Малко поотекли мами- АВГУСТОВСКИ сладурани!

  • 11 186
  • 298
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 116
........ Чакайте да ви се похваля, утре заминаваме за един спа хотел, който тука във форума бяха коментирали мамите. Мааалко доооста соленичко ми излиза, но реших вместо да си празнувам р.д. да платя 2 нощувки във въпросния хотел и там да отпразнуваме с мъжлето. А и ще се плацикаме безплатно в басейна, а момчето ми намазва джакузи, сауна и др. екстри, които влизат в цената. За него е още изненада къде точно ще ходим, само ще го насоча към кой път да хване и до последно няма да знае къде отиваме. А на това място има зоокът със сърнички и др. животни, а той ОБОЖАВА планината и животните, защото е ловец. Това малко иронично прозвуча  Joy Ама нямам търпение да му видя физиономията като пристигнем. Ето да видите къде ще си вея дупето тия дни:  http://www.borovagora.com/

ХЕ-ХЕ-ХЕ мн яко! Поздравявам те за изненадата, която си подготвила  newsm10

# 226
  • Мнения: 82
Еnti,завиждам ти благородно!Ние ходихме в един спа хотел във Велинград-много готин беше,пак ей така луксозничък,обаче аз вече бях бременна почти в трети месец и не можах нищо да усетя от спа-то,даже масажистката не искаше да ме масажира и едва,едва ме поразмачка.
Пожелавам ти приятно прекарване там!Да правиш снимки и после да ни ги покажеш!
Аз отивам при мама да хапна и после ще ви чета а ако има някой и ще пиша!

# 227
  • Мнения: 243
Браво Енти! Много весело да си изкарате. Само да не вземете да разглезите бебока още от рано с тея спа хотелчета и джакузита... не че ще му е лошо, де Simple Smile
 Мойто мъжле току-що ми се обажда. Цепнал си главата на работа, течало кръв и почвало да го боли повече,ама няма как да си тръгне от работа. И му викам вземи му сложи нещо да го дезинфекцираш... Пък той ми вика "Ааа, да! Да взема да му сложа нещо, че да си разваля прическата, как пък не!"  Голяма скица е тоя моя мъж! Ще има да го мисля сега цяла нощ!...

# 228
  • Мнения: 177
Enti, много яко изглежда. Да си изкарате страхотно!!!

Биричката и мен много ме влече, но гледам да не пия повече от 1 чаша на 3-4 дни. Не че нещо ще ми стане, но ... Като бяхме на Майорка пиех безалкохолна и беше супер. Още не съм се огледала тук каква безалкохолна има. Май Каменица бяло? Ще я открия аз!

Аз пък обядво-вечерях в 16ч. и после толкова ми се доспааааааааа..............събудих се преди малко и сега започвам да чистя, че се позаринахме.  Tired

# 229
  • Мнения: 243
inedica  Каменицата бяло не е безалкохолна. Само технологията на производство е по-различна и стои една такава мътна. Безалкохолната е с един син етикет.
Аз поизчистих вече и сега ще вляза да тегля едно душче, че моя хубостник ме стресна малко с тая неговата цепната глава! Тя неговата е дебела по принцип и няма страшно, но.. все пак!
 

# 230
  • София
  • Мнения: 5 730
baby_illy  и ти си новичка сега те виждам.Добре дошла! Hug И аз съм от София и можем да се видим някой ден аз отдавна искам да си спретнем срещичка....ама сега май ще изчакам,няма как Rolling Eyes Confused
Enti на теб весело изкарване и да направиш много снимки и да покажеш Simple Smile
За биричката и аз много обичам ама не съм пила от седмица никак не ми е до нищо и се тормозя само  Rolling Eyes
baby_illy  а ти от кой квартал си мила? Забравих да те питам по горе Rolling Eyes Лека вечер на всички! Hug
 
Sevda_lina ако четеш мила тези дни да ти кажа,че исках да ти пиша на лични но си изчерпала лимита си и няма как да ти пратя нищо!

# 231
  • Мнения: 1 554


Нашият татко току що го попитах пак кога ще купуваме мебели и дрешки за бебо, а той пак "спокооойно, има време" и аз му заврях снимката от ехографа в лицето и му казах "хайде сега му го кажи в очите ако не ти е неудобно"  Joy  hahaha 


Joy Joy Joy

  baby_illy     ЗА КОЛАСТРАТА  някоя мама беше писала сори непомня коя 4е проверила да ли има коластра като си е стиснала гърдите и аз един ден си викам 4акай да пробвам и леко ги стиснах ими се насълзиха зърната така4е ако искаш пробвай нее задължително да ти текът гърдите


ЗА бирата много пия направооо  Sick 1 4аша само ме дразни поне 3 4 си испивам е не на ден ами когато ми се пие

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 21:49 от Franito

# 232
  • Мнения: 243
dimianki , благодаря за сърдечното посрещане  Hug Всички мами тук сте толкова мили  Heart Eyes
Аз живея точно срещу Халите, но не ми е проблем да мръдна и някаде другаде. Щом има желание винаги ще се намери начин  Grinning Когато кажеш, аз съм свободна. Имам сега малко за изпит да уча, ама то не може по цял ден да стоиш затворен и да учиш, нали?
Ще чакам с нетарпение да се видим и да си разходим тумбаците   newsm68
А ти от кой квартал си?

# 233
  • София
  • Мнения: 430
Ей софийски мами, да не забравите и краснополянското слонче!  Naughty

Ако ще е след неделя де.. Laughing

baby_illy : За спа-то..бебо и да свикне..на тия цени бързо ще го отвикнем  Joy
Иначе твоя мъж хубаво те е наплашил, пък после не искал прическата да си разваля..ама това е типично мъжко поведение, на тях много много не им пука, ама понеже знаят, че сме като майки-закрилници и се оплакват и търсят съчувствие. И като прекалим се издават вече, че сме им досадни  Joy

# 234
  • Мнения: 243
Enti Щом не можеш преди неделя, ще го направим след това. Аз нямам никакви претенции!

А твоя мъж голям късмет е извадил с теб!  newsm74 Страхотна изненада си му измислила!
Пък за моя - той си ми е такъв глезан... Понякога имам чуството, че се държи като бебе за да мога да свиквам от рано с появата на малкия бебешок. Ама ми е много сладичък като ми се лигави. Е, с мярка разбира се! Обичкам си го, какво да го правя! txtloves Heart Eyes Two Hearts

# 235
  • Мнения: 177
мамчета, аз имам въпрос който едва ли е за този час, но ще очаквам отговорите ви утре.

Знам, че болничния ни е 135 дни. НОЙ изплаща от датата на болничния до около 9 месеца 90% от заплатата върху която сте били осигурени през последните 6 месеца. След изтичане на тези 9 месеца ако не започнеш работа си в майчинство, нали? И до 2 годишнината на бебето получаваш около 180 лв. майчински. Така ли е или съм в грешка?

# 236
  • Мнения: 283
мамчета, аз имам въпрос който едва ли е за този час, но ще очаквам отговорите ви утре.

Знам, че болничния ни е 135 дни. НОЙ изплаща от датата на болничния до около 9 месеца 90% от заплатата върху която сте били осигурени през последните 6 месеца. След изтичане на тези 9 месеца ако не започнеш работа си в майчинство, нали? И до 2 годишнината на бебето получаваш около 180 лв. майчински. Така ли е или съм в грешка?

Ей, inedica, много хубав въпрос!!! Браво!!! Аз мисля, че е така, нонека и други да споделят!!! bouquet И аз бих искала да знам!!!

# 237
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
мамчета, аз имам въпрос който едва ли е за този час, но ще очаквам отговорите ви утре.

Знам, че болничния ни е 135 дни. НОЙ изплаща от датата на болничния до около 9 месеца 90% от заплатата върху която сте били осигурени през последните 6 месеца. След изтичане на тези 9 месеца ако не започнеш работа си в майчинство, нали? И до 2 годишнината на бебето получаваш около 180 лв. майчински. Така ли е или съм в грешка?
Болничният за бременност, раждане и отглеждане на малко дете от 1 януари 2007 г. е 315 дни, от които - 45 дни преди термина. За всичките 315 дни се изплащат 90% от трудовото възнаграждение на майката. След този период може да си пуснете останалата ви платена отпуска /ако е за минала година работодателят няма право да ви откаже/, ако нямате - с молба до работодателя продължавате този отпуск до навършване на 2 годишна възраст на детето, като вече ви се изплащат 180 лв.
Ако желаете да се върнете преди този срок на работа ще получавате 50 % от тези 180 лв. към заплатата си.

# 238
  • Мнения: 3 595
Ще се гръмна затрих всичко, което бях писала  #Cussing out

Сметана и майонеза не се препоръчват при бременност както и меките сирена  Peace

inedica 45 дни преди термин се излиза в болничен за раждане. И болничния е 315 дни, от които 135 са с болниче от АГ-то, после от болницата и последния е от педиатъра. След 135-те дни все още продължаваме да се водим в болничен за бременност и раждане но разликата от 135 до 315 е само с молба до работодателя. За тези 315 дни се плаща 90% от заплатата, а после след като изтекат 315 дни се излиза в отпуск за отглеждане на дете до 2 години, но задължително трябва да си на трудов договор. По време на този отпуск до навършване на 2 г. на детето се взимат 180 лв. Ако в болнични сме излезли след 01.01.2007 се изплащат от НОИ, ако някой е започнал болниче от миналата година и досега не го е прекъсвал или е още в предишен отпуск за гледане на първо дете и не го е прекъсвал от миналата година до сега се изплаща от работодателя.

# 239
  • Мнения: 107
 Много сте изписали пак!!!
 Хей софийските мами, крайно време е да се видим вече, вижте бургазлийки какво правят!!!!!
 Енти, браво на вас!!!Много приятни мигове /в което не се съмнявам/ в хубавото хотелче!!!!Чакаме снимки!!!
 Дими, радвам се че си по-добре вече! Къде те боли още? Долу ли?
 Мариета, много изчерпателно   bouquet
 А знаете ли че направлението за хоспитализация не се издавало от личния лекар а от АГ-то? Аз бях разбрала че от личния...
 baby_illy, добре дошла! За коластрата и аз нямам:-) Като си стисна гърдите 1 от 5 пъти ми се образува по една капка...с това се залъгвам. Има време за коластрата!
 Хайде другата седмица вече да се организираме за срещичка. Аз обаче през седмицата съм на работа до 17ч., но събота и неделя съм на линия
 Хайде аз ще полягвам че бебка ме гъдилка с крачета...

Общи условия

Активация на акаунт