Вадене на мъдрец...

  • 1 052 700
  • 3 850
  •   2
Отговори
# 900
  • Мнения: 123
Здравейте,
предстои ми вадене на зъб (не е мъдрец), казаха ми, че ще ми струва 60лв, това е приемлива цена, нали?
От много отдавна не съм ходила на зъболекар и затова питам.
Извадиха ми го успешно, взеха ми 45 лв.  Wink

# 901
  • Мнения: 0
Здравейте,

На мен също трябва да ми се извади долен мъдрец, но останах доста разочарован за това, че не се покрива от здравната каса...
Личната ми зъболекарка дори ми пусна направление за хирург, с което отидох в Окръжна болница - София, но от там ми поискаха 300лв.  Shocked за манипулацията....
Молбата ми е някой да ми препоръча хирург, при който все пак мога да мина по здравна каса, защото имало и такава опция - ако това се направи по друга пътека.
Но ако няма начин да е по касата, поне сумата да не е толкова голяма.

# 902
  • София
  • Мнения: 795
Сумите, които покрива здравната каса за зъболечение са мноого смешни и малки и много ме събнява да има пътека за вадене на ретинирал мъдрец.

Можеш да пробваш в Стоматологичния факултет - мисля,че по малко пари ще вземат.
Иначе аз съм пациент на Ради Венков и нееднократно сме говорили тук за него.

# 903
  • Мнения: 0
Моля пишете ми на ЛС, къде и за колко пари могат да ми извадят зъбчето!
Прочетох цялата тема и сумите варират от 15 до 300лв. , но почти никой не казва къде се е случило събитието. Ходих и в Стоматологичния Факултет, там опциите са да ми извади зъба студент след февруари или някой от докторите срещу 200лв......

Последна редакция: сб, 24 ное 2012, 20:50 от peppyto

# 904
  • Мнения: 0
Здравейте,
предстои ми вадене на зъб (не е мъдрец), казаха ми, че ще ми струва 60лв, това е приемлива цена, нали?
От много отдавна не съм ходила на зъболекар и затова питам.
Извадиха ми го успешно, взеха ми 45 лв.  Wink

Би ли споделила къде ти го извадиха?

# 905
  • Мнения: 0
Ваденето на ретиниран мъдрец наистина не се покрива от здравната каса, а се съмнявам да има подобна манипулация, с която може да се пусне...
В стоматологичния факултет може да се запишете на оперативно упражнение, където ще ви оперира асистент хирург и таксата ще е абсолютно минимална. Семестърът продължава до 21.12, така че ако има още места...  Wink 101 зала на 1ви етаж, след входа, вляво  Wink

# 906
  • Мнения: 0
Ваденето на ретиниран мъдрец наистина не се покрива от здравната каса, а се съмнявам да има подобна манипулация, с която може да се пусне...
В стоматологичния факултет може да се запишете на оперативно упражнение, където ще ви оперира асистент хирург и таксата ще е абсолютно минимална. Семестърът продължава до 21.12, така че ако има още места...  Wink 101 зала на 1ви етаж, след входа, вляво  Wink

Говорих с д-р преподавател от там и минималната сума е 200лв.!

# 907
  • Мнения: 0
Не говорим за едно и също явно  Wink

# 908
  • Мнения: 9
Хора,току-що ми извадиха горен мъдрец за 5 секунди,за 25лв.Със синята книжка-било под 10лв.Това са семейство-зъболекари,т.е.майка,баща,брат и сестра,уникални хора и професионалисти,на 30км от София и на светлинни години от космическите и цени.
Не давайте луди пари...За да не правя реклама-ако някой го интересува-ще дам координати на лични

# 909
  • БГ
  • Мнения: 735
момичета , ще вадя утре. да няма нещо ново относно ползването на билкова отвара или някоя вода да за взема за уста ? newsm78
Въобще умирам от страх нещо. Отгове на това ми расте и нов мъдрец, но не е излезнал целия, направо цяла седмица ме наболява с тъпа болка.

# 910
  • Мнения: 13
Вадане на мъдрец без здравна каса струва около 70лв. Упойката е още към 10-15лв. Ако се налагат и шевове се доплаща по около 10 лв на шев, но в повечето случай не се налага освен ако мъдреца не е дълбоко фрактуриран. Мога да препоръчам добър зъболекар специално за вадене на зъби, но не работи със здравната каса за съжаление. Вадила съм при него 1 мъдрец и 1 зъб и всичко мина много добре.  Hug

# 911
  • София
  • Мнения: 795
Стига вече с тия регистрации за реклами....

Ще ми обясниш ли как може да има фиксирана цена за вадене на ретинирал мъдрец - след като никога почти незаеш като отвориш там какво ще видиш...ще има ли пилене, има ли стопяване на костта, ще се умъртвяват ли нерви...
Ако е поникнал мъдреца ок..вади се като обикновен зъб...

Всяко нещо струва пари и ако искаше качествено обслужване си плащаш за това! Здравеопазването не е безплатно и докато си мислят хората, че е така....

Извинявам се за офф-топика, но не се сдържах!

# 912
  • Мнения: 4
момичета , ще вадя утре. да няма нещо ново относно ползването на билкова отвара или някоя вода да за взема за уста ? newsm78
Въобще умирам от страх нещо. Отгове на това ми расте и нов мъдрец, но не е излезнал целия, направо цяла седмица ме наболява с тъпа болка.

Лично на мен, след манипулацията зъболекарката ми препоръча да използвам ето тази вода за уста... http://apteka.framar.bg/30000807/%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%B7 … -90-%D0%BC%D0%BB-

# 913
  • Мнения: 455
момичета , ще вадя утре. да няма нещо ново относно ползването на билкова отвара или някоя вода да за взема за уста ? newsm78
Въобще умирам от страх нещо. Отгове на това ми расте и нов мъдрец, но не е излезнал целия, направо цяла седмица ме наболява с тъпа болка.

Лично на мен, след манипулацията зъболекарката ми препоръча да използвам ето тази вода за уста... http://apteka.framar.bg/30000807/%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%B7 … -90-%D0%BC%D0%BB-
И аз я ползвах тази вода за уста и съм много доволна! Peace

# 914
  • Мнения: 1
Мамчета, знаете ли как вървят цените за вадене на мъдрец?
[/qu ote                       ]                                                                                                                                                                                д-р МИЛАНОВ Е МНОГО,МНОГО ДОБЪР,РАБОТИ НА МНОГО ВИСОКО НИВО,ДНЕС ВАДИХ 2 ЗЪБА-КОРЕНИ,НЕ РАЗБРАХ КОГА ГИ ИЗВАДИ,РАБОТИ СЪС ЗДРАВНА КАСА И МИ ВЗЕХА САМО 15лв МЛАД Е,НО МНОГО КАДЪРЕН




Общи условия

Активация на акаунт