БезпУатно?

  • 4 029
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 677
Нямам говорни дефекти и  съм специалист по език на тялото, споделете сега!

# 61
  • Мнения: 2 386
Мис Бу, поясних се 3 реда след това.

Експерите по 'език и тяло' да се включат, аз съм по 'душите и психиките'..

А Сопрано е готов да поеме тази отговорност, като гледам   Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 3 421
.... Защото да караш някой, който не може да произнесе нещо да се мъчи е точно тормоз..

Хора, представете си, че децата ви не могат да произнасят  'л'....Няма да ги имитирате/бъзикате , нали?

Ами аз "тормозя" мъжът ми...какво значи не може да произнесе - с достатъчно упоритост и повтаряне се оказа, че може.

Представям си децата ми да не могат да кажат някой звук(щерката не казваше хубаво"р", а сега и малкият) - ами не ги бъзикам, а ги пращам на логопед. Като говорих с логопедката, ако чуе някой от другите звуци, че  не е изчистен да работи и за него. Така и не мога да разбера как родителите оставят децата си с говорни дефекти("р", съскащи, уъ и т.н.) при условие, че това са сравнително лесно коригируеми неща.

# 63
  • Мнения: 3 091
спомням си като дете как баща ми, под формата на игри и закачки първо ме научи да казвам р, после л и така...
дано не пропусна и аз да се позанимая с дребната ламя, когато започне да ломоти.

# 64
  • София
  • Мнения: 5 828
По принцип го казвам правилно, но и аз прихващам лесно, когато някой около мен говори неправилно.

Навлизаме в тема, свързана с професионалната ми ориентация..
Мога толкова много да пиша, но по - добре да замълча.

Моля, напиши повече, не изчерпвай толкова бързо темата, интересно ми е  Praynig

# 65
  • Мнения: 8 999
Преди много, мноооого години, когато бях млада и красива, беше абсурдно да влезеш във ВИТИЗ /сега НАТФИЗ/, или да станеш говорител в радио/телевизия, или да озвучаваш филм, без да преминеш през нарочен изпит за правоговор. Всички витизчии, първо ходеха на уроци при логопед, а чак после започваха подготовката си по сценично изкуство. Често се случваше някой пре-талантлив младок да бъде скъсан точно на изпита по правоговор - тичаше право при логопеда и цяла година каканижеше скоропоговорки с тапичка между зъбите. Сега е модерно да фъфлиш, да не говориш правилно, да не пишеш правилно - да живей неграмотността!

# 66
  • Мнения: 2 386
Сега е модерно да фъфлиш, да не говориш правилно, да не пишеш правилно - да живей неграмотността!

Имам роднина с обратна захапка и произтичащите от това говорни затруднения, който специализира биохимия в Оксфорд. Ще му дам да прочете това, а и цялата тема. Странни умозаключения.
 Stop Довиждане.

# 67
  • Мнения: 3 818
evanescent, мисля тук всички говорят за онези здрави-прави-млади хора, за които не е проблем да се научат да говорят правилно, но просто не искат. За случаите, в които не могат, едва ли някой има претенции. Peace

# 68
  • Мнения: 2 386
Може би си права.
Хормоните са виновни, затова се оттеглям.
Поради същата причина не задълбах в темата.
След няколко дни ще се отбия, ако ме искате  Laughing

# 69
  • Мнения: 7 112
дано не пропусна и аз да се позанимая с дребната ламя, когато започне да ломоти.
Учи я докато можеш, че иначе докато се усетиш Малката Ламя те обучила.  Grinning

# 70
  • Мнения: 1 701
Мен "уъ-то" не ме дразни.
По гадно ми е хора, които нямат проблем с р-то да се лигавят и да се правят, че не могат да ко казват! Имам такава приятелка и от превземане лиги ще и потекат!


Иначе много яко звучи "полулалугер от Хонолулу" Wink

# 71
  • Мнения: 2 309
Л-ъкам...иначе понякога нИе-кам

# 72
  • USA
  • Мнения: 559
У-кам рядко. По принцип не ме дразни и като другите го правят. Обаче, не мога да разбера как човек, който не може да каже правилно нито "слънчево", нито "облачно" са го сложили да чете времето по националната телевизия.  Thinking

# 73
  • Мнения: 184
твърдо л не ме дразни, уъ-то ме дразни и то много... гарелов говори на уъ. като беше във вот на доверие и като казваше едиколко си уева и направо Twisted Evil

а нормално и правилно л се говори май само извън софийска област Confused

# 74
  • Мнения: 6 993
та въпросът ми е: Уъкате ли или казвате правилно "л"?
и още един въпрос - прИмоция: дразни ли ви Уъкането или не?
Правилно го казвам. Дразни ме уъкането. И твърдото л (то май степенпреди уъкането се пада) също ме дразни. Настръхвам. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт