А непоносими книги?

  • 21 230
  • 225
  •   1
Отговори
# 45
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
изчетох - явно Умберто Еко не е моят автор.
 Майка ми чете Стендал...решавам да се образовам и аз и вземам "Червено и черно" - ей, няма такова нещо, не се преглътва - две страници с описанието на дамаската на дивана...не можах да се справя.


Хаха, ама я усети на пипане, нали?

# 46
  • 1st floor
  • Мнения: 9 104

smile3534 smile3534 smile3534


А също и "Махалото на Фуко" на същия...Може да е гениален, но не ми влиза...


"Махалото на Фуко" ми се стори непонятна и непреодолима първия път, когато опитах да я чета. Оставих я да отлежи няколко години, засилих се отново и... сега мога да се похваля, че съм я чела 2-3 пъти Sunglasses

Може би и аз ще се похваля някой ден...
...че ти е влезнало ли?! Joy Joy Joy

# 47
  • Мнения: 6 155
"Името на розата" на Еко.

Тази и аз я започвам няколко пъти  Confused


Ва Банг /или нещо такова/  Sick

# 48
  • Мнения: 920
"Името на розата" на Еко.

Тази и аз я започвам няколко пъти  Confused


На мен направо си ми влезна. Чета вечер в леглото, заспивайки. И като ме цапна по носа - то дебело, с дебели корици. Даже и свитки ми излезнаха.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 "Майстора и Маргарита" - прочетох 2/3 с неимоверни усилия.

# 50
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252

smile3534 smile3534 smile3534


А също и "Махалото на Фуко" на същия...Може да е гениален, но не ми влиза...


"Махалото на Фуко" ми се стори непонятна и непреодолима първия път, когато опитах да я чета. Оставих я да отлежи няколко години, засилих се отново и... сега мога да се похваля, че съм я чела 2-3 пъти Sunglasses

Може би и аз ще се похваля някой ден...
...че ти е влезнало ли?! Joy Joy Joy

Ахъм Mr. Green

# 51
  • Мнения: 3 491
Орхан Памук не ми понася. Прочетох "Сняг" едва-едва. Стори ми се скучно, превзето, с изкуствени характери. На "Черна книга" стигнах до 10-та страница и не можах да продължа.
От новите български книги, не можах да прескоча средата на "Митология на прехода" (Алек Попов). Не си падам по егоцентрични маниери.

# 52
  • Мнения: 4 546
Гогол - Мъртви души
изчетох я, обаче - на инат  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 14 654
"Сияние на жена" - Ромен Гари, не можах да я дочета, въпреки че мразя да зарязвам недочетена книга

# 54
  • Мнения: 794
Подариха ми "Захир" (беше доста нашумяла преди 2-3 години), колкото и да се мъчих така и не успях даже да стигна до половината...

 Sick

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Тъй ли, аз на Захир отдавна и се каня....

# 56
  • Мнения: 14 654
На мен Захир ми беше  интересна

# 57
  • Мнения: 936
"Ulysses" на James Joyce. Трябваше ми за изпит, започвах я , но не я изкарах докрай. Ужасна е!

# 58
  • Мнения: 3 268
Тъй ли, аз на Захир отдавна и се каня....
Коелю ли е-бегай!

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ами, Коелю е банален и комерсиален, да, ама имам моменти, когато ми се чете такова, лесно смилаемо, както когато ти се гледа тъпа романтична комедия.

Общи условия

Активация на акаунт