Подуване на глезените при бременност

  • 21 392
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 248
И на мен някъде от 5-ия месец започнаха да ми се подуват краката. Ходех непрекъснато с чехли. Ръцете също ми бяха отекли, а пък изследванията ми бяха в норма. След раждането всичко се нормализира. Леко раждане.  Peace

# 16
  • Мнения: 207
Аз пак да вметна: запарка от липа!

Пий много от нея, помага изключително за намаляването на отоците.

Ще пробвам дано да помага, че аз имам същия проблем.Кокалчетата на краката не ми се виждат вече. smile3518

# 17
  • Мнения: 482
стерилна урина - за да се види дали няма някаква по съществена причина за подуването.
Инче се дължи на задържане на течности - повече вода, без газирано, намаляваш солта.
За стелките - аз се канех да си взема - ама така и не си взех  Embarassed - не защото съм чувала нещо, а защото така се чувствах, аз и много килограми качих.

# 18
  • Мнения: 620
Присъединявам се към всичко казано досега. Това е положението. Не всички бременни ги имат и не при всички бременности ги има една и съща жено, но в повечето случаи отоци има. Аз при първата бременост нямах (беше и зима , де), а сега се подух от пети месец.

Падането на свода не е причината за отоци, а едно от следствията от качването на килограмите.
Стелките - не е лек,  но е добра  профилактика и носят невероятно облекчение. Тези на ШОЛ са много добри, все едно се раждаш с тях. Може да си вземеш стелки, а може направо специални челхи (не мисля, че можеш да обуваш нещо различно от чехли). Но удоволствието не е от евтините  Cry
Но си струва, защото падналия при бремеността свод остава цял живот и тепърва ще създава проблеми.

# 19
  • Мнения: 1 672
нормално е подуването на краката.При мен започнаха да се подуват в последните 2 седмици от бременноста



# 20
  • Мнения: 209
Да, нормално е. И на мен последните месеци ми се подуваха, а изследванията си ми бяха като на космонавт.
Гледах да си ги вдигам, по-често (хи-хи как звучи само Mr. Green), но всичко се оправи чак след като родих. И то веднага - буквално часове след това.

Общи условия

Активация на акаунт