Цветарки тук сме се събрали, каквото краднали- засяли- 9

  • 37 988
  • 575
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 6 461
Харесва ми ама чак за съвет да заповядят Thinking
Ами може и без "съвет" Crazy

Ако ЦВЕТЯТА са ви страст ,заповядайте при нас -10

# 526
  • БГ
  • Мнения: 354
Ако ЦВЕТЯТА са ви страст ,заповядайте при нас -10 Peace

# 527
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Харесва ми ама чак за съвет да заповядят Thinking
Ами може и без "съвет" Crazy

Ако ЦВЕТЯТА са ви страст ,заповядайте при нас -10
newsm10

# 528
  • Мнения: 2 591
хей, много е хубаво това  Peace въпреки че на мен ми се щеше нещо за пишман цветарките  Rolling Eyes

сега по същество: имам два въпроса
 newsm78 имам един чимшир в едно сандъче и искаме да го оформим, сега дали е подходящо (понеже тъкмо расте) или да изчакаме есента  newsm78

 newsm78 ако искам да си събирам семенцата от латинката, как да знам кога са узряли достатъчно (защото ако чакам да се пукне торбичката, не падат ли семенцата)  newsm78

# 529
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Подрязването е особено благоприятно в края на юни, както и през март. Възможно е леко подстригване при вече оформените растения многократно през целия период на израстване.
Чемширът е класическо растение за придаване на форма чрез подрязване. Подходящ за бонзай.
Предупреждение: Всички части на растението, особено листата, съдържат силно отровни алкалоиди.
Но някъде съм чела че било препоръчително Правилно подрязване. • Подрязвайте не в края, а в началото на студовете
Така ,че ти решавай  прецени сама Аз нашия го кастря смело в началото на пролета.

Колкото до латинката ще ги дебнеш точно преди да се пукнат и късай. Peace

# 530
  • Мнения: 2 591
нелли, мерси  Hug цяло съкровище си  Heart Eyes

момичета, до коя страница да чакам и да пусна новата тема  newsm78

Колкото до латинката ще ги дебнеш точно преди да се пукнат и късай. Peace

как  Rolling Eyes

# 531
  • Мнения: 6 461
хей, много е хубаво това  Peace въпреки че на мен ми се щеше нещо за пишман цветарките  Rolling Eyes

Ами ще помисля нещо ....за пишман цветарките и ако измисля ....ще пиша Mr. Green

# 532
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Schnee, защо не завържеш стари чорапи или марля около кутийките, така няма да се изгубят семената.
Заглавието е суперрррррр.

# 533
  • Мнения: 3 810
Май не сте го видяли newsm78

пишман цветарки тук съветват се напук!- 10

# 534
  • Мнения: 6 461
И това заглавие на тема става Peace

Ето и още едно предложение... Mr. Green

Леле как сме се събрали цяла банда от ПИШМАН ЦВЕТАРИ - 10

# 535
  • Мнения: 668

Ако ЦВЕТЯТА са ви страст ,заповядайте при нас -10

На мен това много ми допада  bouquet


schneee, нищо не пречи семенцата като си опадат да ги събираш - само трябва добре да ги изсушиш после - най-лесния начин е да сложиш един-два пласта домакинска хартия на дъното на пластмасова щайгичка (има едни малки такива).

Пък аз днес си купих алба - бяла и сакъзче, пак бяло с розово по краищата и, понеже утре отивам на вилата за 4 - 5 дни (колкото да се ма`не Буш Laughing), после ще ви представя снимков материал на пресадени и готови за цъфтеж мушкатови всякакви. Между другото, днес прочетох, че освен латинките, и мушкатата не обичат много обогатена пръст, защото наддавали предимно на листа newsm78

И, накрая, да ви се оплача - стайното цигане предава Богу дух, хем го пресадих, наторих, абе с две думи всичко, което казахте newsm45 Реших да го занеса на вилата, поне на чист въздух да си иде...

Нелли, понеже виждам, че си спец   bouquet - моля те, кажи ми дали, ако прещипя връхчетата на пълзяшете латинки, ще станат по-кичести?

# 536
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
 Абе егати спеца съм и аз ooooh!
Аз мисля че латинката си пуска достатъчно разклонения и не съм чувала тя да се пречупва ,но ти можеш да си ексериментираш с едно коренче не вярвам да му стане нищо .А колкото до семената открих ,че семената узряват 40-50 дни след прецъфтяването на цветовете.
А това стайно циганче защо не го извадиш да живне малко,за да не го загубиш със сигурност отчупи си едно здраво клонче и го посади във влажна почва ,но не го слагай на слънце ,,,аз така си разсадих много коренчета и използвах докато беше дъждовно времето всички до едно са се хванали.
Колкото до албата и сакъсчетата досега не съм копувала винаги си търся от някого и сега повярвай имам от почти всички цветове .Обичам ги тези цветя.Но не само мушкатото не обича обогатената почва петунийте също ако са в такава почва или ги наторяват те имат по редки цветове.А иначе сакъсчетата се наторяват за да не спират да цъфтят.
Това знам аз вие сте на ход. Peace

# 537
  • БГ
  • Мнения: 354
Аз моите петунии си ги торя с един тор за цъфтящи Floraline и се скъсват да цъфтят,за мушкатата май наистина като се торят избиват повече на листа.

# 538
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Здравейте момичета.
Имам проблем с моя хибискус. Гледам го от години, но от миналата година не иска да цъфти.  newsm78 Иначе листата си растат нормално, няма външни белези, за някаква болест. какво ще ме посъветвате??

# 539
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Окапването на пъпките се дължи най – вероятно на сухата почва или рязката промяна в температура. Ако листата започнат да се накъдрят – въздухът вероятно е прекалено сух. Ето защо листата трябва редовно да се пръскат през пролетта и лятото. Окапващите листа са знак за прекалено сухата почва. Възможно е също така през мястото на растението да минава течение или пък да сте го преполяли. Евентуални вредители са листни въшки и акари. За да се радвате на красиви цветове трябва да се окастря всяка пролет

Общи условия

Активация на акаунт