ТОЙ МАЙ Я БИЕ....

  • 5 360
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 524
Когато бях малка имахме такива съседи, но тогава бяха други времена и някакси хората живееха по-задружно, та при един такъв побой посред нощ се събраха пет -шест мъже от входа и отидоха при семейството, направо си го заплашиха с як бой и отвеждане при властите - помогна много, тоя повече не биеше жена си - или поне не и оставяше синини, а и тя не се оплака на никой, че пак е почнал да я бие. Майка ми беснееше и от факта, че аз и сестра ми ставахме неволни свидетели на това и аз съм плакала - е била съм вече на 8 години. Споменът е много ярък.
Защо не поговориш с другите съседи?

# 76
  • Мнения: 1 172
Бих извикала полиция. Ако обаче пред полицаите се направят, че всичко им е наред, не бих се занимавала повече с тях. Да се трепят, щом така им харесва.

# 77
  • Мнения: 4 447
Бих извикала полиция. Ако обаче пред полицаите се направят, че всичко им е наред, не бих се занимавала повече с тях. Да се трепят, щом така им харесва.

Да, ама са над главите ни докато спим и е като филм на ужасите. Някойя вечер ще искарат акъла на детето Tired

# 78
  • Мнения: 1 172
Бих извикала полиция. Ако обаче пред полицаите се направят, че всичко им е наред, не бих се занимавала повече с тях. Да се трепят, щом така им харесва.

Да, ама са над главите ни докато спим и е като филм на ужасите. Някойя вечер ще искарат акъла на детето Tired

При това положение, викай си редовно полиция. Ще си им пишат актове, ще плащат глоби. И това няма нищо общо с насилието. Ти се обаждай за шума, който вдигат. При наличието на достатъчно констатирани нарушения на реда (вкл. шум след 22.00), всички вие, съседите, можете да изискате те да се изнесат от блока, независимо дали са собственици или наематели.  Тук трябва някой, който познава законите, да уточни как става, аз знам само че има такава възможност и решението дали да се задейства зависи от съседите.

# 79
  • Мнения: 765
 Бих се намесила . Бих извикала полиция . Бих говорила с нея . Бих говорила с другите съседи - колкото повече хора се оплачат от този "човек" толкова по-добре , а и самият той ще се постресне - домоуправител нямате ли си ? Нека няколко мъже се качат при тоя , когато пак се развилнее . Това че детето не е там не означава , че някой ден няма да стане свидетел или жертва , всъщност то вече е жертва.
 Не знам дали ще има ефект , но бих се чуствала длъжна да опитам . Да се правя , че не чувам и да се сгушвам вкъщи , когато бият и обиждат някой над главата ми - това би ме отвратило от мен самата .
 Не ги оставяй така - ако се повтори - действай .

# 80
  • Мнения: 4 447
Бих извикала полиция. Ако обаче пред полицаите се направят, че всичко им е наред, не бих се занимавала повече с тях. Да се трепят, щом така им харесва.

Да, ама са над главите ни докато спим и е като филм на ужасите. Някойя вечер ще искарат акъла на детето Tired

При това положение, викай си редовно полиция. Ще си им пишат актове, ще плащат глоби. И това няма нищо общо с насилието. Ти се обаждай за шума, който вдигат. При наличието на достатъчно констатирани нарушения на реда (вкл. шум след 22.00), всички вие, съседите, можете да изискате те да се изнесат от блока, независимо дали са собственици или наематели.  Тук трябва някой, който познава законите, да уточни как става, аз знам само че има такава възможност и решението дали да се задейства зависи от съседите.

За пръв път чувам,че мже да се състави акт за шум и да има глоба.  Rolling Eyes

Мога да го приложа на съседите отдолу,които посред седмицата правят купони до 5 сутринта. Ама и аз съм случила на съседи,а? Party

Да, ще е хубаво да се намеси някой който да каже за законите.

.....
 Не ги оставяй така - ако се повтори - действай .

Така съм решила. Снощи само се услушвах и бях вготовност да набера 166!

# 81
  • Мнения: 1 761
Много неприятна изтория....

Малко встрани искам да споделя-преди няколко години излизах няколко пъти с един много хубав мъж,интелигентен ( редактор на международни новини в известна медия),елегантен,мъж-мечта.Когато нещата стигнаха до по-интимни моменти,той ми каза да го зашлевя CrazyАз- Crazy,той- BlushПитам го"абе момко,що да те бия ,какво си направил?Той-ами нищо,ама като ме удариш ще ми е по-хубаво Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy

Сигурно съм стояла с отворена от изненада уста поне половин час...Събрах си партакешите и повече не съм го виждала.Ама само се радвам,че не беше обратното-да иска той да ме натупа.
Имам един съученик, който беше попаднал на такава жена и той- понеже е много кротък,беше си изкарал акъла какво става.Много беше влюбен,ама повече беше разумен и се разделиха.
Та хора всякакви.Аз бих помогнала на някой, когото виждам,че иска да се спаси.На другите няма как да помогнеш,ако те сами искат да са жертви.

Границата е много тънка,но последствията и в двата случая са кофти.

# 82
  • Мнения: 1 172

За пръв път чувам,че мже да се състави акт за шум и да има глоба.  Rolling Eyes



Има глоби. Мисля, че 50 лв е минималната за такова нарушение, и май се глобяват при повторно идване на полицаи. При първото май минават само с предупреждение и документиране на оплакването. Едните ми съседи го отнесоха - 2 пъти съм викала полиция заради тях, и оттогава няма среднощни купони.

# 83
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Анче - мамче, при следващата такав сцена, изобщо не се колебай - звъни на полицаите. Те ще дойдат и ще го поставят на място този "мъж". Вече има закон за защита от домашното насилие!
подкрепям,дано скоро го сложат на мястото му този ,,изверг,,  #2gunfire

# 84
  • Мнения: 636
Обади се в полицията!!!
Близка ли си със съседката? Ако си, поговори с нея и я насочи към някоя от организациите, насърчи я да търси помощ!
Така бих постъпила аз.

Ами по-скоро не съм. Веднъж или два пъти сме си говорили, почерпих я с бонбони, когато се роди малкия. И кога да сеобадя вполицията? Сега или на следващото изпълнение? Tired
Веднага щом ги чуеш звънкай на ченгетата за да го хванат на местопресъплението. Имаш право дори и да не ти пука. Най-малкото ви смущават съня.

# 85
  • Мнения: 4 380
Много неприятна изтория....

Малко встрани искам да споделя-преди няколко години излизах няколко пъти с един много хубав мъж,интелигентен ( редактор на международни новини в известна медия),елегантен,мъж-мечта.Когато нещата стигнаха до по-интимни моменти,той ми каза да го зашлевя CrazyАз- Crazy,той- BlushПитам го"абе момко,що да те бия ,какво си направил?Той-ами нищо,ама като ме удариш ще ми е по-хубаво Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy

Сигурно съм стояла с отворена от изненада уста поне половин час...Събрах си партакешите и повече не съм го виждала.Ама само се радвам,че не беше обратното-да иска той да ме натупа.
Имам един съученик, който беше попаднал на такава жена и той- понеже е много кротък,беше си изкарал акъла какво става.Много беше влюбен,ама повече беше разумен и се разделиха.
Та хора всякакви.Аз бих помогнала на някой, когото виждам,че иска да се спаси.На другите няма как да помогнеш,ако те сами искат да са жертви.

Границата е много тънка,но последствията и в двата случая са кофти.

Садо-мазохистични наклонности по време на секс нямат нищо общо с битово насилие. Второто е криминално престъпление.

# 86
  • Мнения: 22 929
Бих извикала полиция. Ако обаче пред полицаите се направят, че всичко им е наред, не бих се занимавала повече с тях. Да се трепят, щом така им харесва.

Да, ама са над главите ни докато спим и е като филм на ужасите. Някойя вечер ще искарат акъла на детето Tired

При това положение, викай си редовно полиция. Ще си им пишат актове, ще плащат глоби. И това няма нищо общо с насилието. Ти се обаждай за шума, който вдигат. При наличието на достатъчно констатирани нарушения на реда (вкл. шум след 22.00), всички вие, съседите, можете да изискате те да се изнесат от блока, независимо дали са собственици или наематели.  Тук трябва някой, който познава законите, да уточни как става, аз знам само че има такава възможност и решението дали да се задейства зависи от съседите.
Най-накрая ще започне да й запушва устат,за да не вика и пак ще я бие.Не смятам,че такъв човек ще се стресне от полицияте.Важното е тя да се стресне от този изверг,защото е психично болен и да си обира партакешите навреме.

# 87
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Много неприятна ситуация.
Котаго бях в 6-7-ми клас над нас се разиграваха еженощно подобни сцени между младо съседско семейство.
След един такъв грандиозен скандал с побой жената започна да вика за помощ от прозореца.
Спомням си, че баща ми се качи и се сби с побойника.
А това да го направи баща ми, който и на мравката път прави, означава, че наистина е бил изваден от равновесие.
После го отчете като своя грешка, но нямаше друг начин да се спаси женицата.
След това не знам какво се случи с това семейство.
Май емигрираха в Израел, евреи бяха.

Та мисълта ми беше, щом пак чуеш - звъниш в полицията, и описваш ситуацията. Ако те е страх от съседа, че му се бъркаш в семейните истории, подай сигнал за системно нарушаване на обществения ред. Важното е обаче да сигнализираш. От там полицията си знае работата.

# 88
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Накрая го отнася този, който се е намесил   newsm78.
Това е на 100% вярно  Peace, изпитала съм го. Изпотрошиха ми колата защото се опитах да помогна. Полицаите не направиха абсолютно нищо. Малтретираната жена лично трябва да си предприеме мерки и да потърси промяна, иначе е безсмислено друг да се намесва ако тя самата не иска промяната.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 775
След един такъв грандиозен скандал с побой жената започна да вика за помощ от прозореца.
Спомням си, че баща ми се качи и се сби с побойника.
А това да го направи баща ми, който и на мравката път прави, означава, че наистина е бил изваден от равновесие.
После го отчете като своя грешка
Не мисля, че е сбъркал, щом жената е викала за помощ. Реагирал е както му е подсказвало сърцето- МЪЖКИ.

Общи условия

Активация на акаунт