Вадене на мъдрец...

  • 1 052 287
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 178
Минди, и моят растеше така.  Confused
Вадих го при д-р Генадиев, Стоматологията.
100 лв. ми взе, но минах  без "цепене" и шиене.  Предполагам, че има оскъпяване тогава.  Peace

# 601
  • Мнения: 142
Минди, и моят растеше така.  Confused
Вадих го при д-р Генадиев, Стоматологията.
100 лв. ми взе, но минах  без "цепене" и шиене.  Предполагам, че има оскъпяване тогава.  Peace


след снимката се установи че расте правилно, тръгнал бил добре, но май нямало достатъчно място да излезе, аз лично виждам, че има, ама дали ще пробие никой не знае. болките се поуспокоиха засега, но ще се консултирам по съвет на зъболекарката ми с д-р Рафид Хусеин да видим дали щес е маха, налоително ли е, поне не е спешно уж.... Confused

# 602
  • Мнения: 204
Здравейте.Моля някой запознат да ми даде съвет.Трябва да извадя мъдрец, но съм кърмачка.Какъв АБ мога да пия после и какви обезболяващи освен парацетамол мога да взимам.И може ли да препоръчате стоматолог-хирург за Пловдив.Благодаря предварително.

# 603
  • Мнения: 1 178
Може и да не се налага да пиеш АБ, а ако се наложи, има такива, които са съвместими с кърменето, лекарите знаят.  Peace Успех!   Hug

# 604
  • Мнения: 0
Здравейте.Моля някой запознат да ми даде съвет.Трябва да извадя мъдрец, но съм кърмачка.Какъв АБ мога да пия после и какви обезболяващи освен парацетамол мога да взимам.И може ли да препоръчате стоматолог-хирург за Пловдив.Благодаря предварително.

Здравей! Миналата седмица в Понеделник ми правиха операция по вадене на мъдрец с голяма киста и кътника.Манипулацията трая около 40 мин. като 20 от тях беше директна интервенция.Бих ти препоръчал доц. Славчо Димитров намирате в гр.Пловдив , ул.Охрид №21 зад ресторант Шармант - Кючюк Париж. Много добър лицево-челюстен хирург с дългогодишен стаж. Приемните му часове са от Понеделник и Сряда от 2 до 5! Успех!

# 605
  • Мнения: 204
manolaa благодаря, но при мен нещата приключиха, за щастие без никакви проблеми след това.
Не се наложи да пия нищо, даже и обезболяващи.

# 606
  • Мнения: 0
Радвам се, информацията може да послужи и за други , които са в Пловдивска област!

# 607
  • Мнения: 49

Здравей! Миналата седмица в Понеделник ми правиха операция по вадене на мъдрец с голяма киста и кътника.Манипулацията трая около 40 мин. като 20 от тях беше директна интервенция.Бих ти препоръчал доц. Славчо Димитров намирате в гр.Пловдив , ул.Охрид №21 зад ресторант Шармант - Кючюк Париж. Много добър лицево-челюстен хирург с дългогодишен стаж. Приемните му часове са от Понеделник и Сряда от 2 до 5! Успех!
[/quote А може ли да попитам каква е цената (за осигурени и неосигурени).Благодаря]

# 608
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мацки дайте отзиви какви са горе долу цените за вадене на мъдрец и в София къде сте вадили?

Случая при мен е непоникнал долен мъдрец, седи си във венеца като му се е подал единиято край само,

след снимката се установи че расте правилно, тръгнал бил добре, но май нямало достатъчно място да излезе,

Точно 20г. се мъчих с подобно чудо, излязло само в единия си край... И когато си наумеше да расте, зверска болка. НЯМАше никакво място за него в челюстта ми. Точно преди да го извадя...  10-ина дни изтърпях зверски болки (изпих около 7-8 теч. аналгина). В края на май го извадих и ето вече 5м. си живея без него и без да ме мъчи.
Много вярвам и уважавам д-р Хюсеин, но моят съвет е да го извадиш. Не прави моята грешка, че това са безбожно много години изтезания и дискомфорт.
Късмет  Peace

# 609
  • Мнения: 2 199
Мацки дайте отзиви какви са горе долу цените за вадене на мъдрец и в София къде сте вадили?

Случая при мен е непоникнал долен мъдрец, седи си във венеца като му се е подал единиято край само,

след снимката се установи че расте правилно, тръгнал бил добре, но май нямало достатъчно място да излезе,

Точно 20г. се мъчих с подобно чудо, излязло само в единия си край... И когато си наумеше да расте, зверска болка. НЯМАше никакво място за него в челюстта ми. Точно преди да го извадя...  10-ина дни изтърпях зверски болки (изпих около 7-8 теч. аналгина). В края на май го извадих и ето вече 5м. си живея без него и без да ме мъчи.
Много вярвам и уважавам д-р Хюсеин, но моят съвет е да го извадиш. Не прави моята грешка, че това са безбожно много години изтезания и дискомфорт.
Късмет  Peace
Отговарям на Минди, че при мен цепването не помогна Rolling Eyes
При мен е подобен случай само че за всички 4 мъдреца  Crazy имат място, но не растат.
Както много точно Шани го е казала като решат да растат и имам болки как да кажа схваща ми се съответната част на лицето където растат. Растат ми от 7 години.   balloon
Започват да растат, за да ми е гадно, по време на сесии, изпити или подобни.  Tired
Когато растат пия нектари и ям пюрета, защото не мога да дъвча  Whistling

