Златно слънчице се смее, СЕПТЕМВРИЙЧЕ нас ни грее!

  • 20 234
  • 297
  •   1
Отговори
# 270
Здравейте момичета!
Малко късно се включвам в темичката,но сега открих този сайт!Да се представя:казвам се Надя,на 30 години съм!По принцип съм от Русе,но от 2 години живея в Канада.Чакам първото си бебче на 16 септември,но за съжаление все още не знам какъв му е пола.Надявам се съвсем скоро да науча-следващия преглед ми е на 8 юни и тогава вече ще тормозя доки да казва какво е!!! Grinning Mr. GreenЩе помоля,ако може и мен да ме включите във списъчето най отпред BlushПредварително благодаря!
Аз все още работя и нямам много време да влизам тук,но се надявам скоро да имам мнооого свободно време!
Целувки на всички и до скоро! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 271
  • Мнения: 9
Лилитче, как бе мацко успяваш да ги пиеш тез лекарства през 3-4 часа?!?  Shocked По колко пъти дневно пиеш Магнерот и Ферофолгама?
Аз пия 3 пъти Магнерот и 2 пъти желязо, ама преди това още като си отворя очите гълтам на гладно 1 Нексиум( за рефлукса на стомаха ), после като изляза от банята след около 30-40 минути и 1 Метизол( за TSH-то ), та закуската си я правя чак като отида на работа към 9-10 часа( зависи дали са ме хванали за работа още от вратата  #2gunfire ). Тогава почвам да пия и Магнерота че после и желязото. Досега желязо съм си купувала на листчета, дадоха ми да прочета листовката и доколкото помня в нея пишеше само, че при прием на желязо и магнезий заедно едното пречи на усвояването на другото. Нищо повече, добре че аптекарката ми каза да ги пия поне с 1 час разлика. Аз обаче започнах вечер да получавам сърцебиене, обадих се на докторката от ЖК и тя каза да ги пия с 2 часа разлика. Но досега никой не ми е споменавал, че и млякото пречи на усвояването newsm78  newsm78  newsm78.

Както и да е, следващата седмица ще си правя изследвания и дано са добри все пак  Praynig

Добре дошла при нас nadence77   bouquet, желая ти лека бременност и се надявам да ти е весело с нас  Wink

# 272
  • Мнения: 194
здравейте,мамчета Simple Smile Добре дошла и от мен на НАДЕНЦЕТО леко и усмихнато бременеене с нас  Hug! Ани,миличка днес не съм чистила,само на мама малко помогнах въпреки,че тя не искаше,но..го давах по-спокойно Simple Smile благодаря,че мислите за мен,мн сте ми милички   bouquet утре ще видим какво ще каже доктора,надявам се вс да е наред,днес само на моменти бяха по начесто контракциите,ако е това,сега се чувствам добре!!!Много целувки на всички,до по-късно!  Hug  Hug  Hug  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 273
  • Мнения: 5 539
Аз пия 2 Магнерот, 2 Феро-Фолгама и 2 за кръвно, но те са съвместими с всичко, тъй че не ги броя.
Сутрин на гладно към 7,30 Магнерот
Към 9 закусвам мюсли с мляко и кафе с мляко
След обяда към 13 Феро-Фолгама
Следобед към 17 пак Магнерот.
После на вечеря сирене и др. мелчени продукти.
И преди лягане към 12 пак Фолгама Grinning

Ама твойто е по-сложно, ти приемаш и други лекарства ooooh!
Направо се чувствам като подвижна аптека вече, толкова хапчета не съм пила никога досега.
А иначе досега през бременността пих и Дуфастон, и Но-Шпа, и фолиева к-на, и Неоксид витамини #Crazy
Но поне не ходя на работа и по цял ден съм си вкъщи, така че нямам друга работа освен да се пазя и да пия хапове Mr. Green

# 274
  • Мнения: 9
heureuse, благодаря за милите думи Hug
Разбира се, че няма да се откажа току-така без бой дето се казва. Все пак за мойто първо и така дълго мечтано дете става дума. Ще се опитам да му дам всичко от което има нужда. И аз съм чела някъде това, че кърмените деца имат по-висок коефициент на интелигентност, а и че кърменето е полезно за микрофлората на стомаха и червата и за имунната система на бебето. Така че ще дерзая. И ще стискам палци усилията ни да имат добър резултат Wink

Лилитче, вярно че съм сложен случай  Sad Пък да знаеш как мразя да пия лекарства...
Да не ти разправям на работа като ми се заредят хората с фактурите и други документи за въвеждане как си пропускам часа за пиене на хапчето и после съответно трябва и другото по-късно да пия.... Sad А понякога съм толкова уморена вечер, че пропускам дозата която трябва да пия към 11-12 часа  Embarassed Дано да не е проблем...

# 275
  • Бургас
  • Мнения: 145
Привет и от мен,
цял ден се загубих, ама ходихме да си търсим хладилник и като се прибрах пак течение на превръзката и легнах. Направо се изнервих вече с това, почнах и да се притеснявам. Тази нощ май няма да мога да мигна. Надявам се че няма нищо опасно, ама все пак ще лежа.
Mackomacko, времето тук е много горещо. По прогнозата гледах,че в сряда и четвъртък дават дъжд за сега, ама предния път ни пропуна дъжда, та може и сега да няма.
Ами това е от мен,
Приятна вечер и лека нощ!

# 276
  • Мнения: 194
лека нощ,милички!!!и сладки сънища на вас и бебоците!!!дано всички,които имат проблеми скоро се оправят  Praynig !до утре  Hug

# 277
  • Мнения: 518
Добро утро от единия караконджул Laughing
Вече станах и закусих - на всички весел и усмихнат ден от мен  bouquet Simple Smile
Наде, добре дошла  bouquet Как е в Канада?От колко време си там и с какво с занимаваш Simple Smile

# 278
  • Мнения: 502
добрютрооооо  Hug

lexy, не си прави експерименти  Naughty и аз лежа вече пети ден обаче не си и помислям да мръдна от леглото
бебка е най-важна и съм отложила всички задачи за по-добри времена
направо ми се схвана гъза от лежане  Blush  обаче няма как  Naughty

сега като прехвърлям набързо темата май всички сме с графици за пиенето на желязо и магнезий  Mr. Green мислех, че само аз живея по разписание  Mr. Green


поздрави на всички мамчета и добре дошли на новодошлите   bouquet

# 279
  • Мнения: 228
Привет майчета:)
Благодаря за коментарите по списъка,съгласна съм с всички тях,но аз действително като го готвех се стараех да не изпусна,нещо дето може да ми е нужно,та съм го направила нарочно максимално изчерпателен.А иначе няма да купувам всичко.За храната я имах предвид за след раждането-но не зная искам за всичко да съм се сетила-та като му връча списъчето на милото да знае отметнатите неща носи-другото не:)и така.май държа всичко да си е под мой контрол.А защо ли?Ми вчера му викам :Мило донеси ми половин капачкаот витамините(Хип натал)и му казвам къде е капачката(мерителната лъжица)и иде нашия след малко от кухнята и гордо ми носи #Crazy капачката на витамините и тооо
наполовина пълно-даже му се видяло много:) hahaha умрях да се хиля.Така,че по-добро обстойно записано и да се подсетя,отколкото изобщо да не се сетя,че съм си куку-не за друго.Ваничката ще ми я дадат от едно  бебче на една колежка,та няма да купувам,за нощниците какво ще кажете за тези с дупки за кърмене-мен лично ме кефят но не зная доколко са удобни:)иначе си знам за копчетата,даже си мислех за нощници с тънки презрамки и да смъквам презрамката.За другите неща разчитам на помощ от близки-кой каквото е имал и не му е нужно и така...
та това е максимално широк списък-за всеки случай- а аз ще си отмятам-това купила,това да се купи,това не,това ще ми даде еди кой си и така.
За желязото-моето е 109 и си взех малтофер фол-по лекарско предписание и то отдавна стоящо в дневния ред,ама аз си се ослушвах-мразя го пусти малтофер.та два месеца съзнателно попропусках,доки каза че за бременни референтните стойности нямат общо с нормалните референтни стойности и се следи да е около 110,но аз да го пия оттук нататък-иначе нормално се приема за 115-някои лаборатории нарочно пишат 120-за застраховане.
Килцата и аз почнах да наддавам яко-8 отгоре са та вървят към 9-как ще им спра нарастването тези два месеца бедна ми е фантазията.Макар,че и един колега от нашето кафе се е изразил за мен "пълничкото момиче"и една колежка му сервирала че съм в 7 месец и той #Crazy То не,че не съм си закръглена по принцип,ама да не виждаш очевадното #Crazy
голям смях #Crazy.После същия ме вижда и се прави на ударен-Ти 8 месец ли си,мисля си до в4ера бях пълничка,днес как станах в 8 месец hahaha
Ей как не ми се работи днессс,ама няма как,ще трябва да  избутаме и днес.  bouquet на всички и лек ден!

