Есен тука щом почука, СЕПТЕМВРИЙЧЕ ще ни гука!

  • 13 694
  • 313
  •   1
Отговори
# 90
Хехехехе, ама аз като ви казвам, че има нещо вярно с моето простиране  smile3506, ха съм простряла / ако не съм забравила да включа пералнята , разбира се  newsm44 / ха е заваляло. Преди много го преживявах, но вече свикнах и хич не ми пука, много важно, че суша едно пране по 9 дни  smile3533.


офффффф, отивам пак да се трудя, после ако остане време ще пиша, а за "Неделя" съм за с двете ръце и двата крака  newsm44  newsm44  newsm44

# 91
  • Мнения: 141
Добър ден и от мен!   bouquet   bouquet   bouquet
Кокошчица , желая ти много щастие в семейния живот и прекрасно бебче на есен!  newsm76  Party Time Two Hearts
На Силвето-Н  и Трекси ЧРД на патерички и най - хубавите подараци на есен  smile3525
Страхотни снимки от Варна искаме още

# 92
  • Мнения: 83
здравейте момичета  Wink
честито на именниците и тъй като и аз съм от тях да ви почерпя с нещичко виртуално (много се чудих какво да бъде, че да не й се прияде на някоя  Mr. Green като знам какви сме лами сега  Mr. Green )

честит рожден ден на патерица и на съфорумките  Wink
кокошчица, много щастлив семеен живот ти желая и много да се обичате и уважавате  Wink
варненките, много сте готини  Wink и другия път да ходите да ядете торти  Mr. Green
оф тоя глупав дъжд   umbrella ще ни удави вече ... искам си пак слънчицето   Nature Sunny

# 93
  • Мнения: 141
Mackomacko Честит имен ден !  bouquet  bouquet  bouquet
Честито на всички празнуващи!  Party Time

# 94
  • Мнения: 690
Ха добър ви ден и от мен  smile3534
Честито на именниците /Mackomacko и всички други/ - много късмет и мноого усмивки  smile3525
Гретхен, Ваня - честито ви момченца, да са ви живи и здравички и много послушни   bouquet
Дудуланка, аз съм - дето мислех да са пусна до морето през почивните дни, та ще чакам актуална прогноза  Hug ама то си е ясно че до сряда вечерта ако не се оправи времето, нема да се ходи  Laughing Пък иначе ще си чакам средата на другия месец  Wink
Ванче, виж тук http://www.mvr.bg/Guide/new_BG_documents_7.htm  - ако е обикновена поръчка отивате в Пазарджик, ако е бърза или експресна виж горе къде може да подадете

# 95
  • София
  • Мнения: 320
Здравейте, момичета, и аз искам да ви почерпя днес за моя имен ден!  cook beer (съжалявам, ама не мога да слагам снимки и по-подходящи не намерих)

А също така честито и на всички останали, които празнуват днес като мен. Всичко най- най-хубаво ви желая!  newsm51

Бързам и да се отчета от петъка. Ходих на ФМ при д-р Марков. Да ви кажа, много доволна останах от него и от прегледа, и горещо го препоръчвам. С бебо всичко е наред, отговаря си точно на седмиците и тежи 422 гр. Изобщо какво ли не му гледа на мишока и слава богу, всичко е О.К.
Тук е момента да кажа, че и аз се присъединявам към Бенич, ние също ще си спретваме футболен отбор. 100% мъж чакаме, той не пропусна да си развее гордо мъжкото достойнство, а лицето си криеше през цялото време. Таткото е предоволен и щастлив, само баткото, който искаше сестричка още свиква с мисълта, че няма да го огрее.  Wink

Сега се спретвам да ви чета, че много сте писали.

# 96
  • Мнения: 690
Сладка мама, честито момченце    bouquet Мъжкият отбор водииии newsm44

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 145
Здравейте пак от мен,
много сте хубави варненките, аз сега успях да Ви погледна набързо.
Поздрави за научилите пола на бебоците си.
Тук в Бургас пекна слънце, ама да Ви кажа при нас времето от една седмица е до обяд вали следобяд пече или обратното. Но не е много топло времето и не става за плаж.
Хайде до скоро

# 98
  • Мнения: 104
 Mr. Green Ех, тез мъже бе Wink
Е, нищо ... ше имаме избор мадамите  Mr. Green
Абе, Ани, като ми говориш за сладкиши да ви разпраям аз за невероятната бишкотена торта на мойта Маман ....  smile3508
Та преди седмица някъде беше почивен ден (значи неделя) и отидох на пазар с майка ми и се прибираме (заедно, понеже живеем в една къща, но в две различни крила ... )
И понеже мъжо беше на работа .... отново  smile3516 и аз къде къде.... при мамааа  passifier
И айде да правим бишкотена тортааааааааааааааа
Ама от тази с един невероятен яйчен крем на водна баня дето се прави ...
и на мен вече лигите ми изтичат и само чакам да стане крема, че да си топна веднъж, дваж.... двайсетаж пъти пръстчето, че и лъжица си приготвих да си земам от крема  Grinning
Напрай мама крема и тръгваме да редим бишковитте в таватаааа...
и маже с крема тя, слага там сладко от сини сливи, после печени орехи и после пак бишкоти и така.... и сега аз стоя и гледам.... и чакам да ми дойде реда да нападна тенджерата с крема  smile3560
и стоя.... дзяпам.... ко тава... и по едно време викам:
- Ам... нали ше ми оставиш крем накрая  Mr. Green  eat
и майка ми:
- Ама, разбира се.... само да направя тортата ...
и аз ... окс  Oha!
....обаче тя продължава да маже бишкотите  smile3516, маже, маже .....  smile3515 мен вече почна сериозно да ме тресе, щото нищо не оставаше в тенджерата и .... накрая не издържах и викам:
- Е,  стига де, остави малко и за мен  smile3514 smile3511 smile3515
Майка ми  Shocked  newsm66 нали торта искаше да ти правя... ше ти оставя, спокойно  newsm66
Едвам дочаках  smile3516 да приклчи с тортата и кат сФърши ....  eat лелеееееееееееее какво махане почна тогава.....  Mr. Green
После половината торта изядох, ама .... си начесох крастата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Та ... абе като си говорим за торти аз да зема едно бисквитено ролце да спретна  eat

Оле ... да не ме ступате сега с тези мои откровения  Embarassed


Кисессссс  Mr. Green Hug

# 99
  • Варна
  • Мнения: 124
Привет на всички мамчета  bouquet
Както винаги много за четене има  smile3529 цял ден няма да стигне да смогна
Да се оплача и аз 10дена грип  Ill главоболие хрема и още се влача с една гадна кашлица изписаха ми Дуамокс1000 на 12ч.много не ми се пиеше обаче прегледа на УНГме стресна че ще слезе на долу и бебка да не и стане нещо чух се и с докито каза да го пия не било страшно Т% била по страшна вдигах ли от вътре ставаше ад имах чуството че ще излезне такова мяткане ставаше като ги сметна 7-пъти вдигахТ% тази седмица сме на лекър да ни видят как сме че малко се шашкам  #Crazyсе някои  се намира да ми се направи на доктор колко вредно било тва и онова тъкмо живнах и баткото се тръшна в събота вечерта като вдигна  Ill и няма сваляне до 2.30ч.37,38,39 звънкаме на бърза помощ а оная вика аналгин и оцет с сода мажете бая стрес сега и той е на антибиотик хрема кашлица зимата нищо не хванахме сега ни напитиха болестите   Rolling Eyes
Срещи имало софия варна ех отървах другия път дано включа по рано и аз бих цъфнала
сега ще погледна снимки има май дано вдяна как да ги разгледам  Peace
Честито мернах рожденички има и днес и именички   bouquet
Бъдете здрави

# 100
Ех, Феми ще се напикая от смях с теб, ами тя жената пак за теб я прави тортата, ама то като не можеш да траеш  newsm62.

Мами, да ви попитам нещо, нали имаше сред нас мами счетоводители. Искам да попитам нещо, ама за да не занимавам целия форум с моите глупости, ще бъда много благодарна, ако на някоя мама й остане време и драсне 2-3 реда да й пиша на лични. Предварително благодаря  Hug

# 101
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА МАКОМАКО, НА СЛАДКА МАМА И НА ВСИЧКИ, КОИТО ПРАЗНУВАТ, БИЛО ЛИЧЕН ПРАЗНИК ИЛИ ПРАЗНИК НА СВОИ БЛИЗКИ!  bouquet  bouquet  bouquet
От сърце ви желая да сте щастливи, влюбени, красиви и на есен още по-щастливи!

Феми, като говориш за торти и ролца, хайде сега давай рецептички!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Особено за рулото, такова още не съм хапвала!

# 102
  • Мнения: 104
Дуди, изчерпала си лимита от входящи съобщения бе, мила  newsm78
Поразчисти го малко и ми пиши на лични ако искаш;)
Аз уж счети го играя  Nerd

А и .... аз за крема, бе  Mr. Green
Найш к'ва вкусотия !
Следващия път викам у нас да се съберем и да омахаме една торта, а?
Ко ши кажите Wink
На зеленко с по една чиния с торта  eat

За Людмилка сега как правя рулцето:
Вземам 3-4 пакета обикновени бисквити. Натрошавам ги на дребни парчета ( много нерви трябват, че и пръстите почват да те болят от това трошене ти казвам  doh), слагам ги в една дълбочка тенджерка, че да ги разджуркам добре после. Отделно половин чаша захар я допълвам с прясно млекце (леко топличко, че да се разтвори захарта добре), а и една ванилия към млекцето! След това сипвам при бисквитките вече млекцето с разтворената захар, 1 пакетче краве масло (да не е току що изкарано от хладилника, че да може да се размекне и да се обърка добре с бисквитките), 2 жълтъка, малко какао така за цвят .... какво още .... а, да отделно може да накиснете малко стафидки във вода да се подуят и тях бух в тенджерката и всичко го омесвате едно хубоу до хомогенна смес. Може още малко млекце да добавите ако е необходимо и ако са много бисквитките.
След това вземате фолио и БАМ оформяте 1-2 рулца в него като ги завивате. Нали се сещате.  На един лист фолио пълните плънката с бисквитките и го загръщате, затваряте го добре от двата края и БУМ в камерата да се стегне....
Калорична бомба си е, ама ми е любимо  eat
А и сега ни е паднало  Mr. Green
Може и орехчета да сложите вътре.
Супер елементарно е.
Мисля, че нищо не съм забравила  newsm78

# 103
  • София
  • Мнения: 6 300
Ванче, виж тук http://www.mvr.bg/Guide/new_BG_documents_7.htm  - ако е обикновена поръчка отивате в Пазарджик, ако е бърза или експресна виж горе къде може да подадете
Мерси много!  bouquet А знаеш ли къде точно в София са тези бюра (ако знаеш, иначе не рови, ще разпитам по тел.).

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН и от мен на празнуващите! Hug

# 104
  • Мнения: 38
Браво ви за новата темичка!
Еscarina, да ти отговоря на въпроса от предишната
А що се отнася до коластрата, при мен от доста време се появват малки бледожълти петънца по сутиена или потника. Аз мокро не съм виждала да има, но явно си тече понякога. И като казвам доста време имам предвид поне два месеца... Това нормално ли е и коластра ли е?

Е те точно това е коластрата и е съвсем нормално - по принцип я има в гърдите още от първия-втория месец на бременността, но по някое време при някои жени почват да излизат капчици. Което не значи че останалите си нямат коластра, всички имаме.
Затова като родите не се оставяйте някоя мноо светната стрина акушерка да ви каже, че нямате нищо в гърдите, ами слагайте бебето да суче от самото начало, че това нещо е супер безценно.
В коластрата има в пъти повече антитела отколкото в зрялата кърма и тя образува защитен слой в неукрепналите чревца на бебчето, който страхотно много му помага да започне да храносмила без сътресения, а и да се справи с микроорганизмите в околната среда.
Ако му се даде най-напред изкуствена храна или пък се закърми чак когато "дойде кърмата" към 2-рия - 3тия ден, тогава това ценно действие на коластрата се пропуска.
Ето тук има много хубава статия по темата.

basilisk, много ти благодаря за инфото smile3525 Знаех, че коластрата е полезна, че е много важно бебето да я пие през първите дни, но не знаех, че е възможно да се появява отсега... Wink Така че, още веднъж - 10х   bouquet

И аз да кажа - Честито на всеки, който има празник днес! Да сте живи и здрави!  bouquet
Ъъъъ...., ще кажете ли само какъв празник сме днес, че аз нещо не се сещам... newsm78 Wink

Общи условия

Активация на акаунт