Случва ли ви се да ви дразнят чуждите деца?

  • 4 584
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 550
Понякога,но го отдавам най-вече на това ,че съм твърде изнервена,а не че децата са много ужасни...Правя забележки,но се старая да се  движа в   рамките на добрия тон.Това е всичко. baby_neutral

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
 Рядко ме дразнят чужди деца, още по-рядко реагирам на такива дразнения, че да направя забележка.
 Точно снощи си говорехме с една приятелка по същата тема.
 Да поясня - например това, че чуждо дете реве, тръшка се, капризничи или се държи супер невъзпитано не ме дразни така, както би ме подразнило ако моето прави същото.
 Аз искам от моите деца добро поведение и да виждам, че всички приказки дето са им изговорени за да са добре възпитани не са отишли на вятъра, а за другите деца отговарят майките им.
 Снощи в ресторанта тичаха една сюрия деца и пречеха на сервитьорите(предполагам и на други хора, не всички са склонни да издържат такава лудница) - не ми пречеха че викат, тичат и т.н. Но щом моите решиха да се включат вече се подразних, та въдворих ред.

# 17
  • Мнения: 8 769
  Аз искам от моите деца добро поведение и да виждам, че всички приказки дето са им изговорени за да са добре възпитани не са отишли на вятъра, а за другите деца отговарят майките им.
И аз искам същото, но съберат ли се с други деца, моите полудяват. Особено ако другите са по-големи и респективно диктуват правилата на играта  Mr. Green
Снощи в ресторанта тичаха една сюрия деца и пречеха на сервитьорите(предполагам и на други хора, не всички са склонни да издържат такава лудница) - не ми пречеха че викат, тичат и т.н. Но щом моите решиха да се включат вече се подразних, та въдворих ред.
М, да, снощи и ние бяхме на ресторант и се случи точно същото (да не сме били в един и същ? Crazy). Но аз дори съм по-зле от теб - оставих ги да лудеят с другите деца. Когато останалите си заминаха, а моите се опитаха да продължат, тогава въдворих ред. Даже от заведението им дадоха да рисуват, та се кротнаха.
Сега конкретно на въпроса на Бу-не винаги ме дразнят чуждите деца. Дразнят ме неадекватните родителски реакции, а ако децата са толкова зле-просто ги игнорирам. После обяснявам на децата си, че точно така не трябва да правят.
Случвало се е да направя забележка на друго дете, което е ударило мое, или по някакъв начин се е държало с моето дете извън границите на търпимостта.

# 18
  • Мнения: 4 841
В чуждите деца ме дразнят същите прояви, които ме дразнят (или биха ме подразнили) и в моето. В това отношение нямам двоен критерии.

Добре, и? Какво правиш? Правиш ли нещо?

Нищо не правя. Доколкото разбирам формулировката на въпроса, става въпрос за ОБИЧАЙНИ прояви - когато няма конфликт и прояви на агресия, съответно никой не е наранен.
Това, че децата говорят високо, крещят, вдигат шум (като например си играят на барабани с трите ми току що измити и прибрани тенджери), мокрят се и се цапат в някоя локва, обръщат всичко с краката нагоре или се гонят около масите в заведение и т.н. предизвиква раздразнението ми, но не и действие от моя страна. Намесвам се тогава, когато се появи конфликт или има опасност някой да се нарани.  Поне така разбрах въпроса.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Доколкото разбирам формулировката на въпроса, става въпрос за ОБИЧАЙНИ прояви - когато няма конфликт и прояви на агресия, съответно никой не е наранен.
Да, правилно си ме разбрала Simple Smile Благодаря за отговора!

# 20
  • Мнения: 1 896
Ми това, че вдигат шум или са буйни, не ме дразни, но се сещам за едно-две познати деца, които по принцип ме дразнят ужасно, щото са супер агресивни, капризни и склонни към разруха и насилие.
Гледам да ги избягвам, понеже влияят супер зле на околните деца, включително на моето. Все пак няма как да обясня на сина ми защо на него не му е позволено дадено поведение, но на Х му се разминава без проблеми. Другите деца наоколо много бързо почват да ги копират такива и въобще цялата компания се сговня супер зле.
Ако са направили нещо кофти на моето дете, се намесвам с умерен тон, но много категорично.
Между другото контактът с подобни хлапета е една от причините да не си давам детето на ясла. Знам, че не мога безкрайно дълго да го пазя от такива влияния, но поне ще е по-голям и се надявам че ще е по-лесно да му се обясняват някои неща, а няма само да копира и да става агресивен, за да се защитава.
Разбира се, самите хлапета не са виновни че така се държат - родителите им са за бой, а често и по някоя баба, както съм забелязала. Но по този въпрос ние нищо не можем да направим, нали?

