Трудно ака

  • 1 687
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 790
Рали имаше период на нередовно акане когато беше на 2-3 месеца. Кърмехме се и аз хапвах повече овесени ядки и други разхлабващи храни. Правех масаж - не помагаше много. Стигали сме до 9 дни неакане. Педиатърката ни предписа дуфалак.

# 16
  • Мнения: 5 362
Аз забелязах, че капките против колики помагат в случая.
И аз това съм забелязала Peace
И до ден днешен усетя ли,че има проблем й давам Еспумизан или Мезим Форте.
Става и с Дуфалак.

# 17
  • Мнения: 635
Благодаря ви , но не сме акали 3 дни и педито препоръча да пробваме с термометър, но и това не помогна , а аказ че не е хубаво с медикаменти защото понякога от тях се обезводнявали и може да влезем в болницата  и така ме е страх !!!  Cry

# 18
  • Мнения: 318
При изключително кърмените бебета неакането до няколко дни е нещо което не бива да те притеснява,стига бебчето да е спокойно.Докато ние бяхме само на кърма беба акаше на 4дни,правех и масажчета и леко притисках крачетата към коремчето.Сега,когато въведах обедното пюре,започна да си ака всеки ден.Не прибягвай до лекарство,защото това не е решение на проблема,a и бебенцето ти е много малко.Това се препоръчва в краен слyчай.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 289
той и моят бебон от 3 дни не е акал,ама какво да се прави... Weary

# 20
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Когато беше на 4-5 месеца имаше проблеми с ходенето и му давах Дуфалак! Не знам защо, но аз лично не вярвам на приказките, че кърмено бебе е нормално да не ака повече от седмица!

# 21
  • Мнения: 1 910
Благодаря ви , но не сме акали 3 дни и педито препоръча да пробваме с термометър, но и това не помогна , а аказ че не е хубаво с медикаменти защото понякога от тях се обезводнявали и може да влезем в болницата  и така ме е страх !!!  Cry
Така и не каза на кърма ли е бебто ти. Това не е без значение. До седем дни е съвсем, ама съвсем нормално да не ака. Важното е да има мокри памперси. Т.е. да пишка. Пишка ли кокото обикновенно - не се е обезводнила.
Моето бебе беше на смесено - АМ и кърма и пак минаваше за нормално да не ака по една седмица. Не знам твоя педиатър как не ги знае тия неща и ти предлага веднага "термометърчето".   #Silly
Ако даваш АМ - смени го с някое друго. Примерно Нутрилон Омнео/Комфорт.

# 22
  • Мнения: 635
Здравейте, на кърма сме изцяло, но пак не ака , изака се 2 пъти с термометър и пак и е трудно ! Притеснявам се защото се напъва , а нищо и плаче !

# 23
  • София
  • Мнения: 3 610
Мило мамче,не се притеснявай.Нормално е кърмените бебета да не акат до 10дни.Това е така защото кърмата се усвоява почти изцяло и няма какво да се изхвърля Peace.Моя акаше веднъж седмично до около третия месец и постепенно нещата се регулираха.Не тормози детето с термометри и други щуротии,защото така има наистина риск да му направиш лениви червата и тогава ще имате проблем с акането доста дълго Naughty

# 24
  • Мнения: 5 362
Не тормози детето с термометри и други щуротии,защото така има наистина риск да му направиш лениви червата и тогава ще имате проблем с акането доста дълго Naughty
Така е.
Към Дуфалак не се привиква Peace

# 25
  • Мнения: 215
Щом се напъва, значи има какво да изака, но се е запекла. И за това плаче - тормози се. Консултирай се с педиатъра й дали може да й дадеш малко дуфалак. Аз на моето юначе съм му давала на 2 месеца. Резултатът беше, че след 2 часа дедето си се изака и му олекна! Пиши какво става.

# 26
  • Мнения: 957
Мило мамче,не се притеснявай.Нормално е кърмените бебета да не акат до 10дни.Това е така защото кърмата се усвоява почти изцяло и няма какво да се изхвърля Peace.Моя акаше веднъж седмично до около третия месец и постепенно нещата се регулираха.Не тормози детето с термометри и други щуротии,защото така има наистина риск да му направиш лениви червата и тогава ще имате проблем с акането доста дълго Naughty

 Peace Peace Peace Много правилно ти го е написала liani. Има достатъчно информация по темата и в този форум и в интернет. За запек на бебето се говори не, когато не е акало няколко дни, а когато това, което изака след няколко дни има по твърда консистенция от нормалната. Не можеш искаш бебето ти да има твоята перисталника. Просто нещата не могат да се сравняват на този етап. Бебето може да ака няколко пъти на ден или веднъж на няколко дни. И двете са в рамките на нормалното. Важното е да пишка редовно.  Върмущавам се като прочета как масово се врат термометри мушкато и какво ли не Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 635
Благодаяря ви за информацията ! Бебка се изака днес , явно ака на три дни ! Сама се изака ! Док каза да не давам Дуфалак, защщото можела да се обезводни и да влезем в болница ! А като чета как масово се дава !

# 28
  • Мнения: 5 362
Твоето педи направо ме разби с компетентност ooooh!
Първо те съветва с термометър да изакваш,после обезводняване от Дуфалака-направо нямам думи Shocked
Че то по нейната логика ние трябваше отдавна да сме се обезводнили и т.н.Кали пие Дуфалак от месец насам.

# 29
  • Мнения: 215
Аз съм твърдо против термометрите!!! Shocked
От еднократно даване на дуфалак няма да се обезводни!
Може би трябва да обърнеш внимание на менюто си.

Общи условия

Активация на акаунт