ТОЙ МАЙ Я БИЕ....

  • 5 360
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 161
И определено следващия път,когато горе има тупордия ще сеобадя вполицията. Само незанам как ще влязат вблока, като вратата се затравя долул, а домофона не бачка.... Tired Tired
Ами ще слезеш долу и ще изчакаш полицаите.Те идват много бързо.

Мда....супер в 3 презноща Tired
Вече спирам да вярвам в благородните ти намерения.Ако наистина искаш да помогнеш и си взела присърце нещата,няма да си гледаш часовника.Аз така направих.Нищо,че после съжалих сто пъти.

# 61
  • Мнения: 22 929
Имах такава позната-той я бие,тя търпи.Търпя го 5г,после той я заряза заради друга.Определено тези жени имат проблем и е нужна помощта на психолог.

# 62
  • Мнения: 4 447
И определено следващия път,когато горе има тупордия ще сеобадя вполицията. Само незанам как ще влязат вблока, като вратата се затравя долул, а домофона не бачка.... Tired Tired
Ами ще слезеш долу и ще изчакаш полицаите.Те идват много бързо.

Мда....супер в 3 презноща Tired
Вече спирам да вярвам в благородните ти намерения.Ако наистина искаш да помогнеш и си взела присърце нещата,няма да си гледаш часовника.Аз така направих.Нищо,че после съжалих сто пъти.

Много си серт.  Tired

# 63
  • Мнения: 4 362
Според ме не повдигай въпросът пред нея,ще я смутиш или засрамиш.По добре нека известно време се сближите и тя сама се отпусне.И да извикаш полиция,няма да направят нищичко защото до колкото знам за тях това са семейни неща и те не се бъркат

# 64
  • Мнения: 836
Това е голям проблем.
Имам приятелки, които преживяват домашно насилие. На някои съм помагала да се изнесат от къщи, но след това се връщат. Защо, не знам. Явно има причини. Една от тях се пребори, друга е на път да го стори. Определено такива жени имат нужда от психологическа помощ. Забелязала съм, че все си намират причини да оправдаят мъжа (даже обвиняват себе си за поведението му).
Ако тази жена няма ясна представа за положението, в което се намира и няма желание да реши категорично проблема, не можеш да й повлияеш.

# 65
  • Мнения: 953
според мен не е нужно да говориш.направо следващият път като чуеш веднага звъни в полицията.дано да дойдат бързо.и им кажи че е системно.
така ще си извън подозрение.а полицаите не казват кой се е обадил.
дано успееш да помогнеш на тази женица.направо ми иде този изверг да го удуша ако е наблизо.настръхвам от такива идиоти дето се прави на мъж пред беззащитна жена,но пред някой мъжага - се напикават прави.

# 66
  • Мнения: 364
Шанел,
направила си това, което си сметнала за добре, това, което е повелявала съвестта ти и човештината в теб! Съжаляваш, защото ситуацията се е обърнала против теб. Но, ти не си виновна за това! Направила си каквото можеш!
Хайде сега, сложи си ръка на сърцето и кажи, ако пак попаднеш в такава ситуация, не би ли направила пък същото?
Защото винаги има шанс, нищожен може би, този път да е различно, жената да се окаже по-силна, по-борбена! Защото няма да спиш, ако знаеш, че си могла, а не си помогнала по някакъв начин.
 Ти, както и много други хора, така са устроени. Не се вписват в графата сеирджии. Или, "какво ме интересува, нали не ми е в къщата!" #Cussing out

Шанс винаги има да се излезе от ада, в който живеят такива жени! Просто трябва да повярват!

# 67
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Мда....супер в 3 презноща Tired
Вече спирам да вярвам в благородните ти намерения.Ако наистина искаш да помогнеш и си взела присърце нещата,няма да си гледаш часовника.Аз така направих.Нищо,че после съжалих сто пъти.

Много си серт.  Tired[/quote]

Серт е, ама е права. И полицаите наистина идват бързо. Ако не ти се стои навън през нощта, изпрати мъжа ти за ги изчака.

# 68
  • София
  • Мнения: 18 679
Офффф, просто ми е смешно понякога, такива сте идеалисти ooooh! И като викнеш полицията, к'во? Ще ги предупредят да не ви вдигат шум и толкоз. Ще я питат ще подаде ли жалба, тя ще каже "ми той не ме е бил Rolling Eyes", щото го "обича" Sick, полицаите ще си заминат и той ще я смаже от бой, защото ще е бесен, че са се намесили външни хора в семейното му огнище Close

Проумейте най-сетне, че ако иска да си помогне тази жена и всяка друга в такова положение - има как. Телефоните на организациите за защита от насилие са широоооко рекламирани. Полицията също е вариант. Но те просто...търпят. Защо? Не знам...Може би си мислят, че друг избор нямат, може би го  намират за нормално...просто не знам!

Нека ви разкажа за една комшийка. Бедно, но красиво момиче, от село, омъжи се за "бизнесмен" с дебел врат, ходи със злато за 2000 лева по себе си, кара скъп джип. Той я пребива поне веднъж месечно. На въпроса защо не се разведе, тя отговаря с "Ааааа, аз на село няма да се върна Naughty" Какво повече да кажа #Crazy

# 69
  • Мнения: 393
Случеи с домашно насилие много, но всеки е отделен и специфичен.Едните ми комшии са семеиство муж жена и дъщеря - дъщерята е на около 40.Луда е и непрекъснато сутрин обед вечер ги бие.Ние викаме полиция те идват ама нищо, подадахме жалба взеха я в клиника и след 3 месеца тя се върна още по луда.А като се появят полицаите родителите и казват че я няма.В този случей каквото и да правим ние съседите е без значение.

Друг случеи жена бита и пребивана без причина пред двете си деца иска да направи нвщо, но какво кои да и помогне когато мъжа и е полицай.В крайна сметка тя се разведе с много трудности и ходене по дела около 10 години, но какво накрая мъжа и взе едното дете и и забрани да го вижда.Айде още 3 години по дела докато и позволи да си види детенцето  Cry

Зако ни трябват на нас, но такива, които да се спазват и да няма недосегаеми хора.Аз мисля че след всички жалби, които жената беше подала срещу него трябваше да го уволнят, но те дори не са го и предупреждавали, а в крайна сметка тоя човек има и законно оръжие  Sick

Наистина не е ясно как трябва да се постъпва в такива ситуации.В стремежа си да помагаме всъщност да вредим или човека на който се опитваме да помогнем да не иска помощ.Всичко това е толкова тъжно, но като не се спазват законите...........

# 70
  • Мнения: 4 053
...............
Нека ви разкажа за една комшийка. Бедно, но красиво момиче, от село, омъжи се за "бизнесмен" с дебел врат, ходи със злато за 2000 лева по себе си, кара скъп джип. Той я пребива поне веднъж месечно. На въпроса защо не се разведе, тя отговаря с "Ааааа, аз на село няма да се върна Naughty" Какво повече да кажа #Crazy

сладуранка  ooooh!

# 71
  • Мнения: 4 447
Офффф, просто ми е смешно понякога, такива сте идеалисти ooooh! И като викнеш полицията, к'во? Ще ги предупредят да не ви вдигат шум и толкоз. Ще я питат ще подаде ли жалба, тя ще каже "ми той не ме е бил Rolling Eyes", щото го "обича" Sick, полицаите ще си заминат и той ще я смаже от бой, защото ще е бесен, че са се намесили външни хора в семейното му огнище Close

Проумейте най-сетне, че ако иска да си помогне тази жена и всяка друга в такова положение - има как. Телефоните на организациите за защита от насилие са широоооко рекламирани. Полицията също е вариант. Но те просто...търпят. Защо? Не знам...Може би си мислят, че друг избор нямат, може би го  намират за нормално...просто не знам!

Нека ви разкажа за една комшийка. Бедно, но красиво момиче, от село, омъжи се за "бизнесмен" с дебел врат, ходи със злато за 2000 лева по себе си, кара скъп джип. Той я пребива поне веднъж месечно. На въпроса защо не се разведе, тя отговаря с "Ааааа, аз на село няма да се върна Naughty" Какво повече да кажа #Crazy

Това да имаш желание да помогнеш на някого не е идеал. Т'ва да не ти е дъФка ("ИДЕАЛ")?

Дали си била някога в такава ситуация? На побой присъствала ли си? Ако си била, то неби говорила така. Винаги има два варианта на ситуацията - или да дойдат и да разрешат проблема временно и тя да не каже нищо или да й прикипи и да каже.

За момента не мисля да се качвам до горе и да говоря с нея, макар,че снощи към 2 като ум чух пак гласовете умрях от страх, надуха си музиката и очаквах поредния скандал,но лед 10мин намалиха и това беше.  Tired


И тия дето карат джипове и имат такива женички - за тях занем от време оно,че ги бият поне веднъж в седмицата. Нещо като данък плащат. Но втози случай случката е различна.

# 72
  • София
  • Мнения: 18 679
Дали си била някога в такава ситуация? На побой присъствала ли си?
Да. Точно затова ти казвам, че когато един човек не иска сам да си помогне, никой не може да му помогне! Ти си много добър човек, радвам се на състрадателността ти и на това, че искрено искаш нещо да се направи. Щом толкова държиш, пробвай. Аз се почувствах длъжна да споделя, че според мен успех не може да има, докато самата тази женица не осъзнае, че това не е нормално и трябва да се махне. А в това отношение никой не би могъл да й помогне. Важните крачки в живота си човек прави сам.
И не ми се ядосвай Simple Smile Ще видиш, че съм права.

# 73
  • Мнения: 22 929
И тия дето карат джипове и имат такива женички - за тях занем от време оно,че ги бият поне веднъж в седмицата. Нещо като данък плащат. Но втози случай случката е различна.
Е,хайде сега,стига сте квалифицирали.Домашното насилие е голям проблем в нашето общество,просто не се дискутира,няма медийна и законова изява.Това е проблем и в една Испания,например,където умират около 100 жени годишно,малтретирани от мъжете си.Едва сега там затегнаха мерките и приложиха по-сурови закони.Дано и у нас нещо се промени в тази насока.

# 74
  • Мнения: 4 447
И тия дето карат джипове и имат такива женички - за тях занем от време оно,че ги бият поне веднъж в седмицата. Нещо като данък плащат. Но втози случай случката е различна.
Е,хайде сега,стига сте квалифицирали.Домашното насилие е голям проблем в нашето общество,просто не се дискутира,няма медийна и законова изява.Това е проблем и в една Испания,например,където умират около 100 жени годишно,малтретирани от мъжете си.Едва сега там затегнаха мерките и приложиха по-сурови закони.Дано и у нас нещо се промени в тази насока.

Е, не исках като квалификация да излезе. Просто имам чувството,че тамопира до манталитет.

И да, така е, голямпроблем е. Аз мисля,че всико идва от възпитанието в ранна детска възраст. Много е важно как майката подхожда към сина, ако тя го бие и той ще бие жените после. Да не разсяснявам причинно следствените връзки.

Общи условия

Активация на акаунт