Скоро по друг повод решиха да ми направят тестове за фокални инфекции.
Мъдреците ми за момента са ок, но доколкото аз разбрах, можело за вбъдеще да ми създадат доста главоболия и се взе глобално заключение на екстракция на долните мъдреци.  Rolling Eyes

Мен ме е страх.  Cry Изпитвам панически ужас от зъболекари  newsm45
Не знам какво да правя. Говорих с двама хирурзи - посъветваха ме да ги извадя.
Въпреки, че за момента са здрави.
Шани, как ти ги извадиха като все още не за излезнали изцяло. Кажи ми нещо за болката. Търпи ли се (след това)?  newsm45
Само чета оттук оттам и какви ли не ужасии чета  Cry

Правиха ми и тестове за алергии за упойката, която ще се използва. На някой правени ли са такива тестове?  Confused

# 610
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Имам 3 извадени мъдреца, които не се бяха показали, защото нямаше място къде да растат. В момента ми се подава 4тия...в момента грубо казано - от 2 години ми се подава  Crazy и следва той да бъде изваден. И трите са ми вадени от д-р Славков във ВМА - добър хирург, внимателен, бърз във ваденето, нооо взима малко скъпо. Вярно, че цените при него са нищо пред това, което прави...Освен това същия ми направи 2 операции на киста и спаси засегнатия зъб, който все си беше заминал.

# 611
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, как ти ги извадиха като все още не за излезнали изцяло. Кажи ми нещо за болката. Търпи ли се (след това)?  newsm45
Само чета оттук оттам и какви ли не ужасии чета  Cry
Правиха ми и тестове за алергии за упойката, която ще се използва. На някой правени ли са такива тестове?  Confused

На 2-рото напъване с длетото на хирурга беше излязал. Няма и 2-3 мин. Мааааалко проряза част от месото, за да може да сложи длетото по-добре и бързо да го махне.
После заши разрязаното с 1-2 конеца и след 7 дни ми ги махнаха. Болка имах първите 12-24 часа... После всичко стихва. До 20-ия ден бях ОК. До 10-ия ме болеше и ухото, но това е защото имах много голямо възпаление на мястото от дългото чакане и големия страх.

Мащерчице  Heart Eyes, внимавай много... На мен хирурга ми каза, че точно до 2-3 дни съм щяла да получа схващане на челюстите, до отвор 1 пръст. И после се пробива бузата и с нещо като ретрактор (зъбарски) да ми разтварят челюстите, за да вадят гадния мъдрец.
Просто съм била на ръба... Ма защо се чудя търпях 20г., дебело подчертавам 20г. . тази гадост.  ooooh! Tired За вадене за 4-5мин. и болки 10-ина дни...
Мога само да добавя, че макар да звучи зловещо, всичко е търпимо и бързо. После болката стихва.

П.П: при все, че се показваше само 1 ръб на пустия му мъдрец, а останалото беше под месото е жив и здрав и добре оформен. С един корен, то сигурно и затова бързо излезе.

# 612
  • Мнения: 8 952
Хора, събирайте смелост и си вадете мъдреците навреме!
Не само поради описания от Шани проблем. В случай, че се стигне до набиране на гной, упойката не хваща добре и не ми се ще да си представя подобно вадене.  Sick
Имам три извадени. Толкова съм се намъчила преди да ги извадят - притискаха ми нерви и беше нетърпимо като се активизират. Изпила съм сумати антибиотици.
Самото вадене няма какво да ви притеснява. Разбирам, че всеки се страхува от зъболекари, но в случая се ползва силна упойка и не се усеща никаква болка. Някои мъдреци излизат бързо, други по-бавно, но в края на краищата винаги излизат!!! Сега да не ви плаша няма да споменавам моите за колко време ги извадиха!  Wink
Болката след изваждането има, но се изтърпява с помощта на болкоуспокояващи. Пък и поне си знаеш, че веднъж завинаги е свършено с този проблем. Аз лично след ваденето на двата горни мъдреца съм пила болкоуспокояващи  само по веднъж. Зъболекарят ми обясни, че горните се възстановявали по-бързо, тъй като челюстта била по-мека. Повечко лекарства изпих за долния ми мъдрец, който беше изваден с операция, тъй като не беше поникнал въобще. Но всичко се приживява. Важното е, че се свършват всякакви неприятни нервни болки и схващания, причинявани от никнещите мъдреци.

# 613
  • Добрич
  • Мнения: 72
utro77,при кой хирург си ходила/предполагам в Добрич/-предстои ми вадене на долен мъдрец,другия мъдрец ми го извади известна хирург-жена от Благоевград с операция.Може да ми пишеш и на лични  Peace!!

# 614
  • София
  • Мнения: 3 787
Здравейте,момичета!
Предстои ми вадене на ретиниран полегнал ляв долен мъдрец, който натиска съседния кътник и причинява доста проблеми. Болки нямам, но мъдреца причинява някакво възпаление и трябва да се вади бързичко.
Спряла съм се на трима хирурзи и бих искала някакви мнения за тях преди да избера.
Д-р Румен Събов http://www.ivodent-bg.eu/
Д-р Ради Венков
Д-р Павел Станимиров.

Ще съм Ви много благодарна за мнения за тези доктори,а също и координати на някой друг добър стоматолог-хирург в София няма да откажа Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт