Цветарки тук сме се събрали, каквото краднали- засяли- 9

  • 37 987
  • 575
  •   1
Отговори
# 540
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Ако горния отговор е за мен- Пъпките ми не окапват, а въобще няма пъпки. Листата са си ОК. Пак подчертавам, че го имам от години и конкретно проблема е - НЕ ЦЪФТИ, Т.Е  ВЪОБЩЕ НЕ СЕ ОБРАЗУВАТ ПЪПКИ.

# 541
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
За Хибискуса
Ами да за теб е а подхранваш ли го? Доколкото знам трябва да го подхранваш през 2-3 седмици.
Резитбата се извършва през пролетта преди приключването на покоя на растението и след това през юли, за да цъфти и през есента. Благодарение на двете резитби, хибискусът цъфти и през есента, а понякога и до зиматаПрез април или май възрастните растения се присаждат в по-големи саксии и се подменя почвата. Тя се състои от 4 части чимова почва, 3 части листовка и по една част разложен оборски тор и пясък. Ако такава почвена смеска не може да се направи, достатъчно е да се купи почва от цветарски магазин и към нея да се прибавят малко оборски тор и пясък.

Последна редакция: сб, 09 юни 2007, 17:20 от Нелли

# 542
  • Мнения: 111
Здравейте, цветарки!
От известно време ви чета и имам един въпрос:
Дифенбахията ми има издънки и се интересувам как да ги отстраня за да ги засея?
С нож ли да ги отрежа или да се опитам да ги отчупя.
Много ще съм ви благодарна ако ми отговорите.

# 543
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Здравейте, отдавна не съм писала и отваряла темата, но се га се отчетох с глас в анкетата. Искам да се похваля с моите цветенца, вървят добре /пу пу да не им е уроки/:

# 544
  • Мнения: 6 461
Здравейте, отдавна не съм писала и отваряла темата, но се га се отчетох с глас в анкетата. Искам да се похваля с моите цветенца, вървят добре /пу пу да не им е уроки/:


Кате ,много са ти хубавички цветенцата Simple Smile

# 545
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Поздравления и от мен Кате smile3501

Здравейте, цветарки!
От известно време ви чета и имам един въпрос:
Дифенбахията ми има издънки и се интересувам как да ги отстраня за да ги засея?
С нож ли да ги отрежа или да се опитам да ги отчупя.
Много ще съм ви благодарна ако ми отговорите.
Тя дифенбакията се хваща и без корени стига да има лисни възели ,иначе издънките си ги откопаваш внимателно да не нараниш основното растение.
Успех!!! newsm10

# 546
  • Мнения: 6 461
Много пъти съм се опитвала да си захвана Дифенбаехия...купувала съм си дори.
Никога не съм успявала да се справя с отглеждането й.

# 547
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Много пъти съм се опитвала да си захвана Дифенбаехия...купувала съм си дори.
Никога не съм успявала да се справя с отглеждането й.


И аз така след третия път се отказах!!!! Не е моето цвете определено!!!

# 548
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Хей момичета много бързо се отказвате ,и аз се мъчих докато я захвана ,а сега ми е толкова лесно имам 3 коренчета,които се съвземат от зимата и от малкия ,който само върви ичупи а аз след него пак садя.Я опитайте пак и като я посадите оставете я на подходящо място и не и обръщайте спецялно внимание ,ще видите че ще се получи. Naughty

# 549
  • Мнения: 6 461
Хей момичета много бързо се отказвате ,и аз се мъчих докато я захвана ,а сега ми е толкова лесно имам 3 коренчета,които се съвземат от зимата и от малкия ,който само върви ичупи а аз след него пак садя.Я опитайте пак и като я посадите оставете я на подходящо място и не и обръщайте спецялно внимание ,ще видите че ще се получи. Naughty
Твоите коренчета на какво място ги държиш?
На слънчево или на сенчесто място в къщи Thinking

# 550
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Вички са отвън под дълбока сянка,нито едно не на слънце много бързо им се развалят листата на слънце .

# 551
  • Мнения: 111
Те издънките са на самото стебло не са в пръстта. На повечето имат и по два отворени листа

# 552
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Те издънките са на самото стебло не са в пръстта. На повечето имат и по два отворени листа
Ами отчупи си едно и го посади.
Ето тази е на една годинка и ей така бодната една жена ни даде много а те взеха че се хванаха.

още се възстановяват от зимата защото нямам място за всички растения.

# 553
  • Мнения: 6 461
Вички са отвън под дълбока сянка,нито едно не на слънце много бързо им се развалят листата на слънце .
Благодаря ти.
Ще взема да пробвам....пък дано този път успея.

# 554
  • Мнения: 111
Благодаря за отговорите. Тя и моята така ми я дадоха.
Значи да чупя смело пък каквото стане

Общи условия

Активация на акаунт