ТОЙ МАЙ Я БИЕ....

  • 5 368
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 053
Говори с жената. Ако тя е на мнение, че трябва да търпи, никой не може да й помогне.
А може както казва Шанел да стане по-лошо - да си го изкара на нея.

 Peace

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Кажете ми с какво помага полицията тогава?!

Полицията не може да помогне на някой, който не е поискал помощ.
Логично е.

Ако жената подаде оплакване е друго. Жените обикновено си мълчат, защото ги е страх "да не стане по-лошо".
Така са научени за жалост.

# 17
  • Мнения: 9 865
Аз искам да попитам тези, които съветват да се говори с жената дали сами са го правили, особено ако не са си близки с въпросната жена? Да започнеш такъв разговор е толкова тежко и трудно. Как да питаш една жена "Мъжа ти бие ли те?" или "А бе какво става у вас?" Не е лесно да се говори на такива теми.
Реза, съгласна съм с теб, така са научени, но не само. Аз като жертва на родителско дом. насилие искам да кажа, че понякога нямаш никакъв изход, нямаш къде да отидеш, буквално си зависим от насилника си... не само като дете, но и като съпруг/а. Не познавам закона, но май у нас няма активна защита за тези, които претърпяват подобно насилие. А на тях последното, което им идва на ум е да потърсят Анимус или други фондации... и често дори са изкривени до степен да си мислят, че животът им е нормален. Тъжно!

# 18
  • Мнения: 1 544
Говори с жената. Ако тя е на мнение, че трябва да търпи, никой не може да й помогне.
А може както казва Шанел да стане по-лошо - да си го изкара на нея.
Peace

# 19
  • Мнения: 4 447
Говори с жената. Ако тя е на мнение, че трябва да търпи, никой не може да й помогне.
А може както казва Шанел да стане по-лошо - да си го изкара на нея.

Ами мислила съм си... но ако ми отвори оня? Аз каквато съм цапната в устата и емоционална ще взема даму кажа нещо и после....

Писах сега на Анимус, просто им пейстанх линка на темата.

И да, нещото, което ме е спирало да го наравя е това,че вповечето случай тия парцали се ядосват,че някой е дошъл да го усмири,него великия мЪЖ и като си тръгнат тия - става още по-лошо за нея...

# 20
  • Мнения: 4 841
Психологията на такъв тип взаимоотношения е доста по-сложна, отколкото изглежда на пръв поглед. И комуникацията с жертвата на домашно насилие изисква професионален подход, а не съседска намеса. Щом не сте близки, ефекта може да е по-скоро отрицателен. Понякога дори хора с опит се "провалят".
Ако искаш да спрат с шума - викай полиция всеки път, когато започне свадата.
Ако искаш да й помогнеш - първо се сприятелете и станете близки, спечели доверието й, ориентирай се в обстановката и тогава прави каквото и да било друго като даване на съвети и координати за помощ.

# 21
  • Мнения: 4 447
Психологията на такъв тип взаимоотношения е доста по-сложна, отколкото изглежда на пръв поглед. И комуникацията с жертвата на домашно насилие изисква професионален подход, а не съседска намеса. Щом не сте близки, ефекта може да е по-скоро отрицателен. Понякога дори хора с опит се "провалят".
Ако искаш да спрат с шума - викай полиция всеки път, когато започне свадата.
Ако искаш да й помогнеш - първо се сприятелете и станете близки, спечели доверието й, ориентирай се в обстановката и тогава прави каквото и да било друго като даване на съвети и координати за помощ.


Съгласна съм.

# 22
  • Мнения: 1 733
Наистина ситуацията е доста сложна. Въпросът е тя какво иска? Защо продължава да търпи подобно отношение? Обърни се към полицията при следващия случай и наистина опитай да поговориш с нея...

# 23
  • Мнения: 920
Не казвам да й звъннеш и да питаш Мъжът ти бие ли те? Просто като я срещнеш, поговори, намекни дали има нужда от нещо. А посред нощ може мъжът ти просто да отиде да попита какво става, какъв е този шум.

Всъщност от Анимус ще ти дадат най-добрите съвети.

# 24
  • Мнения: 4 447
Не казвам да й звъннеш и да питаш Мъжът ти бие ли те? Просто като я срещнеш, поговори, намекни дали има нужда от нещо. А посред нощ може мъжът ти просто да отиде да попита какво става, какъв е този шум.

Да, снощи малко му остана да се качи. 

# 25
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Доста от жертвите на домашно насилие изпитват силен срам от това, което се случва, приемайки, че те са причината - защото предизвикват насилника, например. Така че аз не бих започнала с - какво става, има ли нещо, ако не съм много близка приятелка с жената. Подобни въпроси може много да влошат нейното положение. И да добавят "аргументи" на насилника - не че той се нуждае от истински аргументи да я бие, но....

# 26
  • Мнения: 2 270
Не зная какъв съвет да ти дам, доста добре съм запозната с проблема покрай една близка приятелка.
1. Полицията не може да направи нищо - ще дойдат и ще го предупредят (това едва ли ще го спре след като си тръгнат полицаите)
2. Закона за домашното насилие - не работи, ама наистина не работи, може би трябва да те убият, а тогава защита едва ли ще ти трябва
3. Така афишираните организации - свързват с адвокат и психолог, но забележете на тях трябва да си платиш
Проблема наистина е много сериозен и държавата трябва да създаде адекватни закони, които да се спазват.

# 27
  • Мнения: 4 447
Не зная какъв съвет да ти дам, доста добре съм запозната с проблема покрай една близка приятелка.
1. Полицията не може да направи нищо - ще дойдат и ще го предупредят (това едва ли ще го спре след като си тръгнат полицаите)
2. Закона за домашното насилие - не работи, ама наистина не работи, може би трябва да те убият, а тогава защита едва ли ще ти трябва
3. Така афишираните организации - свързват с адвокат и психолог, но забележете на тях трябва да си платиш
Проблема наистина е много сериозен и държавата трябва да създаде адекватни закони, които да се спазват.

И с това съм съгласна, проблема е много наболял, не е от вчера.
Баба ми беше подложена повече от 30 години на тормоз от страна на дядо ми (лекаму пръст) и аз съм била свидетел на побоища и ругатни, гадна работа. Речеш да ги разтървеш - на тебе скача... Tired

# 28
  • Мнения: 804
Анче - мамче, при следващата такав сцена, изобщо не се колебай - звъни на полицаите. Те ще дойдат и ще го поставят на място този "мъж". Вече има закон за защита от домашното насилие!
Peace

# 29
  • Мнения: 251
Анче - мамче, при следващата такав сцена, изобщо не се колебай - звъни на полицаите. Те ще дойдат и ще го поставят на място този "мъж". Вече има закон за защита от домашното насилие!

И аз съм на същото мнение!

Общи условия

Активация на акаунт