# 280
  • Мнения: 1 896
Добро утро, мацки!
Много сте ранобудни.
Аз се излюпих първа от челядта тая сутрин и тъкмо взех да меря брашно, та да замеся едни мекици (че ми се яде тестено) и мъжът ми стана и ми заяви, че отива на работа.  Sad
То било работен ден днес. Добре, че ми го каза преди да съм забъркала тестото, че щеше да ми стане ептен тъпо.
bravy,
Тези нощници с дупките за кърмене не съм ги пробвала, ама изглеждат супер удобни. Една мама от кърмаческия си беше купила такава на кравички - много тематично.  Laughing
Иначе за който спи по тениска няма проблем, вдигаш и си кърмиш, удобно е. Но разбира се номерът със свалянето на презрамката е доста ефектен, и мен ме кефи също.  Wink И без това повечето дрехи, които се предлагат за кърмачки, са едни такива тъпи и скучни - не виждам що да не вкара човек малко по-игрив момент в цялата работа.  Sunglasses

# 281
  • Мнения: 141
Добро утро, желая лек ден на всички работещи и приятна почивка на тези , които не са на работа   bouquet Sunglasses
Добре дошла на Надето ! smile3525
Абе испанките каде сте ? Никакви ви няма Кларич , Гоя пишете моля
Павлинко пазисе с теб сме  Hug

# 282
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
айдааааа и другия караконджол да се отчете smile3534 smile3534 smile3534

Днеска да не повярваш съм станала в 8,30...лежах до  9.30 и гледах за животните с любов.Там имаше едно Ьоркширско териерче ама толкова сладко с туй кукуриго на главата newsm06

Аз страшно много обичам кучета ,особенно най вече си падам по тези териерчета и Кокерите...

Ама скоро няма да ни огрее да имаме животинка smile3506.Нали ще си имаме малка буболечка вкъщи. newsm30

Вчера с моя мил мъж ходихме да берем една череша -хрущялка сладка направо супер.Аз на нея череша и викам ПръЩялка  newsm08 щото си е баш пръщялка.
Естествено тя е с мезета вътре-та ако ме видите какво ядене и дръпвам не е истина-цепя черешата вадя мезето ,махам костилакта и хапвам.Процедурата е доста дълга newsm62 newsm62 newsm62 .....Но щом е за каузата....се навивам newsm62

Момичета вие пиете ли фолиева киселина.Аз имам още 35 хапчета и ще си ги доизпия да не остане Зян....Според мен може и това да подържа добър хемоглобин.Защотот предната бреемност си пиех до последно Фолацид и пак бях с идеален хемоглобин.И сег ами е в добри граници....та затова ви питам дали пиете smile3521

Айде лек ден на всички...и темата ни свърши май...

Ще с еопитам да пусна нова newsm08 Дано успея newsm08

# 283
  • Мнения: 295
Добро утро на всички...аз съм най-големия караконжул май #Crazy,щото по закон си ставам в 6...а съм на работа чак в 9.30....Днес щях да съм командировка в София..ама това пусто пикане през 3 минути...нямаше да издържа 3 часа в автобуса и не отидох...И пак ще съм закотвена на стола цял ден Close

Ани-бани
,аз пия вече втора опаковка фолиева,лекарката ми каза да си я пия до края на бременността,а друг гинеколог ми каза,че ако съм я пила до края на 4тия месец,няма нужда повече да се пие,но не мисля че е вредно да си я смучем до края.

То мнения всякакви...Тия лекари един с един не казва едно и също smile3516 smile3516

Лек ден на всички желая. Grinning

# 284
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Така е Ками-всеки със собствено мнение

По принцип Фолиевата е хубаво да се пие още преи да забременеееш за да се натрупа в организма.И да стигне за изграждането на ембриона -в начален стадии.За това се пие по принцип до 4-тия.Щото тогава завършва органогенезата

Но а зи предната брееменост си я пих до края и сег аще си изпия тази опаковка и няма да си купувам друга.Имам още за един месец.така че не мисля да я спиурам...

Момичета Искам помощ за пускането на темата-аз ли съм хамава ама  нали Инчето каза с копи и пейст ще стане работата.Да ама картинките не излизат.И ся седя и се чудя как да я пусна.......Чакам помагащата Ина Mr. Green Mr. GreenИли някой друг Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт