Вадене на мъдрец...

  • 1 053 096
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 1 695
  • Мнения: 5 872
Майко мила. Whistling

# 1 696
  • Мнения: 74
Добър ден пиша много много отдалеч и със много страх от един месец ме боли мъдрец вече 20 дни пия антибиотик и болкоуспокояващи имах много тежък случай тук с ваденето на един мъдрец не ме хвана упойката дърпаха счупиха го и ми казаха да си ходя.намирам се в Мадрид Испания вчера отидох на зъболекар да питам мъдреца и излезнах но е полегнал и искат хирург демек с операция казват ми спокойни всичко ще е ок ,тук цените са ненормални 200 евро ще дам за вадене това добре ама ако искам да ме седират 650 евро е множко ми се вижда ,имам тахикардии и пия бетаблокер атенолол та ме е страх да не взема да умра на стола зъбаря каза не бойсе имаме различни видове упйка ,по принцип ги вадят и в болницата понеделник ще ида да питам личната си лекарка но по принцип тук чакаш с месеци ,та ако трябва да чакам 5 или 6 месеца идея нямам какво да правя ....страх ме е да се навра в клиника без да има лекари

# 1 697
  • Мнения: 5 872
тук цените са ненормални 200 евро ще дам за вадене

В София цените са горе-долу същите.

# 1 698
  • Мнения: 4 270
тук цените са ненормални 200 евро ще дам за вадене

В София цените са горе-долу същите.

Личен опит, в София 400 лв. + 100 за упойката. Отделно 50 лв. за преглед преди операцията /става въпрос за изцяло ретиниран мъдрец/.

# 1 699
  • Мнения: 1 572
Какви са ви впечатленията от Свещаров? Какви са цените при него?
Трябва да махна и 4 мъдреца а се притеснявам за парите.
Не съм специалист но като си гледам снимките мъдреците изглеждат напълно израстнали

# 1 700
  • Мнения: 1 572
Отново с питоне ...какви са цените при венков ... някакъв опит и впечатления от него

# 1 701
  • Мнения: 781
Е, поне за кой град питате може да напишете !

# 1 702
  • Мнения: 16
Здравейте на всички които пишат по темата

Екстракцията на ретиниран мъдрец е хирургическа интервенция и според стандарта за лицево-челюстна хирургия спада към така нар. 3 група, средна по обем и сложност процедура която се извършва само от орален/лицево-челюстен хирург, който трябва да покрива изискване за минимум 250 подобни операции на година, да предлага в практиката си пълен набор от хирургически интервенции свързани със лицево-челюстната хирургия, да има медицинска сестра с образование и опит в тази свера, да има оборудване за хирургия.

Най-важното за тази интервенция се изисква писмено информирано съгласие от вас, което не е просто подпис а трябва да ви бъдат обяснени писмено и устно рисковете на интервенцията, да задавате въпроси и след това с подписа си да разрешите започването на операцията.

Преди инервенцията се прави минимум панорамна рентгенова снимка за да се види колко близо са корените на мъдреца до мандибуларния канал в който е разположен алвеоларен нерв , а близо до входа му се разклонява и лингвален нерв който придава сетивност на езика. На панорамната снимка се вижда дали някой от нервите ще бъде увреден при манипулацията. Ако има съмнения се изисква 3Д снимка. Ако човека е над 30 год мъдреца е напълно формиран и корените му са дълбоки, достигащи и заобикалящи алвеоларния нерв. Това означава дори и без снимка че шанса да ви увредят здравето е огромен! Затова трябва да бъде извършена от хирург, а не обикновен стоматолог!

Лъжа е твърдението че това увреждане просто се случва и никой не носи вина тъй като анатомията на всеки човек била различна. Рентгеновите и 3Д снимките не се правят за фейсбук а за да се види дали може да бъде избегнато увреждане на посочените нерви. Всяка упойка се слага на разстояни 5-10 мм от нерва за да не чувствате болка при операцията и 3д снимките показват точно къде се намират те! Дори и някой от нервите да имат леко по различно разположение от един човек до друг същите снимки се използват с цел да се установи това положение , а не постфактум да се чуват оправдания от рода "твоя нерв бе малко по вляво"!

Ако доктора не ви е уведомил за рисковете, не е разчел правилно снимката, не сте разписали инсформирано съгласие, не е предложил алтернативно лечение, не е хирург заведете веднага гражданско дело за нанесена средна телесна повреда! Отидете в пациентска организация, платете 1400 лв и започвайте дело незабавно. Те ви лъжат да чакате с месеци и да не предприемате нищо докато поражениата от техните инструменти върху нерва ви не зарастнат напълно и после нищо не може да докажете!

Саберете се всички в този форум и направете групов иск! Излезте на демострация пред министерството както правят онкоболните. Ако не стигнете до медиите като група ще ви е по-трудно самостоятелно. Пазате се от адвокати - ще разкрият всичко срещу заплащане на докторите. направете си частна медицинска експертиза . не се занимавайте със съсловни органзатсии, няма да ви обърнат вниманиЕ

# 1 703
  • Бургас
  • Мнения: 432
Здравейте и от мен !понеже темата е доста обширна и не мога да я прочета цялата, искам да попитам някой има ли мнение за др. Буланов  от Бургас. Предварително БЛАГОДАРЯ  bouquet

# 1 704
  • Мнения: 1 525
И аз тук.
Интересува ме добър хирург за вадене на мъдрец (долу ляво) и един зъб, който се явява допълнителен от същата страна. Мъдрецът леко се е подал, но корените му са към съседния 7-ми зъб. А 'допълнителния' се вижда само на снимката.
Казаха ми, че е препоръчително да се направи една операция за изваждане и на двата зъба.
Та ... търся.
Опитен, добър хирург.
За София.
П.П. Споменаха ми името на д-р Джонов, но не откривам нищо  newsm78

# 1 705
  • Мнения: 5 872
И аз тук.
Интересува ме добър хирург за вадене на мъдрец (долу ляво) и един зъб, който се явява допълнителен от същата страна. Мъдрецът леко се е подал, но корените му са към съседния 7-ми зъб. А 'допълнителния' се вижда само на снимката.
Казаха ми, че е препоръчително да се направи една операция за изваждане и на двата зъба.
Та ... търся.
Опитен, добър хирург.
За София.
П.П. Споменаха ми името на д-р Джонов, но не откривам нищо  newsm78

Петър Полихронов или Павел Станимиров. Peace

# 1 706
  • Viena
  • Мнения: 3 586
И аз тук.
Интересува ме добър хирург за вадене на мъдрец (долу ляво) и един зъб, който се явява допълнителен от същата страна. Мъдрецът леко се е подал, но корените му са към съседния 7-ми зъб. А 'допълнителния' се вижда само на снимката.
Казаха ми, че е препоръчително да се направи една операция за изваждане и на двата зъба.
Та ... търся.
Опитен, добър хирург.
За София.
П.П. Споменаха ми името на д-р Джонов, но не откривам нищо  newsm78
Доктор Джоров,не Джонов  http://amadent.bg/%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BF/

# 1 707
  • Мнения: 1 525
Много благодаря  bouquet
Един въпрос - ориентировъчна цена за тази процедура?

# 1 708
  • Мнения: 5 872
Много благодаря  bouquet
Един въпрос - ориентировъчна цена за тази процедура?

350-400 лв. на мъдрец е при двамата хирурзи, които аз препоръчах. Peace Но щом имаш и още един зъб за вадене, не знам каква ще е крайната цена.

# 1 709
  • Мнения: 4 270
И аз тук.
Интересува ме добър хирург за вадене на мъдрец (долу ляво) и един зъб, който се явява допълнителен от същата страна. Мъдрецът леко се е подал, но корените му са към съседния 7-ми зъб. А 'допълнителния' се вижда само на снимката.
Казаха ми, че е препоръчително да се направи една операция за изваждане и на двата зъба.
Та ... търся.
Опитен, добър хирург.
За София.
П.П. Споменаха ми името на д-р Джонов, но не откривам нищо  newsm78

С това, което описваш, може да се справи опитен хирург. Дъщеря ми беше със сложно разположен изцяло ретиниран мъдрец и едно светило в денталната хирургия предложи да извади мъдреца и седмия зъб. В края на краищата седмия зъб остана на мястото си, благодарение на това, че не я оперира прехваления специалист.

Последна редакция: сб, 28 ное 2015, 17:36 от Herz

Общи условия

Активация на акаунт