# 21
  • Мнения: 1 230
Уфф, точно вчера за първи път ми се случи. Ние сме на 7 месеца и разминавайки се с друга количка едно хлапе малко над годинка се озъби и присви очи агресивно. Направо изтрещях. А моето гледа в недоумение... Cry Точно по темата - никой не е наранен, обаче ми се доплака. Какво можеш да направиш - нищо. То и другото е дете и сигурно още не е много наясно какви ги върши... #Cussing out

# 22
  • Мнения: 1 299
Случва ми се. Особено в заведение - ресторант - не понасям търчащи пищящи деца. Опитвам се да ги игнорирам - деца са все пак, но не става.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да, дразнели са ме...
Обаче същите тези деца, сега са ми любими. Чак не мога да си го представя, но е факт.
Абе на младини пО се дразнех... сега не толкоз. Помъдрях  Flutter

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
Много рядко, да не кажа, че не сещам за такива случаи в момента  newsm78 По принцип страшно много обичам деца, интересни са ми и трябва супер много да прекали в някакво отношение, за да ме издразни.

# 25
  • Мнения: 3 146
Да, случвало се е. По принцип си премълчавам, освен ако не посегне на сина ми.

# 26
  • Мнения: 25 651
Уфф, точно вчера за първи път ми се случи. Ние сме на 7 месеца и разминавайки се с друга количка едно хлапе малко над годинка се озъби и присви очи агресивно. Направо изтрещях. А моето гледа в недоумение... Cry Точно по темата - никой не е наранен, обаче ми се доплака. Какво можеш да направиш - нищо. То и другото е дете и сигурно още не е много наясно какви ги върши... #Cussing out

Ооо, грешиш!  Mr. Green Знаеш ли какви опасни гамени са тези дангалаци малко над годинка!  Crazy И много добре осъзнават какво правят, мда.  На твое място ще бягам далече от тях, честно ти казвам!  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 7 045
Да, дразня се и то често. Почти никога не реагирам, освен когато има вандалска проява (онзи ден две 10-11 годишна момченца се опитваха да изкъртят люлката в градинката, ей така за кеф) от по-голямо дете, което е без родител. Тогава правя забележка.

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Ооо, грешиш!  Mr. Green Знаеш ли какви опасни гамени са тези дангалаци малко над годинка!  Crazy И много добре осъзнават какво правят, мда.  На твое място ще бягам далече от тях, честно ти казвам!  Peace

...как' Сийка забива кош и да! Да! Отборът ни води Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 081
Дразнят ме майките на такива деца, които подпират кълки по градинките, пушат фас след фас, и се правят, че не забелязват. Децата не са виновни за нищо. Реагирам само когато пречи на детето ми. Пример:вчера чаках 40 минути за 1 люлка, заедно с още 4 други майки с бебета, за да изтърпим фасоните на едно 4 годишно диване, което беше решило, че единствената люлка за бебета е неговия летящ кораб, при положение, че има поне 15 люлки за големи деца, всичките свободни. И майката го люлее и се хили, дъвчейки някакъв мазен чипс, и вика:"Е, кво да го направя, дете, вашите като пораснат, и вие ще сте така". А онова вика, крещи, едно бебче явно се изплаши и ревна. Е, не издържах, помолих я учтиво да освободи люлката, че сме много майки, които чакаме за нея, а в цяла Варна само това е мястото, където може да се "забавляват" неходещи дечица. И тая като ми се озъби:"Ти пък кво, ма, детският кът да не е на баща ти, утре ела по-рано, да си люлееш детето, който как се уреди". Е, слезе диването й, и започна да замеря майките с бебетата с пясък. Дотук ми свърши благоприличието. Оставих Мартин в количката, хванах диването през кръста и го изнесох извън площадката. Ако не ме досрамя от моето дете, сигурно щях и да ги набия и двамата.

Общи условия

Активация на акаунт