Какво почерпихте екипа, който ви изражда?

  • 4 326
  • 97
  •   1
Отговори
# 90
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Когато голямата се роди мъжа ми идваше всеки ден в болницата.В събота  една акушерка го беше помолила да им вземе обяд,тъй като били в намален състав и не могат да излязат.Бяха му дали списък какво да купи и парички.Той беше изпълнил точно списъка,отделно беше купил безалкохолно и нещо сладко.Върнал им парите и казал,че иска да почерпи за бебето и да благодари за доброто отношение към мен и малката /акушерките и лекарите бяха безкрайно мили и отзивчиви  Hug/.Никой за нищо не ми е намеквал.
  После на изписването помня,че пак им подаде някаква торбичка,но така и не попитах какво е имало вътре. Mr. Green
  За малката почерпихме на изписването. Peace

# 91
  • Мнения: 352
Веднага след като се роди дъщеря ми мъжът ми занесе в отделението 3 големи кутии сладолед! Всички бяха много доволни Simple Smile

# 92
  • Мнения: 574
В деня на изписването 2 торти - една за родилното отделение и една за детското. Лекарката си я почерпихме отделно по-късно като ходих на контролен преглед.
Първия път за баткото само цветя на акушерката, която ни го даде. Там беше едно бързо обикаляне по коридорите и бързане да ни дадат детето. Мъжът ми беше почерпил лекаря, при който раждах с бонбони и уиски. Тогава не беше разпространена практиката с даване на пари.

# 93
  • Мнения: 1 085
Виж сега олинце!Ние не може да се сравняваме с акушерските екипи в чужбина.Знаеш ли чена акушерка например в англия(знам защото майка ми работи там)взимат 18 паунда на час.Мислиш ли че нашите акушерки са си мечтали и за такива заплати.Ние не може и да се сравняваме с тях.Те са студени хора.При нас това е нормално.Ние така си изразяваме благодарността.Ако не го направиш за здравето на детето си то за кой друг за бога? Thinking Аз съм за черпенето на акушерският екип.Все пак ако не бяха те кой щеше да даде живот на детето ти?Това е просто знак на благодарност.Поне една кутия бомбони!Викаш че затова им плащат а знаеш ли колко взима една акушерка.Знаеш ли че всяка втора(като майка ми ) е в чужбина.Плащат им мизерно повярвай ми!Затова подкрепям почерпките и всичко останало.

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 13:26 от Bunny87

# 94
  • Мнения: 5 577
парички, разбира се, кви бонбини и уискита?  ooooh!

# 95
  • Мнения: 14 133
Бонбони и някакъв алкохол - сигурно уиски ще да е било.
И ние така + букет за старшата на детското, защото тя го даде на татито!!!! Laughing

# 96
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ами не се сърдя, но аз казах - раждах в частна клиника, платих 1000 лв! не вярвам акушерката да е всела 20лв за това!
И все пак на който не му харесва - си намира по-добре платена работа!
Защо на мен никой не ми е оставял допълнително за моята работа, въпреки че съм работила почти денонощно и съм си носила чертежи в къщи?
Не мисля, че е правилно да се искат пари под масата - ами ако ти нямаш пари и всеки лев ти е ценен за бебето, как ще изкараш 500 за лекаря и солидната почерпка?!
Ти си пристрастна заради майка си и затова така расъждаваш.
Все пак всеки има право на мнение, и аз моето съм го изказала в темата, не съм пращала съобщения на никого и на никого не налагам мнението си.

# 97

Общи условия

Активация на акаунт