БезпУатно?

  • 4 026
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 386
Хляб? Rolling Eyes
Веки може да каже хляб, защото 'л' е преди 'я'...
Карай ги да казват 'лула'. Ако са  с говорен дефект се чува много интересно 'уууаа'  hahaha bowuu

# 46
  • Мнения: 3 405
Лула, Ела, Лалала   Joy

# 47
  • Мнения: 68
Аз съм от Перник. Но се мъча и май успявам да не ми личи  Laughing.
Правилно произнясям всички букви, освен "р"-то. То си ми е френско, но не дразни, намират го за сладко! Mr. Green

# 48
  • Smallville
  • Мнения: 994
Хляб? Rolling Eyes
Веки може да каже хляб, защото 'л' е преди 'я'...
Карай ги да казват 'лула'. Ако са  с говорен дефект се чува много интересно 'уууаа'  hahaha bowuu
Мерси за идеята, аз повечето дето съм ги чувала така да говорят,могат и нормално,просто в някои моменти се презвемат до припадък и затова се получава,пардон поУучава така Crazy

# 49
  • София
  • Мнения: 18 679
Като цяло си го казвам правилно. Напоследък обаче се усещам, че покрай неправилно говорещ колега, започнах и аз да уъкам Sick Не знам защо, но много лесно "прихващам" говорни дефекти и дори направилно писане Shocked Нещо не съм добре явно...Наскоро се скъсах от смях с една продавачка, която ми написа в договор за поръчка на дамаска "цвят бурдово" hahaha и от толкова бъзикане с момичето, вчера в някаква тема и аз писах нещо за дамаската си и бях написала "бурдо" #Crazy

# 50
  • Мнения: 2 386
Не знам защо, но много лесно "прихващам" говорни дефекти
Абсурд..  Wink
Или прихващаш нечия превземка (евентуално - диалект), или имитираш човек с говорен дефект...
Прихващане на дефект няма.

danibaby, това беше уточнение, не идея за тормоз. Защото да караш някой, който не може да произнесе нещо да се мъчи е точно тормоз..

Хора, представете си, че децата ви не могат да произнасят  'л'....Няма да ги имитирате/бъзикате , нали?

# 51
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Уамьо, признавам си, понякога ми е трудно да изговоря правилно уъ-то, ама се старая.

Пантауон, но и панталони.

# 52
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не знам защо, но много лесно "прихващам" говорни дефекти
Абсурд..  Wink
Или прихващаш нечия превземка (евентуално-диалект), или имитираш човек с говорен дефект...
Прихващане на дефект няма.
Напротив. Има хора като Белинда и мен, които несъзнателно, но много упорито и ефикасно имитират говорни дефекти, диалект и прочее особености на речта. Такива хора обикновено лесно учат чужди езици, което се явява бонус.
Но иначе не винаги е добро, защото имитираният човек може да приеме това за подигравка, а то не е нарочно и често е абсолютно несъзнателно.
Още: повечето хора се опитват несъзнателно да имитират поведение/говор/жестове на окръжаващите ги в непосредствена близост, защото такова огледално поведение несъзнателно ни кара да приемем 'отразяващия' ни човек по-лесно и като по-близък.

# 53
  • Мнения: 2 386
Навлизаме в тема, свързана с професионалната ми ориентация..
Мога толкова много да пиша, но по - добре да замълча.
И да Уъкам  Wink

# 54
  • Мнения: 84
Мъжът ми, който е сърбин, след първата си година в България каза: "Абе вие к'во, да не би цялата държава да имате говорен дефект?!" Именно по повод на това прословуто "уъ"... Като малка не можех да казвам "л" и много ме мъчиха докато се научих. Сега мога, но като внимавам. Иначе пак си уъкам... грозна работа!

# 55
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Навлизаме в тема, свързана с професионалната ми ориентация..
Мога толкова много да пиша, но по - добре да замълча.
И да Уъкам  Wink
Но съм права Simple Smile

# 56
  • Мнения: 3 818
Да ме прощавате, но типичното пернишко"Л" не е точно "Уъ" Naughty
Просто се изговаря твърдо. Пробвайте с "пиле" - при твърдото "л" само върха на езика докосва небцето. Я кажете сега "пиле" с меко "л". За разбралите - smile3501
Съжалявам, че не мога да дам пример в ефир Mr. Green, за да видите разликата.
"Уъ"- то според мен си е говорен дефект. Я вижте Иван Звездев как Уъ-ка, пък не е нашенче момчето.
Да знам, че познавате много перничани и всички говорят така( според вас), но просто не усещате разликата.  Peace
Аз лично изговарям "Л" правилно, но мога и иначе Simple Smile

Така е:)
Разпространеното уъ- е билабиално, защото използваш устните, за да го кажеш.
Другото си е просто пернишко, няма аналог Laughing
Аз не уъ-кам, казвам си го правилно. При родител-логопед не съм имала шансове hahaha
Дразни ме неможенето да казват Л у водещи, журналисти и певци. Могат да се постараят все пак. У редовите хора не ми пречи особено  Wink

# 57
  • Sf
  • Мнения: 808
Дразни ме. И рекламата и тези, които казват л-то като уъ

Като ученичка всички изговаряхме правилно л и по едно време стана модерно да се уъка  Shocked И от тогава това уъ навлезе като нормално л

Дори и като имах ученици преди и се чудех на една дали ми казва what или иска да каже lot -  това като единични думи, а не в контекст, за да хвана кое точно казва Simple Smile

Обаче като има дума, в която след л следва и или е - пили и яли пиле - изговарят мекото л без проблем. Твърдото л ги мъчи  newsm78

Отидоха си песничките с "Ла-ла-ла"...

# 58
  • Мнения: 2 386
Не си, но е за добро да оставя нещата така.

Само да питам - как имитирате неумението да се произнесе 'р' - поЛъчвате ли си пЛасно мляко в сладкаЛницата?
Или заеквате, когато край вас има човек с такъв проблем продължително време?
Не ми се спори за двойния стандарт и при имитирането..Има си причина, Маслоу я е разгледал добре.

Ех, Игуанке...добре, че се изнасям от тая държава...да не грозя с говорния си дефект..

Обаче като има дума, в която след л следва и или е - пили и яли пиле - изговарят мекото л без проблем. Твърдото л ги мъчи  newsm78

Както ю и яWink

Това изчерпва темата. Защо ли?

# 59
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825

Не си, но е за добро да оставя нещата така.

Интересно... чуждите експерти по език на тялото (примерно) казват различно от теб. Поясни се Simple Smile бездруго щом се е изчерпала темата - това да разнищим.

Общи условия

Активация на акаунт