Педиатърката каза...

  • 1 495
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 629
Всичко, което са ти казали майките дотук, е чудесно, но според мен е хубаво да говориш за това с педиатъра си. Ако толкова не ще да се съгласява, винаги можеш да го смениш Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 1 845
Аз мисля също като мамите горе. Още повече щом сърцето ти показва ,че детето няма нужда от сок. Ако все пак си решиш да почнеш сока, поне изчакай още малко и задължително го разреждай с вода в началото.
Но най-добре само се кърмете..

# 17
  • София
  • Мнения: 2 623
Мами, моля ви за съвет и аз.

Моя Бобо е на 1 месец половина и яде през 2,5-3 часа забравих да спомена че се кърмиме и имам кърма за целия китайски народ, но той яде и през ноща понякога по 2 пъти на нощ. Съседките ми понеже само дават съвети са много възмутени защо му давам - щяла съм да му разваля стомахчето ама нали на тях не им реве. Пробвах да го излъжа с вода, с чай не става - иска си млякото и това си е. Не мога и да го оставям да си плаче защото таткото ще трябва да спи в работата на другия ден. Та въпроса ми е нормално ли е на такава възраст все още да се хранят нощем и ви моля за съвети от препатили как да го откажа от това.

# 18
  • Мнения: 3 334
как така сок от 1м. #Shocked
Аз мисля,че е твърде рано.Мое мнение!
Изчакай поне до 3м.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Абсолютно нормално е. Съседките ти вероятно са хранели с адаптирано мляко, което се усвоява доста по-бавно. Кърмата се усвоява бързо и пълноценно, затова много бебета сучат и нощем - коремчетата им имат нужда от малка среднощна закуска. Освен това нощем нивата на хормона Пролактин, който е отговорен за образуването на кърмата, са най-високи, т.е. като суче бебето, стимулира отлично гърдите да произвеждат повече мляко.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 623
Благодаря ти за успокоението  Grinning ! Вярвам ти 100 % нищо , че съм отскоро тук, но четох някои твои статии и мисля , че мога да ти имам пълно доверие !
 Grinning

# 21
  • Мнения: 177
И все пак ще изчакам със захранването. Явно, че докторите са по - малко доктори от мамите във форума. Пък и хората са казали " не питай старило, питай патило ".

# 22
  • Мнения: 1 567
Цитат на: jullianna
Мами, моля ви за съвет и аз.

Моя Бобо е на 1 месец половина и яде през 2,5-3 часа забравих да спомена че се кърмиме и имам кърма за целия китайски народ, но той яде и през ноща понякога по 2 пъти на нощ. Съседките ми понеже само дават съвети са много възмутени защо му давам - щяла съм да му разваля стомахчето ама нали на тях не им реве. Пробвах да го излъжа с вода, с чай не става - иска си млякото и това си е. Не мога и да го оставям да си плаче защото таткото ще трябва да спи в работата на другия ден. Та въпроса ми е нормално ли е на такава възраст все още да се хранят нощем и ви моля за съвети от препатили как да го откажа от това.


Стига бе. Що мъчиш бебето?!?! Ми то само, когато е готово ще се откаже от нощното будене и кърмене....
Разбира се, че е нормално.... Това за стомахчето са пълни дивотии, според мен.
Слушай бебока, сам ще се откаже. Щом си иска цицата даваш...
Мойта Елпида сама се отказа от нощното кърмене около два месеца и кусур. Щом се размрънка нощно време, будам цицата и тя си суче в полузаспало състояние. Така и се уригваше и после пак в креватчето. Няма нищо страшно.

# 23
  • Мнения: 198
Anna e na po4ti 4 meseca. I sme na karma s edno dohranvane ot adaptirano mliako. Za jalost karmata ne mi e mnogo no se nadiavam da izdarjim do 6 mesec, posle ste ia zahrania.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Това с отказването е под въпрос!Ники и досега суче доста нощем, Мая на Буу - също Wink Но докато вярваме, че това е най-доброто и естествено нещо за бебоците ни, съседките могат да си гледат работата.Изморително е, но някак не ми се вярва, че ако му държа шише с вода, вместо цица, ще ми е по-малко изморително Tired

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
За протокола, тъй като спим заедно с Мая, дори не мога да кажа, че е изморително - нито аз, нито тя се разбуждаме. Повдигам пижамата и това ми е цялото усилие  Wink

# 26
  • Мнения: 280
Хей,Юлиана,защо се мъчиш с тази вода?Кърми си го бебока и всички ще сте по-спокойни.Моята Ива е на 3 мес. и половина и отначало ми се будеше през 2 ч. денем и нощем.Но то детето си е съвършен механизъм-само си преценя кога и от какво има нужда.Ивката като стана на 2 мес започна да пропуска храненето в 24 ч.,а откакто стана на 3 се събужда чак в 6 ч.сутринта!Кураж,имай още мъничко търпение. Grinning

# 27
  • Мнения: 3 161
Цитат на: jullianna
Не мога и да го оставям да си плаче защото таткото ще трябва да спи в работата на другия ден.

Ми то по принцип не можеш да оставяш бебето да плаче, не само заради таткото! Wink  Просто давай гърда и всичко ще е ОК. Ако вземеш бебето да спи при вас ще ти е по-лесно през нощта. А кога ще се откаже - то си знае. Някои бебета продължават с нощните кърмения, други не. Но не зависи много от теб.

А за съседките и роднините: момичета, защо им се връзвате? Ние тук не сме някаква секта с шантави виждания за кърменето. Това, което говорим тук, са официални препоръки на лекари в развитите страни, следващи препоръки на организации като Американска Академия на Педиатрите, Световна Здравна Организация, УНИЦЕФ и т.н. Нашите лекари просто още не са достатъчно запознати с най-новото в областта им, но смятам че скоро и това ще стане и ще има много по-голяма подкрепа за кърмещите мами и у нас, само че нашите деца вече ще са големи. Така че: вземайте нещата в свои ръце, четете, наблюдавайте децата си и следвайте техните и своите инстинкти. А на околните няма какво да обяснявате, за да не ви объркват.

# 28
  • Мнения: 1 072
Цитат на: Pela
Резултата: до днес не ми е боледувала /изключвам няколко малки хреми/.

И аз съм за късното захранване, първото си дете захраних на над 6 месеца, с това планирам същото. НО: специално за боледуването: не само кърмата е от значение, в смисъл: ако детето не боледува, това не значи, че това е защото е само на кърма. Дани не е боледувал до 10-ия месец изобщо, после тръгна на градина и всеки месец беше болен. Руби е на месец и малко, Дани домъкна преди 2 седмици един вирус вкъщи, от който сега и баща му и дядо му са болни. Не вярвах, че Руби ще се разболее, но е факт, че от 2 дни кашля ужасяващо. А аз мислех, че кърменето ще го предпази. Така че има огромно значение и доколко е подложено едно бебе на инфекции, при едно второ дете риска да се разболее е доста по-голям.
Поздрави, Сара

# 29
  • Мнения: 1 214
Лидия,правилно ще постъпиш ако изчакаш поне до края на 3-тия месец.Аз започнах да давам сокчето от 2 месец и детето се запече въпреки ,че беше изцяло на кърма.2м. 1/2 и помагах с термометъра.Беше ужас!Детето се роди добре,а аз му предизвиках проблем и то защото  слушам педиатрите  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт