажа с едно гелче предписано от зъболекарката ми. Тя каза, че положението не е страшно, не е за спешно вадене, но днес ще ходя за снимка да видим как расте. Аз съм се настроила мн песимистично за вадене. Не ми се е подула буза, леко венеца от едната страна и месото откъм бузата мн леко, все пак може да пробива наистина и да не се наложи вадене, но все пак аз да съм подготвена....На някой разминало ли му се е вадне и тази опция с "помагането" с цепването дали помага. Зъболекарката каза, че еволюираме и скоро няма да растат мъдреци на новото поколение  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт