Водното раждане на Данаил. Прекрасно почти;).

  • 8 204
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 254
Честито и от мен! Данаил е щастлив, че си има такава отговорна майка.
Пожелавам само хубави емоции.

# 46
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 375
Не почти. Направо прекрасно раждане. Браво.

# 47
  • Мнения: 4 242
Още веднъж честита рожба! Много прочувствен разказ, благодаря ти Иве!

# 48
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Ива, честито ти синче. Да е здрав и много да ви радва.  bouquet
Разказ ти е много вълнуващ, въпреки че аз не се представям в такава светлина. Накрая пишеш, за шиене. Да разбирам ли че все пак се е получило някакво разкъсване?
Линковете сигурно са много полезни, но не са на български  Sad и почти никой няма да може да се просвети. Дали не се наира нещо и на нашия език?

# 49
  • Мнения: 3 760
Честито, Ива!!!! Да ти е жива и здрав ютакът и много да те радва!!!!
Аз пак не съм доразбрала  Embarassed Въобще не предполагах, че си бременна  Heart Eyes Много ти благодаря за подробния разказ!!! Именно ваната в Св. София ме "нави" за второ дете (ама по-нататък  Wink).
Надявам се все повече мамчета да могат да се похвалят с прекрасно (почти) раждане!

# 50
  • Мнения: 4 242
И аз моля "естествените" ни момичета да дадат насоки къде има бъларско или преведено инфо по въпросите които засегна Ивето (контакт, пози и т.н.) живо ме интерисуват.
Или да посделят опит, моля, моля!  Blush

# 51
  • Мнения: 3 161
Мери, ето тук http://activebirth.multiply.com/ сме започнали да събираме разни статии и материали. Надявам се скоро да има още неща, макар че аз лично сега съм на малко по-различна вълна. Успешно трето ти желая!

# 52
  • Мнения: 4 242
Еми  Hug много благодаря! Ще следя сайта с огромен интерес!

# 53
  • Мнения: 1 586
Много вдъхновяващ разказ, Иве!
Благодаря!    Hug

# 54
  • Мнения: 198
Честито! Да е живо и здраво бебче! lovekiss lovekiss

# 55
# 56
  • Мнения: 2 807
Иве, честито!   bouquet  bouquet  bouquet
Всички твои желания са мои пожелания!  Hug

Разказа ти е страхотен!
Благодаря!

Наистина ще е полезно за мамите, които не са на "ти" с английския да се посочат линкове и/или статии, като тези, посочени от теб, но на български  Peace


# 57
  • Мнения: 7 091
Не е точно за водното раждане, но има много полезни статии, които преведох по повод хипнобъртинг, активно раждане и т.н, ето тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98119.0;all

# 58
  • Мнения: 3 595
Честито бебче и от мен   bouquet Прииска ми се да раждам във вода  Rolling Eyes

# 59
  • София
  • Мнения: 2 249
Благодаря ви, момичета, и за пожеланията, и за поздравите Heart Eyes Hug!

tanini  & NikiFin - ваната може да се ползва като обезболяващо, а самото изгонване да е навън.


Янче, не се обвинявай. Аз пък имам много травматично първо раждане, въпреки че по онова време посещавах американски форум, където хората говореха за немедикаментозно раждане и т.н. Понякога сякаш разни неща трябва да ги изживеем лично...

basilisk Simple Smile, разбира се. При теб сега е момента да започнеш да се наблюдаваш за оптимално предлежание. В сайта на spinningbabies казват, че много по-лесно се коригира проблем през 2-ия триместър (макар че при второ+ раждане се предполага, че всичко е по-лесно). Знаеш ли как е разположено бебето? Интересно ще ми бъде да споделиш заради носенето на първото дете със слинг на хълбок и дали ти се е отразило.

Мими, а бe ваната - за болницата. У дома може и без;).

Мая, казаха, че са изчакали. Григорова го повтори изрично на акушерките. Аз лично иначе не видях спирането на пулсациите.
А бебето беше веднага при мен в смисъл - сложиха ми го за малко на корема, взеха да го  премерят и облекат и ми го върнаха. Аз бях по това време на стола за израждане на плацентата и преглед. Постоя на корема ми докато ме шият, но очевидно му беше студено и им го дадох да го сложат под лампата да се стопли. Стоя там около час и после вече беше само при мен. Дотолкова, че акушерките от детското бяха помислили, че отказвам прегледите от педиатрите Mr. Green.
Нещо за което съжалявам, понеже пропуснах да им кажа на време, е да не отмиват верникса (който естествено овлажнява кожата и е добре да се остави да попие в нея) и да не го къпят с каквото там ползват.. Ето тук има добри насоки: Care of the Newborn: Proposed new guidelines (на сайта има още добри статии по въпроса). Другото, за което ме е яд е, че не знаех как да успея малкия да постои след раждането максимално време гол върху кожата ми без да рискувам да се охлади (стаята не е достатъчно топла + местенето на 2 пъти). А това е важно не просто заради връзката мама- бебе, но за да може бебето да се “колонизира” с бактерии от майката, срещу които има готови антитела, вместо с чужди и което е по-лошо –болничните. ( Microbial Colonization of Newborn Skin and Gut)
spinki, имам 2 шева, да. Не ги и усетих, а и Дани се роди 4100. . Надяваме се да преведем повечето от статиите на български и да ги сложим на сайта, който емем е дала. Ако има желаещи да превеждат, да се обадят Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт