17,30 късен час ли е за взимане от ясла ?

  • 2 153
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 44
Не е въпроса кой до колко часа е на работа,а колко време иска да бъде с детето си.Има родители който не са на работа,но ги вземат последни.Родителите който са грижовни винаги бързат и са притеснени.Всеки който е бил на работа има малко нужда от отдих,така,че ако си вземе детето в 18.00,не проблем.Приемам дете в 7.00-18.15 която майка не работи и казва:Сега какво ще те правя?Стига сте обвинявали ясли и градини за:здравето,възпитанието и навиците.Ако всеки си изпълнява съвестно задълженията(без да крие),ще има разбирателство и уважение към работата на другия. newsm10

# 46
  • София
  • Мнения: 11 708
Не е въпроса кой до колко часа е на работа,а колко време иска да бъде с детето си.Има родители който не са на работа,но ги вземат последни.Родителите който са грижовни винаги бързат и са притеснени.Всеки който е бил на работа има малко нужда от отдих,така,че ако си вземе детето в 18.00,не проблем.Приемам дете в 7.00-18.15 която майка не работи и казва:Сега какво ще те правя?Стига сте обвинявали ясли и градини за:здравето,възпитанието и навиците.Ако всеки си изпълнява съвестно задълженията(без да крие),ще има разбирателство и уважение към работата на другия. newsm10
Дали майката работи или не,мисля че не е проблем,който касае персонала на детското заведение.Коментарите разбира се винаги ги има...В крайна сметка работното време е 18.30-19 часа.

# 47
  • Мнения: 1 734
Преди, когато рабтех до 17.30 си прибирах детето към 18-18.10 най -късно. Оставаха 1-2 деца до този час. Сестрата ми каза че след 17.30 почти не оставали деца. Ами какво да правя, такова ми беше работното време, няма баби около мен, така че разчитах само на себе си.
Сега си смених работата и имам възможност да си взимам детето по-рано. Но съм сигурна, че не е страдал когато е оставал с 1-2 деца в група. Винаги го намирах играещ и весел, не по малко от сега.

# 48
  • София
  • Мнения: 626
В яслите сме мед.сестри,а не учителки.Яслите са към Здравеопазване,а не Образование.Работното ни време е до18.30.Като от 18.00-18.30 проветряване и подготовка на занимания за другия ден.
На вратата на нашата ясла пише от 07. до 19ч.  Hug Разбира се никога не зъм го оставяла до толкова, но по някой път ми е просто невъзможно да го взема преди 18ч. и никога не е би последен, а и никой не се е оплакал.

Последна редакция: сб, 26 май 2007, 17:35 от ralinikol

# 49
  • Мнения: 3 356
Само дето в 7 ч. няма живо пиле в яслата.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ох и на мен ми е болна тема това ранно вземане от ясла. Уж работят до 19 часа, но като отида в 17:20 и в гупата са останали само Влад и още едно момиченце. Инак гледам разни баби ходят да прибират дечицата, родителите явно работят до по-късно и така....

# 51
  • Мнения: 844
Не е късен часът 17.30. И аз тогава прибирам децата. Между 17.30 и 18ч. Няколко пъти ми се случва и след 18 ч. , но работното време на детската е от 6 до 18 ч. ,а на яслата от от 6.30 до 18.30 ч. , което ме учудва??Та първо бързах за детската, а после за яслата. Синът ми винаги или почти винаги е последен, но госпожите казват, че като остане сам и много хубаво си играе и е много кротък. Wink

Общи условия

Активация на акаунт