Каква закуска давате?

  • 2 218
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 487
Но ако детенцето ти предпочита все още "гладка" храна, натуралната елда не става...
Аз скоро мисля да въведа елдата.. Значи като за начало по-добре да му взема инстантна каша ?

# 31
  • Мнения: 1 081
Според мен-да! ХИП е подходяща, БЕБИ например е със захар. Да не говорим, че инстантната каша е далеч по-вкусна от натуралната...За това и не настоявам Мартин да я прояде, щото и на мен ми е малко гадничка...

# 32
  • Мнения: 2 614
Обикновената елда (не в инстантната каша) мирише доста неприятно, и на вкус не ми допадна, на детето също, а каши много обича все още.
Иначе елдата е много полезна, богата е на желязо, но не успявам да пробутам повече от 1-2 лъжици от нея!
Успех!  Peace

# 33
  • Мнения: 1 947
Елдата я сварявам/според указанията на опаковката-за 15 минути, после я оставям още 15 под похлупак/, и я пасирам, след което добавям готово плодово пюре. И си изяждам бърканака сама после, защото на Мартин хич не му харесва. Иначе инстантната каша от елда се харесва на повечето деца, за разлика от натуралната, според моите наблюдения. Можеш ако не пасираш храната вече, към готовата каша да добавиш настърган плод, ила сварен и намачкан. Но ако детенцето ти предпочита все още "гладка" храна, натуралната елда не става...
   Благодаря! Аз никога не съм и пасирала - сметнах, че при захранване в седмия месец това е излишно, а и тя добре се справя. Имах предвид, че щом е каша, сигурно не е от зърна. Joy А на мен не ми хареса много на вкус. Аз правя така "каша" от овесени ядки с настърган плод - залято с малко гореща вода - с ябълка става най-сладичко. Пък инстантна не съм виждала тук.

Общи условия

Активация на акаунт