Юли на морето с тумбалаци, а ДЕКЕМВРИ идат нашите юнаци!

  • 11 236
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 169
До колкото знам първия триместър свършва някъде 14 г.с. Ако погледнеш и лентичката ми още е третото квадратче, към 13, 4 май сменя в четвъртото.

# 241
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Добро утро и от мен и хубава седмица с много усмивки и настроение Wink

# 242
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Добро утро и от мен!  Grinning
   И на мен ми пуснаха микробиология в Събота, а днес трябва да се обадя за резултата. Имам леееееки лоши предчувствия, но да видим какво ще излезе де.
   Странно, моя док за следващия път ми иска пълна кръвна картина, кръвна захар и урина. Не ме изпраща на никакви други изследвания... newsm78, а иска ми и точни килограми за БХС и това е.
   Аз както винаги, обратно на всички го закъсах чак сега. Лошо ми е, гади ми се...ужасТ. Давайте съвети как да боря гаденето, моля ви!
   Ирина, добре дошла. Лека и безпроблемна бременност ти желая.
   КЛЕР-чо   bouquet

# 243
  • Мнения: 169
GOLDEN ROSE , мен единствено ме спасява от гаденето да хапна нещо макар и малко. Иначе ми става още по лошо.

# 244
  • София
  • Мнения: 196
Забравих да кажа, че Димитрова ми каза да ида на БХС някъде в 15-16 седмица, а не сега, въпреки че съм 13-та. Тука пък в сайта,четох, че БХС се прави 11-14 г.с. Но както и да е просто исках да споделя. Няма да е лошо, някой иде да прави БХС да сподели.
Според мен е хубаво да се направи това изследване, защото една моя приятелка, беше пропуснала да си го направи това  просто, защото не била информирана. По-късно някъде в 20 седмица докторите се усъмнили за синдром на Даун. Попитали я дали е правила тази оценка на риска и тя казала, че не. Наложи се да и правят амниоцинтеза, защото ако е била направила БХС навреме и резултатите са и били над 1:500 /ако не се лъжа/, то тогава нямало да се наложи да и правят тази амниоцинтеза, която била не само болезнена за нея, но и докато и станат резултатите направо се е побъркала от притеснение. Наистина, че много четох, че не било много точно, но то пък кога в живота има нещо 100% сигурно  Thinking

# 245
  • София
  • Мнения: 1 626
Здравейте момичета! Как сте след само единия почивен ден? Аз вчера цял ден чистих и шетах из къщи и днес ми е доста изморено.

По въпроса с коремчетата ще ви кажа какво стана в събота. Отивам аз до магазина и продавачката стои отпред. Слизам от колата и тръгвам да влизам, забелязах че ми се вглежда в корема. Влизаме двете вътре и тя ме пита: "На теб да не ти расте коремчето?". Ей много мило ми стана, а тя е младо момиче и ме разконспирира  Laughing

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 4 710
добре дошли на новите мами   bouquet
мойто лошо продължава особено нощем не се спи, все ми е студено нощем.
много се притеснявам за това изследване микробиологията да няма нещо като бактерии че с какво ще се лекуват незнам. някоя от вас слагала ли е вече глобули и какви?
Anais, на мен Доки онзи ден ми каза, че докато завърши органогенезата, демек до към 12 - 14 седмица никакви такива неща не се използвали. За това и секрет не ми взе, защото не можело сега да го лекува.

# 247
  • Мнения: 127
Нели,съгласна съм с теб за БХС,че е хубаво да се направи.Защо да не се възползваме от новостите в медицината?Аз смятам да си го направя.Док ми каза,че се прави м/у 15 и 19 седмица,и представлява оценка на риска не само за Даун,но и за дефекти на гръбначния стълб и коремната стена на бебето.На Мама Боби от Пловдив да кажа,че разбрах,че тук във ВМИ взимат кръв за БХС и я изпращат в София за изследване.Но повече подробности ще разбера в четвъртък,като ида на консултация

# 248
  • Мнения: 534
момичета, да ви кажа...току що си записах час за Димитрова чаааааааак за 12.07. ooooh!, след което излизала в отпуск...не знам как стои въпроса за по-рано, но жената от МЦ"Фемина" ми каза, че за нея записвали вече за 12.07...

# 249
  • София
  • Мнения: 196
  Grinning Иве, и аз се записах за тогава от 18,00 часа. Може и да се видим  Simple Smile. Не се безпокой! Тогава ще сме в 18-19 седмица май, което си е екстра!!!

# 250
  • Мнения: 11
Привет и от мен  Simple Smile лека и успешна седмица
Anaise, аз имах течение и преди 2 седмици доктора ми изписа една глобула , сложих си я и сега всичко е ок. Утре съм на преглед и ще водя каката с мен, надявам се всичко да е наред  Praynig

# 251
  • Мнения: 534
Нелка, радвам се...живи и здрави до тогава и всичко да е ок Hug

# 252
  • Мнения: 684
Здравейте моммичета!Обещах след прегледа днес да пиша какво е станало след притесненията и болките в кръст и корема...Ами всичко е наред каза Доки бебето го видяхме как мърда и подскача вътре в матката и сърчицето му си тупка:-)Каза ми да пия нош па 3x1 поне още няколко дни и понеже имам течение ми изписа полжинакс 6 глобули.
Ами аз се поуспокоих че се бях шашнала...
Лек ден на всички и всичко добро!

# 253
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
  Уф, аз непрекъснато се чешам кат' крастава.  Sick Крака, ръце, гърди, корем...адски изнервящо, а и милост нямам  към себе си. #2gunfire  Или си правя синини или пускам кръвчица.
   От много време са ми се прияли яйца по панагюрски - върху натрошено сиренце се слагат "забулени" яйца и с заливат с кисело мляко с чесън. Ммммм, днес на обяд май това ще ям. Мъж ми да му мисли вечерта като се прибере, а аз бъздя на чесън.  Mr. Green
   Моето коремче на моменти е дооооооста голямо, в други - леко бременно закръглено. Винаги съм имала тънка талия, а сега е позачезнала , имам си паласки и определено на пръв поглед си личи, че не съм сама. Joy

# 254
  • София
  • Мнения: 136
Като ще взема една гьостерица и ще ви подкарам всичките притеснени по домовата книга ще видите  smile3515
Ето ви и рецепта за слънчева усмивка   chef

Разбърквате малко настроени
Прибавяте спомен хубав без съмнение
Щипка хумор в добавка
и блясък в очите вместо подправка.
Приятна обстановка прибавяте до сгъстяване
и пържите сместа до зачервяване

Апоропо! Днес съм рожденичка  newsm68
Заразявам ви моменталически с доброто си настроение  smile3533

Общи условия

Активация на акаунт