{FR-6}Sous le soleil ou la pluie, on reste des fans de la frangipane!

  • 23 743
  • 285
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 907
Вели, този апотекер не ми беше познат, но веднага го изнамерих в нета и действително е специална козметика. Въпросът е дали е био. Май не е. Натуркозметик не означава био. Явно е по-висока гама и не толкова вредна и съответно пълна с каква ли не химия. Аз бих опитала. Странно, че в Бг. се продава , а аз в Германия никога не съм виждала, нито чувала за това име  Rolling Eyes Но отсега нататък ще внимавам, даже и аз бих пробвала.
Докато био козметиката трябва не само да е натурална, но и да не съдържа вредни химични съставки.

# 271
  • Мнения: 847
В отговор на това каква цигания било в Синеморец и колко е пренаселено - както знаете аз обикалям доста в БГ по работа .
Имах възможност да посетя северното и Южното Черноморие , мога да ви кажа ,да цигания има определено ,но тя не е в Синеморец.
Тук е Чисто ,спокойно ,даже първобитно.До такава степен спокойно и Чисто ,Че не ме е страх да си оставя детето да си играе на улицата ,няма движение,няма Чалга,няма гъЧкания,няма гъз до гъз място...не само защото българите не са излезли отпуска ,ами и защото повеЧето туристи предпоЧитат Северното Черноморие.
На плажа в Силистар е такава красота ,Че не само догодина пак съм тук,ами и тази ще дойда още един път при първа възможност.
Но няма никога да отида на Златни,Албена ,СлънЧев Бряг етц....
сетсра ми току що се изказа:абе не им пиши и обяснявай,ще дойдат всиЧки в тоя рай..;права е...тук Чалгата е на поЧит ,циганията е до шия ,но на мен ми е добре. Peace
Клео ,не е за заяждане  или завиждане,а просто да споделя къде съм и защо ми е толкова гот.
За времето пак да споделя - в БГ не се пържим ,или поне аз.Не е 40° ,а 32-35°,и предпоЧитам топлото време пред лошото ,но всеки със своя си вкус нали..
Вели - аз бях писала за бг козметика ,но като гледам как се плюе по бг продукти и БГ изобщо ,хиЧ не ми се повтаря.
Съществуват все пак магазини био ,в София,и едни как се казваха ЛеЧител ,там може да погледнеш.
ИнаЧе аз съм доволна от една серия продукти на Пирин Дрийм ,има го и в аптеките ,био се водят .И на Талодерма .
Мамо Щрумф много неприятно това със сроковете за годност.Аз така на тръгване от Нант ,си купих по Фармаси де Пари , хапЧета за тен ,от тия дето се пият преди слънцеизлагане,по ,и след....това през април....сестра ми искаше да ги пие преди морето и аз и ги дадох ,но се оказа Че те са били с изтекъл срок на годност ,още когато съм ги купувала ....така Че това дали е Франция ,или България няма никаква гаранция за срока на годност...най добре да се гледат етикетите ,макар Че и това - гаранция Франция..... Laughing....
За циганията няма да коментирам...има я навсякъде стига да искаш да я видиш....
Обикновенно тя се забелязва най много в БГ ,и то най веЧе от хора живеещи в Чужбина....Друг е въпросът каква цигания правят така хвалените и толкова възхвалявани Чужденци по БГ Черноморието....но трябва да се види за да се повярва....
Хайде лека веЧер ви желая и хубаво настроение! Peace

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 22:18 от Black Mamba

# 272
  • Мнения: 2 907
Мамо Щрумпф, хайде отваряй нова тема.

Мамбе, престани да нервничиш, защото наистина звучи като заяждане. Но нискочаствено, субективно и тесночело заяждане  Peace

Клео, всички продукти на ВП ли са нови или някои са втора ръка? Какъв келепир имат продавачите като им падат накрая толкова цените?  Thinking

# 273
  • Мнения: 847
Мамо Щрумпф, хайде отваряй нова тема.

Мамбе, престани да нервничиш, защото наистина звучи като заяждане. Но нискочаствено, субективно и тесночело заяждане  Peace

Клео, всички продукти на ВП ли са нови или някои са втора ръка? Какъв келепир имат продавачите като им падат накрая толкова цените?  Thinking
Мистик ,не нервниЧа , просто ми е интересно как Човек който никога през живота си не е стъпвал на Синеморец или Силистар може да каже каква е циагния и т.н....интересно наистина ,явно всиЧко се знае ,ами виж изказванията в бг мамма за Синеморец поне,така ще си промениш може би мнението за място на което даже не си стъпвала.... Peace

# 274
  • Мнения: 2 907
Така. Под нивото ми е да учавствам в подобна размяна на реплики, но за да няма недоразумения ще ти отговоря за последен път каквото и да е било.

Мистик ,не нервниЧа , просто ми е интересно как Човек който никога през живота си не е стъпвал на Синеморец или Силистар може да каже каква е циагния и т.н....

С тоз човек мен ли визираш? Ако е така да те върна назад да четеш какво съм писала.
С много прости думи съм го казала - аз на Синеморец не съм ходила, но казват, че е пренаселено и пълна селяния. Тъй. На теб къде ти е проблемът? Някой да е напсувал майка ти случайно?
Моят източник ходи на Синеморец от 4 години. Всяка година, понякога и два пъти на година. Вярвам му на моя източник, както вярвам и на теб. Можеше като един нормален човек да напишеш " Не, не намирам, че е цигания, даже обратното". Но ти си агресивна и заядлива. Нали уж си на почивка, каква е тази нервност и фрустрация? Или имаш зъб на някой човек във форума? Може би имаш зъб и на мама Щрумпф, че се оплака, че са я минали във веригата Бела. Много лично приемаш аргументираната ( лишена от агресивност ) критика на пишещите тук.

ами виж изказванията в бг мамма за Синеморец поне,така ще си промениш може би мнението за място на което даже не си стъпвала.... Peace


В посочения от теб подфорум чета рядко, тъй като не се влияя от субективните мнения на абсолютно непознати за мен хора. Вярвам също, че не всеки има еднакви представа и изисквания за сполучлива ваканция. Едиснтвено приемам критики от познати и приятели, като те също са поставени на везна. Критиките.
Ако не беше злъчния ти тон щях и твоята критика да взема насериозно. Нали затова пишем тук и споделяме такива неща. Но ти си избра друг подход.

Предлагам да не ме визираш по никакъв начин повече в бъдещите ти постове, нито директно, нито косвено ( с думата човек например ). Абстинирам се доброволно от комуникация с теб и смятам, че така е най-добре.

Това мое решение е резултат на дълго наблюдение на метаморфозата ти, която претърпя и продължаваш да претърпяваш

# 275
  • Мнения: 664
Виждам дискусия за любимия ми Синеморец Wink Аз го открих преди три години, когато доведох за пръв път мъжа ми в БГ...и двамата се влюбихме в мястото, ужасно, ужасно красиво е. Наистина има по-малко туристи от други места, обаче строят без мяра и след няколко години ще го съсипят. За кичозния хотел, май на ТУИ беше, с глава на патица, кацнал на хълма над плажа и развалящ цялата гледка, доста се е изписало във форума Wink Но не е с спокойно, може би в началото на юли да, но в края на юли, нач. на август на плажовете е фрашкано, идват от Ахтопол и къде ли не да плажуват там също. И плажът беше ужасно мръсен, имаме страхотни снимки на кошчетата.

# 276
  • Мнения: 545
Клео, всички продукти на ВП ли са нови или някои са втора ръка? Какъв келепир имат продавачите като им падат накрая толкова цените?  Thinking

Много ясно, ве Мистик, че са нови... Wink Това са разпродажби директно от фирмата производител, която минава през ВП заради уеб и транспорт сървиза само. Не се притеснявай за тях, те и с тези ниски цени печелят...
Готиното е, че ако не те кефи, каквото си купила или не ти става, можеш да го върнеш до 7 дни и то за тяхна сметка...Пращат ти етикет Колисимо по пощата. Лепиш на тяхната кутия и връщаш. Без разходи.

# 277
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Хайде като ще отваряме нова тема - давайте предложения за заглавието  Peace
Ето едно скромно от мен  Blush
Dans la journee ou la nuit, en France il y a beaucoup de pluie!

# 278
  • Мнения: X
Аз не пиша редовно, но да си кажа  за някои неща, които мярнах (четох диагонално че ми се спи, така че извинете ако не съм разбрала нещо).
Апотекер Шелер е страхотна козметика, преди години ги ползвах основно тях. Не са Био наистина, но са с натурални съставки. Не всички кожи обаче понасят продуктите им, имам приятелки които са недоволни. Така че Вели, съветвам те да опиташ пвърво 1-2 продукта, но малки разфасовки (помня че имаха богат избор на грамажи) и чак тогава да купуваш смело.
Мистик, продават се и в Германско, но не е масова козметика. Помня че мъжът ми доста се беше озорил да ми донесе някакъв техен крем с дюли (или моркови беше, не помня), но накрая го беше намерил в някакъв специализиран магазин.
За морето - ние сме на Св. Константин и Елена втората половина на август. Запазили сме с приятели една вила, така се надявам да избегнем свръхпотока туристи. На море не съм ходила от 4-5 години вече, малко се притеснявам да не се разочароваме много.
Вели, нали ще сте в БГ по това време? Ще е престъпление да не се видим...
Лека вечер на всички.

# 279
  • Мнения: 545
Хайде като ще отваряме нова тема - давайте предложения за заглавието  Peace
Ето едно скромно от мен  Blush
Dans la journee ou la nuit, en France il y a beaucoup de pluie!

Стига с тоя дъжд, моля...Не стига, че го гледам навън, ами и като влизам да  ми е дъждовно...отказвам!  Mr. Green
Казаха, че този уикенд щял да бъде слънчев..! Друг път! Отиваме на зоо, вместо на плаж  Tired Rolling Eyes

Предлагам всички пишещи мами да ми пратят на лични една единствена дума, с която могат да опишат Франция и с това ще съставя името на новата тема...

ДЕРЗАЙТЕ!  Crazy Laughing Mr. Green Heart Eyes

Клео (отива да види "льо лаьо'н" - превод от Йоаненски - лъва!)   bouquet

# 280
  • Мнения: 2 907
Клео, тъй като аз съм на една много специална вълна от скоро и лягам и ставам с едни много лъскави каталози, които само ме карат да мечтая и да рева едновременно, казвам - luxe, calme et volupté  Wink

Ние през последните два УЕ бяхме два пъти на зоо. Само че детето още не се интересува много, много Simple Smile Уж гледа мечката, но бързо се разконцентрира. Но пък аз много обичам зоо и се радвам повече от всички. Ето 5,6 снимки : ЗОО

# 281
  • Мнения: 545
mystic, Матис, а??  Grinning Трябва да наклониш везните в полза на една единствена дума...иначе няма да има място за думите на всички мами.. Wink

Много хубава природа в този зоо. Аз чакам Йо да се събуди и тръгваме. Само аз и тя. Бащаткото ни замина на феериа в Испания и друга вълна го носи него, не толкова животинска, колкото алкохолизирана  Mr. Green

# 282
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 705
Здравейте и от мен!

Най-накрая успях да се добера до форума! Youpiiiiii! Както гледам, тя темата вече на привършване.
Айде следващата да е оптимистично-антидъждовна, че тук ми писна от бури - подгизнахме! (май ще трябва да спретна някой езически ритуал за викане на слънце, включващ среднощни танци гола по покрива, ако не привикам слънцето, поне да уплаша дъжда  Mr. Green). Затова предлагам нещо като "sea, sex and sun... le soleil au zénith" (вдъхновено от аватара на Чумби (и аз си имам главно Ч, на-на-на-нер  Grinning)). Оставям го на въображението и вдъхновението на Клео (аз такова нямам особено, що се отнася до съчиняване на текст  Grinning).

