Случва ли ви се да ви дразнят чуждите деца?

  • 4 592
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 309
По принцип доста често ми се е случвало да ме издразни някое детенце, но като чета определенията ви за дразнещи деца и мойто попада в класацията - преживява етап на агресия и често се случва да удари / въпреки че милион пъти съм обяснявала, карала съм се и ме е докарала до истерия по този въпрос, но тя  просто не възприема, за майките в парка сигурно съм безотговорен и лош родител/, честичко се тръшка, но аз не я оставям да прав сеир навън, а си я гушкам /навярно тогава си казват, че е лигла и й уидисвам на акълите, което адски невъзпитателно/, крещи много по другите деца и то добронамерено, но те се разплакват. Представям си колко майки са ни се издразнили Rolling Eyes

# 61
  • София
  • Мнения: 1 062
Не, не се е случвало да ме подразни чуждо дете. По-малките не ме дразнят, защото моето е такъв бяс и много често неконтролируемо. Знам от първа ръка какво е и също знам, че моето дете от тези, които биха подразнили повечето от вас. То тича, скача, крещи, тръшка се, голям инат е, често плаче. Но си е моето дете. И аз знам, че такива деца се възпитават по-трудно и за повече време. Ако не дава, респективно иска някоя играчка от друго дете, аз обяснявам по 20 мин. защо може/не може, докато получа адекватното действие. На майка на кротко дете и отнема около 1-2 мин. По тази причина не се дразня от чуждите деца, защото в повечето случаи не знам защо детето се държи така. И за мен винаги има причина.
Родител се е случвало да ме дразни, но само и единствено защото не се е държал като родител. За друго не може да ме подразни.

# 62
  • София
  • Мнения: 7 673
Ха сега! Я да видя дали ще ми се оправдаят очакванията...

Та - случва ли ви се да ви дразнят чуждите деца? С действия, думи, поведение изобщо? Ако вдигат повече шум, ако по някакъв начин дразнят вашето дете (без да го малтретират!) и изобщо - обичайните неща, които децата правят?
Показвате ли раздразнението си някак, реагирате ли на дразненето или премълчавате? Или като правило не се дразните от други деца (може би - нито от вашето)?
Аз като майка на почти 16-годишен батко и 4-годишен малчо, смятам да се изкажа от дълъг опит Simple Smile
Като се замисля какви прояви съм срещала от собствените си деца - от ангелски, та до вбесяващи и неконтролируеми, с годините се научих да бъда толерантна към децата.
Пример: малкият върви в парка и изведнъж се упулва срещу човека насреща, ама ей така ни в клин, ни в ръкав. Ако се съди по тази реакция, поведението му е дразнещо може би за някои. В следващия момент обаче е ангелче - да помогне на бебе, да попита може ли, не може ли...да, мамо, добре мамо.....Така че ако някой го види в интервал на 5 минути, би си съставил диаметрално противоположно мнение.
От тази гледна точка съм стигнала до извода, че не може да се прецени за едно дете по единични случки, дори и да наблюдаваш детето дни наред пак не можеш да прецениш какъв е нравът му и оттам е твърде нечестно да се дразниш от една или друга негова проява. Децата минават всякакви периоди, има и такива на агресия и тръшкане *може да са единични, но ги има*. Ако съдя по големия ми син и неговите връстници, чак след 10-12 годишна възраст вече характерът се пооформя по-трайно. Например едно дете на възрастта на моя големия син. Живеят 2 етажа над нас. До 5-6 -годишни бяха неразделни. Водиля съм ги заедно в парка, на планина. Майката на другото дете дори ги заведе двамата в Турция. И се разбираха. Но с годините се разминаха нещо. Сега вече този юнак ме дразни. Не само, защото пие, пуши и гърми музиката до дупка. По-скоро, защото дори не ме поздравява по стълбите...
май стана много дълго Embarassed

# 63
  • Мнения: 14 654
Когато едно дете ме подразни, не правя заключения за нрава му:) Нито решавам, че е лошо по принцип. Дразня се точно от момента постъпка или просто излъчването на детето ме дразни, както е и с възрастните.

# 64
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Много често, да не кажа почти винаги ! Но се сдържам Simple Smile (доколкото мога)

# 65
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Разбира се, че ми се  случвало. Старая се да не го показвам, все пак са деца и не са виновни, че аз съм нервна например  Wink

# 66
  • Мнения: 4 668
Случвало ми се е , разбира се ...  Confused Но и аз по - скоро се дразня от излъчването на даденото дете , а не от конкретна проява .
Има деца , които просто не ми харесват и ако те пищят и се тръшкат или нещо друго може да ме подразнят . Има такива сладури обаче , които при същите такива действия не само не ме дразнят , ами са ми сладки ...

По - скоро наистина ме дразнят родители , които не реагират адекватно ... Вчера примерно едно дете на около 6 г. със злоба чупеше клонът на едно младо дръвче в дворът на блока ни , а родителите го гледаха едва ли не с гордост  Sick Когато от съседното заведение им направиха забележка , че това не е редно и поддръжката на този двор струва доста пари , така зейнаха срещу човека , че чак на мен ми идеше да потъна в земята  Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 2 161
Случвало се е .Понякога запазвам самообладание,понякога показвам раздразнението си.Освен това има деца,които просто не ми харесват като излъчване.Най не ми харесва,когато някое дете гледа с погледа на възрастен.Не всички деца са добри,не всички деца са умни и не всички деца са красива.Точно както при възрастните.

# 68
  • Мнения: 6 029
случвало ми се е, случва ми се и ще продължава да ми се случва. нали си е моето гардже. нормалните прояви на другите деца явно ми се струват вредни за моето....  въпреки, че не е така. мисля че е нормално поведение на родител.

# 69
  • Мнения: 4 451
И аз не съм ангел и ми се е случвало да ме подразнят. Embarassed Или може би по-скоро ме дразни безотговорното отношение на някои родители, които виждат какво се случва, но не предприемат мерки. Има доста нахални деца, но те не са виновни за това, така са възпитани.

# 70
  • Мнения: 625
Много рядко,но ми се е случвало.Тази седмица например си люлея аз детето на една люлка,а на другата люлка е седнало друго дете,но майката не я виждам.Детето ми казва"люлей ме" и аз добре,но лекичко,а то "по-силно", а аз му казвам,че не е редно да го люлея силно,защото ако стане инцидент ще съм виновна затова ако иска силно да извика майка си.А то ми се сопна"мама не може-тя пие кафе".Е,ядосах му се на това дете и му казах"ми и на мен ми се пие кафе".
Също се ядосвам на груби деца и на невъзпитани(макар,че те не са виновни съвсем)

# 71
  • Мнения: 6 164
Не толкова детето, колкото бездействието или липсата на реакция у майка му. Е тогава вече откачам!

# 72
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На мен ми се случва понякога.
Дразнят ме не толкова децата, всъщност, а родителите им. Не може да изведеш детето на кафе и да го зарежеш на отглеждане на персонала и на останалите клиенти. То идва, забива поглед в чашата ти и започва да разпитва "Какво пиеш", "Може ли да опитам", "Как се казваш" и т.н. Отива на друга маса, после на следваща и така до безкрай. Разбирам естественото детско любопитство, но моите не са опознавали света по този начин Mr. Green

# 73
Дразня се когато деца(и не само!) малтретират животни или съзнателно дразнят други деца.Тогава изобщо не си мълча, директно пправя забележка и то с доста остър тон.Иначе други по-безобидни случки, които не ме касаят се стремя да не им обръщам внимание.

# 74
  • Мнения: 2 784
Да, естествено, дразнят ме ! Дразнят ме чуждите ,  дразни ме и моето (последно време най - вече  Crazy). Аз съм крива и раздразнителна по  принцип, не знам дали се зачита отговора.... Mr. Green
И аз така- обикновенно по- ме дразнят чуждите, но от няколко дни моето води  по точки. Освен това има деца, които по принцип не харесвам и насила се държа добре с тях.
Е, крива съм, какво да се прави...

Общи условия

Активация на акаунт