сок от моркови през 2 месец???

  • 1 528
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 720
А я и аз да вметна едно въпросче - ние вече сме след годинка и тати и баба много ме ядът за тия сокове. Настояват всеки ден да правим сокове и детето изпива по около 200 мл. Това на тоя етап полезно ли е, и по кое време на деня да му го даваме (преди хранене ли, след хранене ли - и колко време). Понеже не съм в къщи подозирам, че му го дават около 30 мин преди ядене. Кажете как трябва???  newsm78


така е добре -30мин.преди хранене, Peaceне виждам защо да не пие детето сок/ако му се пие/стига този сок да е фреш / не от кутия/.

# 16
  • Мнения: 164
Какво искаш да кажеш с това че детски кухни има само в провинцията , че сме изостанали ли Laughingвсеки си има собствено мнение и това дали съм от София или от провинцията няма никакво значение PeaceНезнам какво сте се побъркали майките с това късно захранване ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!За алергиите може да има най-различни причини не само хрененето  Peace

# 17
  • Мнения: 46 511
Marmara, моето мнение го знаеш  Simple Smile

... Незнам какво сте се побъркали майките с това късно захранване ...

По-добре побъркани по късното захранване, отколко от тичане по доктори  Mr. Green причините за алергиите може да са много, но когато храна се даде не навреме, тялото я приема за агресор и реагира, ако е дадена, когато трябва, няма проблем  Grinning

# 18
  • Мнения: 189
Много е рано за сокове още.
Само да вметна нещичко-знаете ли, уважаеми дами, че детски кухни за деца под 10 месеца има само в провинцията?
И какво означава тази вметка, че нещо не разбрах? newsm78

# 19
  • Мнения: 164
ако е дадена, когато трябва, няма проблем  Very Happy
dobre no ti otkade si sigurna che ia davach tochno kogato triabva? Wink

# 20
  • Мнения: 2 829
Даниелка, аз давам храната само тогава, когато бебето я иска. Под иска разбирам протяга ръце, издава звуци и ясно дава да се разбере, че иска храна, и знае какво иска. Това се случи при нас малко след средата на 5 месец-мислех да изчакам още, ама дрябваше да се крием от малкия като ядем, което според мен е неестествено.
По това, че проявява интерес разбрах, че вече е готов за захранване и давам новата храна когато трябва.
Освен всичко друго, късното захранване е и улеснение за майката, а и спестява доста пари, и цялата хамалогия по цедене на сокове и т.н.
Освен че цял свят вече се е убедил, че експеримента с ранното захранване е неуспешен (само около 40-50 години е прилагано ранно захранване)
Също мои лични наблюдения-като се съберат повече рано захранващи майки чувам да се говори за запек, как да се даде на бебето пюрето, като не го иска, в какво да си носят яденето, какво се дава при разстройство, в колко часа какво се яде и т.н., докато късно захранващите мами до 6 месец коментират главно защо са решили късно да захранват, какви пози за кърмене са им удобни, на кое кафе да седнат и в кое списание какво пише Laughing
Е, след 6 месец разговорите стават еднакви, ама 6 месеца кеф-кой ти ги дава Laughing

# 21
  • Мнения: 46 511
dobre no ti otkade si sigurna che ia davach tochno kogato triabva? Wink

На база на световния опит е определено оптималното време, отчетени са нуждите на децата и %-тът на тези, които са направили реакция  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 781

Само да вметна нещичко-знаете ли, уважаеми дами, че детски кухни за деца под 10 месеца има само в провинцията?
И какво означава тази вметка, че нещо не разбрах? newsm78
[/quote]
В някаи градове млечната кухня е разделена по възраст и започва от 4 месеца със зеленчуково пюре и кисел, после втора група -супа и кисел- от 6-7 месеца и т.н.
Тук в Пловдив не е така, млечната кухня е към яслите и става само за деца над 10 месеца.

# 23
  • Мнения: 1 081
Вметката означава, че може би в София (аз не съм от там) е по-строг контрола върху храненето на децата. Та дори привържениците на ранното захранване от БГ асоциацията са ПРОТИВ даването на прясно мляко до годинката, пък какво остава за млечна кухня. Написах поста си по повод майката, която е захранила в 4ти месец, и от 6ти детето й е на млечна кухня/ да й е живо и здраво:)/ Факт е, че в провинцията, особено в по-малките градчета и селца, се захранва много рано, отбива се също рано, ако въобще се кърми, и децата на 6месеца ядат абсолютно всичко/моят племенник опитал и джумерки даже/. Е, има и мами, които са изключения:) Моля, не приемайте горенаписаното като повод да се дърлим кой от столицата, кой от провинцията. Ако по малките населени места имаше свестни доктори, нямаше всички да тичат по София, когато не дай боже, стане нещо.

# 24
  • Мнения: 19 296
някъде из форума четох за тия млечни кухни,че били ужасно мизерни и не се спазвала необходимата хигиена за правенето на храна на толкова малки бебета и било по-добре да не се прибягва до тях.
Аз пък й давам по една кафена лъжичка сок от моркови, на месец и половина е.Доктора ме посъветва а и на другите приятелки техните доктори.Незнам какво се шашкате Laughing.На моя син му давах кисело мляко от 4 -ия месец и млечна кухня от 6-ия Hugсега е на 7 годинки.Сега имам повече кърма с второто , пак ще се запишем на кухня но може да изчакам поне до 7-ия месец.Ние като сме били бебета да не мислите че не сме пили сокове.А иначе съм с двете ръце ЗА кърменето Peace Peace Peace
има доста доктори,не само педиатри,които по принцип не знаят какво приказват,така че не се доверявай прекалено на едно мнение.особено в по-малките градове повечето лекари са все от старата школа.

# 25
  • Мнения: 51
Изчакай след годинка!

Общи условия

Активация на акаунт