Моята дума за Фнация е "amour" (колкото и банално да звучи, но когато '9"-та видях Париж "наживо", се влюбих в него, почувствах го "свой", макар и никога да не съм си предстaвяла, че ще живея един ден тук... полсе срещнах и другият ми amour, с когото си направихме амуретката).

Чумби как са при вас пожарите? Дано да ви подминават! С мноооооого голямо закъснение - честит рожден ден на Сашо, да ти расте здрав и много щастлив!

Поля, при вас почна ли вече курортния сезон? Май и към вас имаше пожари?

На всички благополучно пристигнали на българска земя - весело изкарване.

Аз нали от 2 седмици не съм се вклучвала, имам много за наваксване с инфо-то. Нали преди 10ина дни мъжът ми беше 1 седмица в командировка към Avignon, та си мислех, че ще изкарвам спокойни вечери пред лап-топа, с форума и с чашка Grand Marnier. Ама взе та се оказа, че имах "домашно" за четене всеки ден, та ми отиде форума (Grand Marnier-то все пак си го пийнах  Laughing). А от миналата седмица съм на prestastion в една голяма фармацевтична фирма (удължаване на пътя, гонене на влакове) и тъй като работя с поверителна информация, нямам право на достъп до Интернет, та дори не мога и да ви чета...  Sad

Вели май питаше за Apotheker Scheller (да ме извинява за правописа). Не мисля че са био-козметика, а по-скоро натурална, на базата на растения (после видях, че Мишенце вече го е обяснила). Аз навремето ползвах едно кремче за околоочния контур и много добре ми се отразяваше. Спомням си, че се продаваха само по аптеки, при това не във всички.

Гледам и солдите сте ги обсъдили вече, съвсем съм изостанала с мат'рияла. Аз по магазини вече почти не ходя, напазарувах си от сайта на Somewhere, че минах и през VP (спрях се при Xo-Xo-то и Oakley). признавам си, че VP малко ги пизоставих - станахме много маймуни на клона... а беше времето, когато имаше едновременно 200-300 потребители едновременно и казвахме, че е пренаселено  Mr. Green.

Мистик, много ви е хубаво зоо-то. И малката мишка  Heart Eyes. Какви са тия каталози дето ги разглежташ, та да те навеждат на такива мисли? Казвай кога да почвам да уговарям съпружеското тяло за един без-Роцен уикенд и да хващам TGV-Est за една бира в Страсбург с теб  Grinning.

Клео, весело изкарване в зоо-то.

Ние за утре мислехме да ходим до замъка Vaux-le-Vicomte, но вчера отваряжки вестника на страницата за богатите и известните, с ужас установих, че замъкът е затворен от четвъртък насам за посетители, заради сватбата на Тони Паркър и Ева Лонгория! Та ще трябва да мислим План B.

При вас ще има ли фойерверки другата събота? Аз си мислех да заведем Камбанката на тези във Версай, дано да успее да устиска до началото и да не заспи...

Отивам да готвя, че довечера имаме гости... Както се оплаквам, че трябва да почна диета, така и в хладилника ми се изстудява в момента едно тирамису...  Grinning C'est dur la vie d'artiste, surtout quand on est figurant!  Laughing

Поздрави на всички!

# 283
  • Мнения: X
Моля за малко шопинг-консултация.
От къде във френско мога да си купя или поръчам сет за украса на торти, както и различни цветове бои за хранителни цели. Това което се продава в големите маркети не ми върши работа. Трябва ми нещо по-професионално. Имам предвид нещо такова:
http://www.amazon.com/Wilton-50-Piece-Tool-Caddy-Decorating/dp/B … 882768&sr=8-3
http://www.amazon.com/Wilton-Cake-Decorating-Master-Tip/dp/B0000 … 882768&sr=8-3
http://www.amazon.com/Wilton-415-850-Dessert-Decorator-Pro/dp/B0 … 882768&sr=8-3
http://www.amazon.com/Ateco-12-Color-Food-Coloring-Kit/dp/B00004 … 882768&sr=8-3

# 284
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Клео, и моите думи4ки са две - Айфеловата кула, и не знам коя от двете да махна  Wink  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт