ТОЙ МАЙ Я БИЕ....

  • 5 369
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 380
Няма какво да чака до следващото. Още сега да се обади и разкаже подробно какво става и колко често. Те ще регистрират обаждането и ако е нужно ще я помолят да се обади и точно на момента. newsm78

# 31
  • Мнения: 419
Не зная какъв съвет да ти дам, доста добре съм запозната с проблема покрай една близка приятелка.
1. Полицията не може да направи нищо - ще дойдат и ще го предупредят (това едва ли ще го спре след като си тръгнат полицаите)
2. Закона за домашното насилие - не работи, ама наистина не работи, може би трябва да те убият, а тогава защита едва ли ще ти трябва
3. Така афишираните организации - свързват с адвокат и психолог, но забележете на тях трябва да си платиш
Проблема наистина е много сериозен и държавата трябва да създаде адекватни закони, които да се спазват.
Не е точно така,насилника го викат първи път да подпише декларация и ако повтори ,при втора жалба го извеждат от дома.
Това го знам от личен опит.

# 32
  • Мнения: 2 270
...насилника го викат първи път да подпише декларация и ако повтори ,при втора жалба го извеждат от дома...

Съгласна съм - това достатъчно строга и надеждна мярка ли е според теб?!
Не мисля, че един психично болен, каквито според мен са насилниците (не мисля, че нормален човек реагира така в дадени ситуации) може да бъде спрян с подпис, удостоверяващ това, че няма да бие жена си или ако го задържат за по-малко от 24 часа . . .

# 33
  • Мнения: 1 364
При следващата сцена се обади на полицията.

# 34
Здравейте,  
казвам се Оксана Зинченко и съм координатор на Кореспондентската програма на Фондация "Асоциация Анимус".
Прочетох много внимателно мненията, които са написани във форума - във връзка с жената, която може би е жертва на домашно насилие. Иска ми  се да добавя, че наистина е много важно пострадалата жена да се свърже с нас, за да можем да преценим заедно с нея какво е положението. Разбира се трудно се прави този първи разговор с пострадалата за насочване и това е нещо, което вероятно Вие знаете, как да направите според жената и Вашето усещане за нея. Няма готови рецепти, но е важно тя да се чувства приета такава каквато е.
Ако тя се свърже с нас ще има индивидуален консултант, с който  ще има възможност да обсъжда - преживявания, избори, да мисли за план за нейната сигурност и тази на детето и, както и да се обмислят възможни мерки, които жената би могла да предприеме, за да предпази себе си и своето дете. Нашите административни телефони са: 02 983 53 05, 983 52 05, 983 54 05.  
В случай, че жената не е готова все още да се срещне лице в лице със специалист, тогава тя би могла да се свърже с нашата анонимна, денонощна Гореща Телефонна Линия: 02/ 981 76 86.
Услугите са безплатни!
Бих искала да добавя също, че Вие можете да поискате съдействие от Полицията по време на скандала за нарушаване на обществения ред.
По-важното е, че полицията може да бъде викана, за вероятно домашно насилие по смисъла на Закона срещу домашното насилие. Тогава вече по време на скандала полицаите би трябвало да предприемат мерки по закона, вкл. извеждане на насилника. Повечето полицаи в София вече са обучени (Закона е от 2005 г) и действат адекватно, винаги има изключения. И към този час жената може да подаде жалба по този Закон в полицията или в съда - важно е да има медицинска бележка издадена, от който и да било лекар с описание на физическото и състояние, ако има белези.
Важно е, когато се обърнете за помощ към Полицията, да споменете че вероятно жената, за която говорите е жертва на домашно насилие и, че в дома на това семейство има дете, което също  може би е в опасност.
Третата възможност за действие е да се обърнете към Отдела за закрила на детето по местоживеене, тъй като пишете, че има дете в семейството. Според процедурите там можете да подадете устен или писмен сигнал за дете в риск, тъй като живее в ситуация на насилие. При тази процедура обаче риска жената да бъде засрамена е най-голям, но пък случая остава на трайно наблюдение.
Оставам на разположение за въпроси.

# 35
  • Мнения: 4 447
 
Здравейте, 
казвам се Оксана Зинченко и съм координатор на Кореспондентската програма на Фондация "Асоциация Анимус".
Прочетох много внимателно мненията.....
.....Оставам на разположение за въпроси.

Благодаря Ви за съдействието и адекватната намеса, както писах в началото на темата - детето сега НЕ е там. Идва отвреме на време.

Това за което се колебая е как точно да подходя, защото има възможност той да не й посяга. Но от снощната сцена си мисля, че има голяма вероятност да е така. Притеснявам се жената да не изпълкува погрешно моята загриженост, защото: "пътят към ада е осеян с добри намерения" ...

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 11:52 от anche_mamche

# 36
  • Мнения: 419
...насилника го викат първи път да подпише декларация и ако повтори ,при втора жалба го извеждат от дома...

Съгласна съм - това достатъчно строга и надеждна мярка ли е според теб?!
Не мисля, че един психично болен, каквито според мен са насилниците (не мисля, че нормален човек реагира така в дадени ситуации) може да бъде спрян с подпис, удостоверяващ това, че няма да бие жена си или ако го задържат за по-малко от 24 часа . . .
При моят познат случай полицаите си свършиха работата и от 1г.няма проблеми,но всеки случай е разли4ен.

# 37
  • Мнения: 364
Опитай се да се сближиш с жената.
Покани я на кафе, измисли си повод. След като жената се отпусне, постави деликатно въпроса.
При друг скандал - викай полиция!

Закона действа, но жената трябва да подаде жалба!
Нямам думи за подобно отношение! Каквото и да се каже, малко ще е! #Cussing out

# 38
Мисля си, че най-точно може да се разбере ситуацията, ако се поговори с жената.
Разбира се, както вече написах такъв разговор не се провежда лесно, но си мисля че дори , ако жената отрече насилието или пък просто откаже да разговаря, тя все пак ще знае, че  има човек който е загрижен за нея и чиято помощ може да потърси в един друг момент.
Питам се как е за Вас възможността да поговорите с жената?
Хрумва ми, че ако Вие самата имате нужда да обсъдите с консултант случилото се, както и да обмислите възможни начини за действие, тогава можете да позвъните на Горещата ни линия: 02/ 981 76 86.

# 39
  • Мнения: 460
Обади се в полицията!!!
Близка ли си със съседката? Ако си, поговори с нея и я насочи към някоя от организациите, насърчи я да търси помощ!
Така бих постъпила аз.
Peace

# 40
  • Мнения: 4 447
Мисля си, че най-точно може да се разбере ситуацията, ако се поговори с жената.
Разбира се, както вече написах такъв разговор не се провежда лесно, но си мисля че дори , ако жената отрече насилието или пък просто откаже да разговаря, тя все пак ще знае, че  има човек който е загрижен за нея и чиято помощ може да потърси в един друг момент.
Питам се как е за Вас възможността да поговорите с жената?
Хрумва ми, че ако Вие самата имате нужда да обсъдите с консултант случилото се, както и да обмислите възможни начини за действие, тогава можете да позвъните на Горещата ни линия: 02/ 981 76 86.

Ще трябва да обмисля как точно да стане,защото аз по цялден съм сама с детето и ако трябва да се кача, ще трябва да съм с него... и изобщо такъв разговор в коридора не се води... трябва да помисля. Аз да се бях обадила до сега на този телефон, но не разполагам с домашен. Tired

# 41
  • София
  • Мнения: 18 679
Честно казано, колкото и да ми е гадно, вероятно не бих се намесила. Точно заради това, което е написалал Шанел. Ако става дума за насилие срещу беззащитно дете - да. И полиция, и социални, и по втория начин бих мислила/за саморазправа иде реч Sad/, но нещо бих искала да направя, за детенце. Но жена на близо 30 години може и сама да си прецени какво иска от живота...Има къде да й се помогне. Но трябва сама да потърси помощ. Иначе не става Naughty

# 42
  • Мнения: 4 447
Честно казано, колкото и да ми е гадно, вероятно не бих се намесила. Точно заради това, което е написалал Шанел. Ако става дума за насилие срещу беззащитно дете - да. И полиция, и социални, и по втория начин бих мислила/за саморазправа иде реч Sad/, но нещо бих искала да направя, за детенце. Но жена на близо 30 години може и сама да си прецени какво иска от живота...Има къде да й се помогне. Но трябва сама да потърси помощ. Иначе не става Naughty

Добре де, ами ако се случи на теб, сама си в града, малко приятлеки, няма на кой да се опреш, всеки казва - правяй се, не си малка, тогава? Не би ли ти се искало някой да почука и да подаде ръка? Аз се опитвам да се поставя от другата страна, и съдейки от опит(не точно личен) жената като го обича и прощава ли прощава, търпи и това е едно от нещата, зарадикоито обмислям как точно да се подходи. Ако беше лесно  ... ама не е.И за годините не съм сигурна, на толкова приличаше,може и по-малка да е.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 775
Преди време имах подобна дилема. Когато поисках да извикам полиция, познати ми казаха, че никой не вика за помощ. Да не се меся, че щяло да стане по- лошо. Донякъде е така, но още ми тежи. Опитах се да говоря с жената, но тя не допускаше до себе си никой. И е нормално да е така при положение, че са я смачкали до степен да забрави себе си. Щом търпи това. Не е лесно, но трябва сам да се измъкнеш и да търсиш изход, иначе се въртим в затворен кръг. Накрая го отнася този, който се е намесил  newsm78.

# 44
  • Мнения: 4 447
Преди време имах подобна дилема. Когато поисках да извикам полиция, познати ми казаха, че никой не вика за помощ. Да не се меся, че щяло да стане по- лошо. Донякъде е така, но още ми тежи. Опитах се да говоря с жената, но тя не допускаше до себе си никой. И е нормално да е така при положение, че са я смачкали до степен да забрави себе си. Щом търпи това. Не е лесно, но трябва сам да се измъкнеш и да търсиш изход, иначе се въртим в затворен кръг. Накрая го отнася този, който се е намесил  newsm78.

И с това съм съгласна, ама дали в един момент няма да стане така,че да не може да извика?  smile3505

Общи условия

Активация на акаунт